Politika - koho budete voliť za prezidenta a prečo

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

Napísať odpoveď

Koho z kandidátov budete voliť v 2. kole prezidentských volieb (4. 4. 2009)?

Ivan Gašparovič
4
4%
Ivan Gašparovič
4
4%
Ivan Gašparovič
4
4%
Ivan Gašparovič
4
4%
Ivan Gašparovič
4
4%
Ivan Gašparovič
4
4%
Iveta Radičová
13
12%
Iveta Radičová
13
12%
Iveta Radičová
13
12%
Iveta Radičová
13
12%
Iveta Radičová
13
12%
Iveta Radičová
13
12%
volit nepojdem
1
1%
volit nepojdem
1
1%
volit nepojdem
1
1%
volit nepojdem
1
1%
volit nepojdem
1
1%
volit nepojdem
1
1%
 
Celkom hlasov: 108

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2675
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Politika - koho budete voliť za prezidenta a prečo

Príspevok od užívateľa Luboš » 05.03.2009 07:20:07

Trošku politiky.... 8)
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

D.R.House
Príspevky: 468
Dátum registrácie: 24.01.2008 08:46:23

Príspevok od užívateľa D.R.House » 05.03.2009 07:46:51

hm... to je otazka...
urcite nie pani R. alebo zuzu
pravda sa zle počúva

Užívateľov profilový obrázok
mattpro
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 16.03.2008 17:38:53
Bydlisko: no dá sa povedať že Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mattpro » 05.03.2009 08:13:41

vyzerá to na Ivetu :wink: :wink:

Užívateľov profilový obrázok
pidzej
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:32:16
Bydlisko: u OZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pidzej » 05.03.2009 08:18:46

Nikoho, celu funkciu "hlavy štátu" považujem za nepotrebnú pre súčasnu spoločnosť a nadbytočnú pri našom parlamentnom systéme . Nemá takmer žiadne funkcie a stoji nas strasne vela penazi .

D.R.House
Príspevky: 468
Dátum registrácie: 24.01.2008 08:46:23

Príspevok od užívateľa D.R.House » 05.03.2009 09:01:44

pidzej napísal:Nikoho, celu funkciu "hlavy štátu" považujem za nepotrebnú pre súčasnu spoločnosť a nadbytočnú pri našom parlamentnom systéme . Nemá takmer žiadne funkcie a stoji nas strasne vela penazi .
SUHLASIM...

musime zivit pajaca ...ktory v konecnom dosledku nemoze nic..preotze ak aj nieco vrati parlament to nema problem schvalit nanovo
pravda sa zle počúva

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Príspevok od užívateľa Forrest » 05.03.2009 09:43:23

A ak aj nieco vrati druhykrat, tak parlament nema problem zakon prijat aj bez podpisu prezidenta :roll:
Kazdopadne tato funkcia je skor reprezentativna a mal by ju zastavat moralne cisty clovek, ktory je sam o sebe autorita a odbornik vo svojej profesii. Takisto by to nemal byt byvaly komunista, pripadne stbak, co sa nam doteraz nepodarilo :( Zatial z toho bol zakazdym suboj Meciar vs Mensie zlo..

Tentokrat je konecne prilezitost volit podla vlastneho presvedcenia a nielen "proti" niekomu, takze je aka taka sanca, ze tam konecne bude niekto schopny a s velkym reprezentativnym potencialom.. Ale prihliadnuc na nizku politicku inteligenciu nasich obcanov sa obavam, ze im bude stacit opat stary ujo a jeho preslavena "svetova" retorika... :oops:
tu je par tych najlepsich:
Niektoré prezidentove PERLY:

Pri prezidentskom sľube zamenil národnostné menšiny za národné, na stretnutí s rakúskym prezidentom vysvetľoval, že veľvyslanec v Maďarsku Juraj Migaš nie je expredseda parlamentu Jozef Migaš, ale “jeho bratranec Július Migaš”.

Po stretnutí s chorvátskym prezidentom Stipem Mesičom hovoril o Srbsku, meno pápeža Benedikta zamenil za Dominika, Tonyho Blaira si pomýlil s Johnom Majorom.

