Závažné prehlásenie AS Trenčín-štadión-zánik futbalu v TN

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

Užívateľov profilový obrázok
Balrog
Príspevky: 928
Dátum registrácie: 07.08.2007 13:08:46
Bydlisko: jedine TRENČÍN:)

Príspevok od užívateľa Balrog » 16.12.2008 20:59:31

mrkvaTN,
tiež ma to napadlo, no na druhú stranu po tom, čo som si prečítal na profutbale, že máme odklepnutých 7,3 mega na štadión (btw ako to, že na profutbale to je skorej ako na našej stránke :?: to kompetentní nevedia poskytnúť informácie :?: :?: :?: - nemyslím tým adminov, pochopiteľne ), čo samozrejme nie je požadovaná čiastka ani zďaleka!!! lenže keď sa nad tým zamyslíme, tak Vianoce sa blížia a treba na prémie pre Herr Demokrata Veľkomožného a jeho nohsledov...
takže skrátka a dobre, opravy "asi" budú, jarná časť sa "asi" hrať bude, AS "zatiaľ" "asi" nezanikne, atď.
aj keď je obrovská škoda, že sprístupnená bude iba hlavná tribúna, tým pádom, Ultras asi so svojimi dymovnicovým choreom skončili a s nejakým iným možno tiež, keďže už nebude toho, alebo tých (na opačnej strane štadióna) kto by to mohol, alebo mohli, vidieť...(teda okrem futbalistov na trávniku) :?
Fandiť AS! That´s the spirit we need!

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 17.12.2008 12:32:51

aspon sa userti 75 000 :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Príspevok od užívateľa Forrest » 17.12.2008 12:43:42

ikotn napísal:aspon sa userti 75 000 :mrgreen:
No to nas skutocne vytrhne z biedy!
Tym, ze chalani nebudu mat kde robit choreo de facto zanikne akakolvek AKTIVNA podpora timu v zapase, co bude mat za nasledok atmosferu aku mozno vidat na ostatnych prvoligovych stadionoch - cize nulovu! To som zvedavy ako sa bude potom chalanom hrat a ake vysledky budu dosahovat...

Ale samozrejme najjednoduchsie je sa vyhovorit na zleeeho primatora, ktory nam namiesto ziadanych 30 mega vycleni len "ubohych" 7 ...Treba sa pozriet do vlastnych radov a poziadat hlavne tych majetnych majitelov a sponzorov, ktori chceli hrat buduci rok Ligu Majstrov...

Neviem presne posudit, ci vyska penazi, ktoru nam pridelilo mesto je adekvatna, ale co viem isto je, ze ziadat plnu sumu LEN od mesta je alibisticke a vysoko neprofesionalne! Ked chcem viest na slusnej urovni klub, tak sa musim vediet vysporiadat aj s takymito necakanymi udalostami a vediet nejake mimoriadne vydavky pokryt. A nie sa spoliehat na mesto a jeho zachranu. Neviem o ziadnom spickovom klube (a takym podla vyjadreni chce Trencin byt), ktory by robil nieco podobne...

Nechcel som sa k tomu povodne vyjadrovat, kym som nevedel viac suvislosti, ale dnes uz som musel.

Užívateľov profilový obrázok
TNpatriot
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 28.11.2007 12:49:23
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa TNpatriot » 17.12.2008 13:07:58

Forrest,

ja to beriem. Ale ty by si investoval do majetku ktorý nie je tvoj. Mesto musí mať najskôr záujem vysporiadať majetok a až potom môže nejaká súkromna osoba investovať.

Ono je to tažká debata, ale bez záujmu samospravy by to nešlo ani v Žiline ni v Trnave. Všetko sa dá keď sa chce. Mesto ale nechce a to je rozdiel.

