Organizačné zmeny zápasov

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

marco
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 03.08.2007 10:28:04
Bydlisko: GALANTA

Organizačné zmeny zápasov

Príspevok od užívateľa marco » 10.03.2009 10:40:37

Futbalový klub AS Trenčín prechádza obdobím zmien. Jednou z najvýraznejších noviniek je organizácia zápasov. V sobotu 7. marca sledovali diváci prvýkrát stretnutie iba z hlavnej tribúny. Okrem tejto vynútenej obmeny sa sprísnila aj kontrola návštevníkov, pripravujú sa aj ďalšie inovácie.

Sme radi, že nové pravidlá organizácie zápasov sa u mnohých návštevníkov štadióna stretli s pochopením. Všetky prijaté kroky smerujú k zvýšeniu bezpečnosti divákov. Aj preto sú nutné podrobné kontroly členmi bezpečnostnej služby ako aj ďalšie opatrenia. V minulosti sme, žiaľ, nedokázali zabrániť niektorým nepokojom na našich tribúnach. Nadviazaním spolupráce s bezpečnostnou službou, ktorá sa pravidelne zúčastňuje rizikových medzinárodných stretnutí, veríme, že sa nám podarí ochrániť každého návštevníka domácich zápasov AS správajúceho sa v zmysle prijatých pravidiel a nariadení.

Mrzí nás, že napriek viacnásobným výzvam sa stále objavujú jednotlivci, snažiaci sa používaním zakázaných predmetov v hľadisku porušovať regule SFZ. V konečnom dôsledku na ich nedisciplinovanosť dopláca klub, ktorého súčasťou je aj početná skupina všetkých Fanúšikov a Podporovateľov AS. Bez nezmyselnej pyrotechniky sa to nezaobišlo, žiaľ, ani v sobotu. Už pri vstupoch na tribúnu zadržala bezpečnostná služba niektorým vynaliezavcom celkom slušný zbrojný arzenál. Niektorí sa ho pokúšali dostať na tribúnu v kapucniach búnd, ďalší na iných dômyselných miestach. Pyrotechnika sa napokon na tribúnu nedostala. Neplatí to, žiaľ o miestach, na ktoré bol vstup zakázaný.

Ako vyriešiť túto situáciu? Ako zamedziť zbytočným prehreškom? Je nutné zvyšovať počet usporiadateľov? Alebo stačí konštruktívna debata so zástupcami fanúšikov?

Uvítame každú diskusiu. Klub prijal nové pravidlá. Radi by sme poznali názory všetkých priaznivcov a návštevníkov štadióna, čo by sa v rámci dostupných možností mohlo vylepšiť. Vieme, že mnoho nedostatkov budeme nachádzať postupne. S pomocou priaznivcov to pôjde určite lepšie. Nechceme sa dostať do situácie, že budeme striehnuť na každý pokus jednotlivcov ukázať svoju „šikovnosť“ a napriek početnej kontrole vypustiť nejakú tú svetlicu, v horšom prípade zapáliť dymovnicu. Týmto veciam chceme predchádzať, nie dodatočne ich riešiť.

Návštevníci domácich zápasov AS si zvykajú na novú situáciu v hľadisku. Hráči zasa začínajú vnímať energiu sálajúcu z doteraz poloprázdnej hlavnej tribúny, ktorá sa po organizačných zmenách naplnila podstatne výraznejšie. Vyššie napísaným chceme eliminovať zbytočný nárast negatívnych prvkov v hľadisku a podporiť symbiózu medzi publikom a hráčmi na ihrisku, ktorá môže zohrať v ťažkých jarných bojoch dôležitú úlohu.

D.R.House
Príspevky: 468
Dátum registrácie: 24.01.2008 08:46:23

Príspevok od užívateľa D.R.House » 10.03.2009 13:54:08

boli tie prejavy fans az tak zle ze to muselo skoncit tak ako to skoncilo...
pravda sa zle počúva

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 10.03.2009 18:25:29

marco,

napriek snahe ste nezabranili vniknutiu par jednotlivcov do uzavreteho priestoru stadionu. cez prestavku som sa tam bol pozriet. okrem nepreniknutelnej lepiacej pasky ho strazil jediny clovek...