Faux pas si hlava štátu vyrobila aj po tragickej havárii vojenského lietadla v Hejciach. “Mali sa radovať za spoločným stolom. Bude radosť iná. Bude to smútok,” konštatoval vtedy prezident.

Prezident sa neprejavil ani ako dobrý počtár. Polovicu z “miliardy a niekoľkých miliónov” skresal na “400 miliónov alebo tak nejako”.

Užívateľov profilový obrázok
pidzej
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:32:16
Bydlisko: u OZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pidzej » 05.03.2009 09:53:34

Forest ako sa stane človek odborníkom na prezidenta ?? Je na to nejaký školiaci kurz ? :D
Ale nie podľa tvojho opisu by mal byť prezident Diplomat a podľa mňa tam nie je žiaden kariérny diplomat medzi kandidátmi .
Pre mňa sú zase nepriechodné ženské kandidátky ( príde mi to ako opakovanie sa celosvetového trendu - Fínsko, Nemecko a pod. krajiny )

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Príspevok od užívateľa Forrest » 05.03.2009 09:56:58

pidzej: kde pisem "odbornik na prezidenta"?!
Pisem, ze prezidentom by sa mal stat odbornik a autorita vo svojej profesii.

Užívateľov profilový obrázok
pidzej
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:32:16
Bydlisko: u OZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pidzej » 05.03.2009 10:11:27

No veď to ak má byť prezident/ka odborník a autorita vo svojej funkcii ( odbore ) tak, ktorá funkcia je ta správna za prezidenta . Ja poznám zopár odborníkov vo svojich funkciách ( murár, maliar-natierač, IT-odborník, kuchár apod.) a dokonca majú aj autoritu ale neviem či by mohli byť správnymi prezidentmi .
Forrest neber to nejak osobne tieto naťahovačky ja len poukazujem na absurditu celej tej funkcie . Prezidenta môžeš hodnotiť až po nejakej dobe či bolo jeho zvolenie oprávnenie a nerobí hambu .
Súhlasím že Gašparovič nie je výhra ale ruku na srdce podľa mňa je jasne najlepším prezidentom akého sme zatiaľ mali ( M. Kováč - kydal na Slovensko kde len mohol, Šuster - trápny komunista, ktorý si ukájal iba svoje politické ego v tej funkcii )
A z tých priechodzích kandidátov ( Gašparovič, Martináková, Radičová ) nie je ozaj na výber a preto NEVOLÍM ( ale ani nekritizujem ).

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Príspevok od užívateľa Forrest » 05.03.2009 10:30:59

Tak to hadam aj volici Gasparovica uznaju, ze maliar-natierac alebo kuchar by neboli vhodni kandidati ;) O tom sa snad bavit nemusime...

Prezidenta mozes hodnotit az po nejakej dobe, ci obstal - s tym suhlasim. Ale kandidatovu profesijnu minulost mozes (a teda mal by si, ked ho ides volit) hodnotit pred volbami a prave na to som poukazoval. Ked sa niekto pocas svojho zivota dokaze "transformovat" zo zaryteho a poslusneho komunistickeho pravnika na vecneho prisluhovaca najvacsieho zlodeja a "tvorcu" slovenskej demokracie, nasledne sa s nim v najhorsom rozist a hrat sa na najvacsiu demokraticku autoritu, tak zakonite s jeho moralkou nemoze byt vsetko v poriadku.. Ale vsak co - ludia zabudaju a bude dobre, ked budem tisko "prezidentovat", sem-tam nieco neskodne zahlasim (samozrejme po slovensky - vsak naco by mal prezident vyspelej demokratickej krajiny ovladat zbytocnu anglictinu..), pridam sa nazorovo k popularnej vlade a mam dalsie vitazstvo v suchu! Takto to totiz bohuzial vnima drviva vacsina slovenskych volicov :(

Mas pravdu, ze Gasparovic je zrejme "najschopnejsi" zo vsetkych doterajsich prezidentov, ale stale je to hlboky suteren a brat si toto ako jedine jeho pozitivum je veeeeeeelmi malo. Prezident by totiz nemal byt jednooky medzi slepymi, ale plnohodnotne vidiaci, uvazujuci a hlavne reprezentujuci.