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 17.12.2008 13:20:42

Forrest napísal:Neviem o ziadnom spickovom klube (a takym podla vyjadreni chce Trencin byt), ktory by robil nieco podobne...
tie spickove kluby to robit nemusia, lebo mesta sa staraju o svoje stadiony...

zatial je lopta na strane mesta... a to ma asi tak styri moznosti... ak si ma Zelinar ako tak zachovat svoju tvar... :D

- starat sa o svoj majetok a zabezpecit, aby klub a mladez boli vo vyhovujucich podmienkach... nech da stadion do poriadku a klub si ho na zaklade dohody prenajima...

- prenajat stadion dlhodobo klubu za dohodnutych podmienok, uzavriet aj vysku investicii zo strany klubu a jeho moznosti vyuzitia stadiona...

- postavit novy stadion - z penazi mesta a statu, cast by urcite pokryla suma za predaj dnesneho pozemku... a nasledne ho prenajat klubu...

- pripadne dat klubu do prenajmu/predaja pozemok za dopredu stanovenych podmienok a klub by postavil stadion...

ak urobi mesto jeden z tychto krokov a klub cuvne, potom to bude naozaj zleeeeee :arrow:

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Príspevok od užívateľa Forrest » 17.12.2008 14:01:08

TNpatriot napísal:Forrest,

ja to beriem. Ale ty by si investoval do majetku ktorý nie je tvoj. Mesto musí mať najskôr záujem vysporiadať majetok a až potom môže nejaká súkromna osoba investovať.

Ono je to tažká debata, ale bez záujmu samospravy by to nešlo ani v Žiline ni v Trnave. Všetko sa dá keď sa chce. Mesto ale nechce a to je rozdiel.
Urcite, ze je to debata na dlhsie. Mne slo skor o to, ze ziadat takuto velku sumu naraz nie je zrovna stastne riesenie. A pokial viem, tak mesto prispieva kazdy rok na stadion. Ako sa tie peniaze pouzivaju uz vie len samotne vedenie (takisto aka je to vyska). Ja mozem len z vlastneho pohladu posudit, ze z tych penazi (ked odhliadnem naklady na prevadzku) sa na stadione nezrekonstruovali ani posrate zachodky (doslova)! To je skutocne taky problem postupne, aspon ciastocne rekonstruovat tie najnutnejsie veci?!? Keby sa tak dialo, tak dnes stadion nemusi byt v takom dezolatnom stave a nemusime "zobrat" 30 mega.

A druha vec je, ze klub ako taky musi mat urcite tiez zaujem zveladovat stanok, ktory ho reprezentuje (aj ked nie je v jeho vlastnictve), ked vidi, ze dotacie od mesta nedosahuju(?) pozadovanu uroven. Teda aspon klub, ktory to mysli vazne a ma nejaky ten $ navyse (podla vlastnych slov - inak by to tu cele nekupoval...)

martin: vyzera to tak, ze toto su v momentalnej situacii jedine mozne riesenia.
Ja som sa skor snazil poukazat na doterajsie hospodarenie s financiami. V momentalnej situacii je to uz ale bezpredmetne...

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 17.12.2008 14:59:04

forrest,

ak cele povzbudzovanie stoji a pada na yperite, je to smutne a na zamyslenie :idea: ja prave naopak som zvedavy, ako to bude vyzerat, zapas s jednou tribunou(nieco ako na ozete v lete s trnavou?)

co sa tyka rerkonstrukcie, neviem, preco ju stale riesite. v dlhodobom kontexte je bezpredmetna. mozno ze este rok-dva mozeme hrat s jednou tribunou, ale viac nie, ak chceme prezit. treba jednoznacne novy stadion, ak chceme prezit...

vorky
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 23.01.2008 23:23:20
Bydlisko: Orava

Príspevok od užívateľa vorky » 17.12.2008 15:48:41

ikotn napísal:forrest,

ak cele povzbudzovanie stoji a pada na yperite, je to smutne a na zamyslenie :idea: ja prave naopak som zvedavy, ako to bude vyzerat, zapas s jednou tribunou(nieco ako na ozete v lete s trnavou?)