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Príspevok od užívateľa Luboš » 12.04.2009 12:04:44

Moja otázka a pripomienka k práci SBS :
SBS kontroluje vstupenky aj počas polčasu....čiže nepríjemné pre mňa včera, "kabelku" s lístkom mi stráži kamarát sediaci na tribúne, ja idem cez polčas na WC, skoro ma tam nepustili naspäť....Alebo ludia si nesú 3-4 pivá, klobásu, lístok majú vo vreckách, zase problém s hladaním....Alebo partia ľudí, jeden kúpi všetky lístky, strčí do vrecka......

Čiže zbytočné, nepríjemné a prehnané....na kontrolu lístkov trebárs aj cez polčas sú mládenci na bráne....SBS na tribúne je na iné - zase myslím cez polčas a v druhom polčase zápasu.....

Myslím zle ?
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

Užívateľov profilový obrázok
TNpatriot
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 28.11.2007 12:49:23
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa TNpatriot » 12.04.2009 17:38:56

Marco, bol si na zápase ČR - Slovensko v Prahe a tam si videl prácu profi SBS, ktorá zbytočne neprovokovala fans ale v pohode sa pozerala keď celý sektor fans fandil a skákal po sedačkách. Celý sektor stál a fandil...

U nás už ten prvý čo by sa postavil, okamžite by dostal od nadržaného buchača jednu do zubov.

A to je rozdiel medzi SBS a SBS a rozdiel medzi organizátorom zápasu a organizátorom-amatérom.

Som rád že AS vyhralo ale nemám záujem chodiť na zápasy klubu ktorý si neváži vlastných fans.

Som zvedavý na organizáciu prvého rizikového zápasu. Samozrejme v 2.lige taký nehrozí.

Užívateľov profilový obrázok
pidzej
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:32:16
Bydlisko: u OZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pidzej » 12.04.2009 19:27:14

No tak ten rizikovy zapas v sucastnych podmienkach nebude moct byt pretoze nemame sektor pre hosti .
A inak s tymi prehnanymi kontrolami to je fakt pruser . Kedysi bolo zvykom ze sa cez polcas islo do kozla na pivo a teraz ???? Si kazdy rozmysli ked ma ist na pivo v areali aby musel podstupovat kontrolu je to zabite .

marco
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 03.08.2007 10:28:04
Bydlisko: GALANTA

Príspevok od užívateľa marco » 13.04.2009 12:43:53

Prvoradou prácou sbs je postarať sa o bezpečnosť v hľadisku štadióna. Ďalšou úlohou je zamedziť vnášanie pyrotechniky a iných zakázaných predmetov na tribúnu. Keďže v minulosti sa odpaľovali svetlice a dymovnice väčšinou v záveroch zápasov, bezpečnostná služba kontroluje divákov počas celého stretnutia.

Nerád by som porovnával bezpečnostné opatrenia v Prahe a v Trenčíne. Vlastne sa to ani nedá. Na Letnej boli v pohotovosti stovky policajtov, počet členov bezpečnostnej služby bol takisto mnohonásobne vyšší než aký využívame my. Je to pochopiteľné. Na zápase Česko - Slovensko bolo cca desaťnásobne viac ľudí ako chodí na naše zápasy. Kým som sa dostal do sektoru slovenských fans, pokojne a trpezlivo som si vystál cca 30 minútovú "šóru" k bezpečnostnému pracovníkovi, ktorý ma podrobne prehliadol. Nevidel som v tom nič ponižujúce ani nevhodné.

V rámci možností sme dlho uvažovali, ktorý sektor pridelíme našim fans. Náš názor bol, že by im mohol vyhovovať sektor G - sedadlá nad hráčskou lavicou AS. Na základe viacerých reakcií fanúšikov sme ale operatívne tento sektor posunuli do horného rohu tribúny. Toto riešenie považujeme za krízové, zatiaľ ale nevyhnutné. Stále hľadáme riešenie tohto problému.
Naposledy upravil/-a marco v 13.04.2009 17:11:05, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Príspevok od užívateľa Luboš » 13.04.2009 16:42:59