Užívateľov profilový obrázok
Balrog
Príspevky: 928
Dátum registrácie: 07.08.2007 13:08:46
Bydlisko: jedine TRENČÍN:)

Príspevok od užívateľa Balrog » 05.03.2009 10:34:13

súhlasím s Forrestom.
na Slovensku má prezident iba reprezentatívnu funkciu. či už niekam šupne podpis alebo nie, je úplne jedno, pretože parlament môže kedykoľvek prezidentovo veto prelomiť.

podľa mňa by prezident mal byť v prvom rade dobrý diplomat, s tým súvisí aj dar reči (kedy niečo povedať a kedy radšej držať hubu) a samozrejme aspoň trocha čistá minulosť (trocha preto, lebo pochybujem, že sa v slovenskej politike nájde niekto kto je naozaj "čistý").

v tomto ma súčasný "prezident hlavy štátu" sklamal na plnej čiare. nielen jeho rečnícke "vlohy", takisto nulová schopnosť "pamäte", keďže čo nemal napísané na papieri domrvil takým spôsobom, že škoda komentovať, a v konečnom dôsledku ako "docent práva" - tento titul zdá sa má u neho tiež iba takú "reprezentatívnu" funkciu, keďže už zopárkrát som od neho počul výroky, ktoré by si nedovolil vypustiť z úst ani študent 1.ročníka práva na hociktorej vysokej škole, a že tam sú iní experti to je o inom. a ešte čo sa jeho minulosti a spojitosti v veľkým "Vladom" týka, to je naozaj len ďalší klinec do rakvy jeho znovunezvolenia!!!

skrátka a dobre, tak ako som kedysi volil jeho, lebo to bolo menšie zlo (myslím, že sa všetci zhodneme na tom, že Mečiar ako prezident by bol viac ako neprijateľný), tak tomu bude aj tentoraz pretože, aj keď Iveta Radičová nie je bez chýb a sú veci s ktorými sa moc nestotožňujem (interupcie medzi ne nepatria) je pre mňa rozhodne morálne, vedomostne a hlavne reprezentatívne prijateľnejšia ako ten starý senila.
Naposledy upravil/-a Balrog v 05.03.2009 10:49:48, upravené celkom 1 krát.
Fandiť AS! That´s the spirit we need!

Užívateľov profilový obrázok
klobuk
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 24.11.2007 13:17:03
Bydlisko: Trenčin

Príspevok od užívateľa klobuk » 05.03.2009 10:49:19

http://www.ratafakplachta.sk/


asi tak...

normalneho prezidenta sme este nemali,ani tak skoro mat nebudeme...väcsina sa vzdy myli a jednotlivci maju pravdu,bohužial...

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 05.03.2009 10:52:25

pidzej napísal:Nikoho, celu funkciu "hlavy štátu" považujem za nepotrebnú pre súčasnu spoločnosť a nadbytočnú pri našom parlamentnom systéme . Nemá takmer žiadne funkcie a stoji nas strasne vela penazi .
prezident je hlavny velitel ozbrojenych sil, menuje a odvolava vladu a ministerov, reprezentuje krajinu navonok. malo kompetencii? :D

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 05.03.2009 10:58:40

takze, ja som tuto temu nezalozil, takze sa k nej snad mozem skromne vyjadrit. mojim favoritom je sucasny pan prezident gasparovic a urcute ho budem volit. je predpoklad, ze to bude o 2 ludoch. o tom druhom cloveku, kandidatke opozicie, ivete radicovej poviem len tolko, ze sa absolutne nestotoznujem s jej politickymi, ani ludskymi liberalnymi hodnotami. som proti umelemu preruseniu tehotenstva, registrovanym partnerstvam, slabej ulohe statu pri rieseni socialnych otazok...

IVAN JE PRE MNA JEDNOZNACNE SPRAVNA VOLBA 8)

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Príspevok od užívateľa Forrest » 05.03.2009 11:17:19

ikotn: v pohode - respektujem tvoj nazor. Len by si mohol tak strucne napisat, PRECO je Ivan tvoj kandidat a aku politiku vlastne "predstavuje".

Napísať odpoveď