co sa tyka rerkonstrukcie, neviem, preco ju stale riesite. v dlhodobom kontexte je bezpredmetna. mozno ze este rok-dva mozeme hrat s jednou tribunou, ale viac nie, ak chceme prezit. treba jednoznacne novy stadion, ak chceme prezit...
Ano ak chce klub prezit tak musi konat, zdoraznujem ze konat, vo veci vystavby noveho stadiona. Uz som sa to pytal ci su aktivity, no nedostal som odpoved

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 17.12.2008 19:44:02

Forrest napísal:A pokial viem, tak mesto prispieva kazdy rok na stadion. Ako sa tie peniaze pouzivaju uz vie len samotne vedenie (takisto aka je to vyska). Ja mozem len z vlastneho pohladu posudit, ze z tych penazi (ked odhliadnem naklady na prevadzku) sa na stadione nezrekonstruovali ani posrate zachodky (doslova)!
podla info, ktore boli v SITA a nie su asi tajomstvom, tak dotacia mesta, minimalne pre rok 2008 nepokryla naklady ani na energie... dotacia na rekonstrukciu potom bola mamimalne nula... neviem ako to je s mladezou... ak si pamatash AS 2 mil, dukla 20 mil + dotacia z bratislavy :(

Užívateľov profilový obrázok
AS-ák
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 19.03.2008 23:20:57
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa AS-ák » 17.12.2008 20:44:18

Tomuto moc nechapem. Ved mesto vlastní iba 10 % akcií... tak prečo od mesta tolko chcú ? Wed nech to zaplatí náš welky majitel La Ling nie ? ... Vlastní to tu takmer celé, ale ked ma aj niečo investovať tak to nie...
ANI TAK NEBOLO, ANI TAK NEBUDE.

salomon
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 19.09.2008 13:45:19

Príspevok od užívateľa salomon » 17.12.2008 21:24:40

lenže naš majitel by chcel za málo penazí vela muziky ,a tak sa futbal nerobí

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 17.12.2008 23:04:32

AS-ák napísal:Tomuto moc nechapem. Ved mesto vlastní iba 10 % akcií... tak prečo od mesta tolko chcú ? Wed nech to zaplatí náš welky majitel La Ling nie ? ... Vlastní to tu takmer celé, ale ked ma aj niečo investovať tak to nie...
v spolocnosti existuju urcite modely, ani sukromny domov dochodcov alebo utulok pre bezdomovcov nezije na cisto komercnej baze

leonardo1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.02.2008 16:03:33

Príspevok od užívateľa leonardo1 » 18.12.2008 01:53:00

Jeho víziou je prinášať do Trenčína mladé talenty a po čase ich predávať ďalej do vyspelej futbalovej Európy.
VSJO JASNO

shtava69
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.08.2007 13:18:20

Príspevok od užívateľa shtava69 » 18.12.2008 11:30:32

AS-ákovi aj ostatným, ktorí ešte nepochopili...

odpoveď máš vyššie. Ono je to trochu zložitejšie, ale vlastne jednoduché.

La Ling nemá dôvod investovať do majetku, ktorý mu nepatrí, ale má ho v prenájme od MESTA Trenčín. Môže zo svojho urobiť základné opatrenia pre ako-také fungovanie štadióna, čo teraz aj urobit bude musieť skrz nový zákon o športe. (Ekvivalent, si v prenajatom byte, nanajvýš vymaľuješ, ale nebudeš meniť jadro)

dotácia na tento rok aj minulé 2 mil. Sk ročne (prevádzka stojí vraj 6,5 mil.), TTS napr. dostane 200 tisíc
ROZPOČET mesta Trenčín na rok 2009 (schválený 16. 12.)
AS prevádzka 2 mil. SK + 1,5 mil. revízie areálu
stavebné úpravy 7,3 mil. Sk