marco,
si mi neodpovedal na moju otázku.... [smilie=bounce.gif]
Ja nehovorím o prehliadke čo nesiem so sebou v taške alebo v kabelke....to beriem a je mi to jasné....keď budem behať hore dole, nech ma kontrolujú, čo mám so sebou alebo čo nesiem....
Ja hovorím o kontrole vstupeniek SBS-kou na tribúne....SBS kontroluje vstupenky počas celých 90-tich minút zápasu včetne polčasu ? To znamená, že ten kto príde na druhý polčas alebo 10 minút pred koncom zápasu zaplatí 2 € vstupné ?
Znovu opakujem, je otvorená len a len tribúna, to znamená že každý má lístok len a len na tribúnu, na bráne sú kontrolóri lístkov....čiže načo má SBS kontrolovať opäť lístky ? Potom chlapci na bráne sú zbytočný a ušetríme..... [smilie=blush.gif]
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

marco
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 03.08.2007 10:28:04
Bydlisko: GALANTA

Príspevok od užívateľa marco » 13.04.2009 20:00:54

Ľuboš,

do hľadiska chceme vpúšťať iba ľudí so vstupenkami. V ktoromkoľvek okamihu zápasu. Aj preto kontroluje bezpečnostná služba vstupenky počas celého stretnutia.

Zatiaľ to možno neznie úplne reálne, ale v najbližších týždňoch resp. mesiacoch by sa mohlo stať, že záujem divákov by mohol byť vyšší ako je kapacita tribúny. Nechceme dopustiť, aby sa z tohto dôvodu v hľadisku vyskytovali problémy a aby ľudia nemali svoje miesta.

Prvým krokom k minimalizovaniu týchto nepríjemností sú spomínané kontroly. Druhým krokom je naša snaha nájsť ďalšie miesta pre priaznivcov AS.

Ešte odpoveď na otázku: Áno, ak príde niekto na posledných 10 minút zápasu, zaplatí rovnako ako ten, kto je tam od začiatku.

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 13.04.2009 21:46:14

Uz by ste konecne mohli presadit aj regulaciu ceny listka....na kosicke B-cko dali ludia tiez 2e a videli prd, kludne tam mohlo byt 0,5e a na Podbrezovu aj 3e , vsetko je to o postoji klubu voci fans...

Užívateľov profilový obrázok
TNpatriot
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 28.11.2007 12:49:23
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa TNpatriot » 13.04.2009 22:30:27

Marco,
keď dostane AS 3:0 na Interi.... Aké bude vstupné?

Nechcem byť zlým prorokom a dúfam že sa mýlim ale La Ling nemá na Kmotríka ani keď zavrú Wankeho.

Údajne sa má Senica spojiť s Interom a o ligu je postarané tam.

Každý dobrý podnikateľ má plán aj na 2-3 roky dopredu. Aký je plán La Linga a Rybu v prípade že postúpi Inter? --- Káder, štadión, rozpočet, ciele....????

Z objektívnych dovodov by som rád vedel odpoveď pred zapasom na Interi.

David dePetris má zaplatený byt len do konca sezóny, Erreros hrá tiež len tolko kolko chce a potrebuje , Baez a Chanti len sem-tam a mám pocit že La Ling to zabalí v prípade že nepostúpime.

A ako pokračuje dohoda s mestom??? Ja sa pýtam aj keď sa klubu "darí"
V prípade postupu je tu "Erste klasse ligue" už za necelé 4 mesiace....

Poďme von z pravdou!!!!!!!!! My Trenčania sme zvedaví...

marco
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 03.08.2007 10:28:04
Bydlisko: GALANTA

Príspevok od užívateľa marco » 14.04.2009 14:47:12

TNpatriot,

začnem so vstupným. Do konca sezóny ostáva nezmenené. Čiže bez ohľadu na výsledok na Interi bude stáť lístok na domáci zápas AS 2€.

K prípadnému spojeniu Senice s Interom. Počul som už nejednu zaručenú informáciu. Inter mal byť dohodnutý s predajom licencie s Moldavou nad Bodvou, SFM Senec, Podbrezovou... Teraz je v hre Senica? Vidíš, to je pre mňa nová informácia. Tieto špekulácie víria najmä médiá a futbalová verejnosť. Nech sa Inter spája s kým chce, my sa koncentrujeme iba na AS Trenčín.