DUKLA prevádzka 15 mil.Sk
stavebné úpravy 14 mil. Sk

Mesto sa chváli, že do štadióna investovalo 20 melónov (reálne je to oprava po požiari a hlavne spolufinancovanie umelej trávy, ktorá je pre niektorých kontroverzná). Ale inak mesto na svoj majetok dlhodobo kašle a došlo to do takého stavu, že časť tribún je v havarijnom stave, čo znamená, že sa MUSIA zbúrať.

možnosti su jednoduché: Jar a asi aj ďalší rok budeme musieť prežiť na jednej tribúne alebo hrať niekde inde, medzitým:

1. Mesto zabezpečí pozemok na zelenej lúke, či ako sa tomu hovorí a mesto právne pripraví všetko preto, aby klub, sponzori a možno aj samospráva začali stavať nový stánok niekde na kraji mesta
REALITA: Mesto zatiaľ odmieta, že by zabezpečilo pozemky a pre samotný klub je takáto vec zložitá (majetkové vysporiadania a pod.)

2. Mesto zaplatí rekonštrukciu štadióna na Sihoti
REALITA: nereálne (objektívne mesto s rozpočtom 1,4 mld Sk ročne na to proste nemá, podľa môjho skromného názoru si na jednu kapitolu v rozpočte ako šport, kultúra, socálne veci a pod. môže dovoliť nanajvýš investíciu do 100 mil. Sk

3. Mesto predá všetky pozemky pod štadiónom aj vedľa neho, okrem samotnej "trávy." Predá ich napr. Brackovi, ktorý za pochodu postupne vybuduje útulné ochozy pre 12 tisíc ľudí (slávny plagát) a okolo si postaví vlastný biznis + njáka formulka o zachovaní štadióna aspoň 69 rokov. mesto sa zbaví ťarchy, sponzori budú mať svoje prachy z prenájmu komerčných priestorov a my si môžme veselo chodiť na akúkoľvek ligu, či majstrovskú oblasť.
REALITA: mesto by bolo možno na toto aj ochotné pristúpiť, klub sa zatiaľ vyjadril, že bude najbližších niekoľko mesiacov rokovať s mestom a možnými sonzormi aj o tejto možnosti, ktorá funguje na Slavii, chystá sa v ZA, TT, PO aj KE.

4. nezmení sa nič, lízanky niekomu padnú na hlavu, Celler pôjde do väzenia, lebo sa nestaral o majetok jemu zverený, La Ling pôjde do mestečka Vlad Tepes v Rumunusku (rodisko Draculy) urobiť ďalší svetoznámy klub a my začneme od píky u TTS Trenčín, napr. defenestráciou Supekovej

Marco, dúfam, že som neprezradil niečo, čo som nemal.

môj skromný názor je, že naj cesta je možnosť 3, len si neviem predstaviť, ako by sa riešila doprava (podzemné alebo záchytné parkoviská). To však bude aj záležať od zmeny dopravy v rámci prekládky železničnej trate, uf

hawgh

ešte niečo, La Lingove plány s klubom sú jasné dva roky, tak čo sa divíte:

-zháňať talenty a robiť znich u nás futbalistov a potom ich predať do lepšej ligy (príklad Depetris - preto ho podpísal na päť rokov, či sa mu to v tomto prípade podarí je otázne :lol: )

- dostať AS na futbalovú mapu, čo samozrejme zvýši cenu hráčov, ktorí v ňom budú hrať. Navyše je to šanca pre našú mládež, aby mali dvierka otvorenejšie, ako v iných kluboch (niečo ako Dukla, odtiaľ sa do zahraničia ide ľahšie) a talenty nebudú končiť v Dubnici (zas otázka podmienok, ja viem)

Futbal je biznis a Ling nebude dávať ročne 35 melónov do niečoho, čo sa mu časom nevráti, to je pochopiteľné

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 18.12.2008 11:56:09

shtava69,

ved mesto povedalo, ze sa bude snazit najst pozemok pre stadion, len problem je, ze na jeho stavbu nechce prispiet. mozno by mohol byt prvym utretovym krokom predaj pozemku za korunu

Napísať odpoveď