Plány AS: Ani v jednom rozhovore s generálnym manažérom resp. s majiteľom klubu som nepostrehol, že by hovorili čo bude ak AS postúpi alebo čo sa stane ak nepostúpi. Vždy hovorili iba o cieľoch. Jednou z priorít je aktívna práca s mládežou. Aj preto je Trenčín jedným z uchádzačov o kredit Útvar Talentovanej Mládeže. Na Slovensku získa tento štatút iba 12 tímov. Pracujeme na tom, aby sme boli jedným z nich. Ďalšou prioritou je vyriešenie infraštruktúry. Nejedná sa iba o samotný štadión, ale aj o tréningové zariadenie, plochy atd. V neposlednom rade je v plánoch AS priblíženie sa, v minulosti nešťastným spôsobom, deklarovaným športovým cieľom.

Čo ak postúpi Inter? Neviem. Ale akosi sa mi nechce veriť, že by to malo znamenať koniec participácie holandskej skupiny v našom klube. Tieto úvahy sa nahlas skloňovali aj vlani počas vypadávania a majiteľ ostal. Dokonca v spolupráci s ďalšími partnermi zvýšil rozpočet a spolu s generálnym manažérom sa pustili do práce ešte s väčším entuziazmom.

Nielen Depetris, ale všetci hráči, ktorým pomáhal pri zabezpečovaní bytu klub, majú podpísané zmluvy o prenájme na dobu určitú. Zmluvy sa väčšinou podpisujú na rok. Podstatnejšie ako to, do kedy má David podpísanú zmluvu na byt je, ako dlho mu ešte platí kontrakt v AS. Ten mu vyprší až o necelé 4 roky.

Ereros patrí zatiaľ medzi najzaujímavejších hráčov ligy. Škoda že nechodíš na zápasy. Ako verný priaznivec Trenčianskeho futbalu by si si určite zaslúžil vidieť vo farbách AS takého šikovného hráča. (toto nebolo myslené ironicky, myslím to vážne)

Rokovania s mestom sa začiatkom roka rozbiehali veľmi pomaly. V poslednom období ale ich intenzita stúpa. Generálny manažér mal rokovanie s pánom primátorom pred cca dvoma týždňami, ďalšie sedenie majú naplánované v najbližších dňoch. Hlavnou témou je participácia mesta na rozvoji klubu.

erik
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 25.06.2008 12:15:16
Bydlisko: Rázusa 15 Trenčín

Realita

Príspevok od užívateľa erik » 15.04.2009 07:01:02

No vidím, že sa tu zavádza jedna radosť, buď úmyselne, alebo z nevedomosti. je zarážajúce, že nefunguje rokovanie s mestom Trenčín, keď je 10% akcionárom. Veď mesto to nie je len primátor, to je 25 poslancov a cca 150 zamestnancov. Viceprimátor sa zúčastňuje možno aj masáže z mužstvom, tak neviem prečo viazne komunikácia. Č o sa týka kto tu dokedy zostane nie podmienené zmluvou, to vedia aj malé deti. Priorita mládeže je samozrejmá v každom klube, no niekde len ústna. Spýtajte sa mládežníkov , kde, za akých podmienok trénujú, koľko do toho vrážajú rodičia. A dostanete jasnú odpoveď. A je tu 8 krajov , tak by bola hanba aby Trenčín nemal stredisko mládeže ako krajské mesto. No a nakoniec , tie nešťastné vyjadrenia malo predsa súčasné vedenie a aj keď si to nepripúšťajú, vlečie sa to s nimi. Zostanú zapísaní ako účastníci LM poriadajúci GALAVEČER

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Príspevok od užívateľa Luboš » 15.04.2009 07:29:43

Poprosím všetkých, aby sa držali témy Organizačné zmeny zápasov....
Ďakujem [smilie=angry.gif]
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

Užívateľov profilový obrázok
nesto
Príspevky: 341
Dátum registrácie: 03.12.2008 17:17:36
Bydlisko: Brezina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa nesto » 24.06.2009 11:09:53

venované všetkým prisluhovačom SFZ - vstúpte
ANDY RULES!

Napísať odpoveď