Komunizmus - kapitalizmus

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 12.09.2008 11:53:36

ja sfz neobhajujem, ale s pyrom to je tak, ako som napisal, ze to nie je vymysel sfz. na tom ma velky podiel najlepsi futbalista roku 1984. narodny stadion, wankeho, korupciu, som nemyslel... ak obhajujem sfz, jedine v tom zmysle, ze pyro nezakazal sam od seba. neviem chlapi, kolko mate rokov, co vam ti komunisti nedaju spavat, ale myslim, ze na kurz babi posli mi to mailom nechodite :D. ja tiez nie, ale ako student historie musim byt objektivny, skuste to na chvilu aj vy. aka bola uroven futbalu v cs resp. sr. pred rokom 89 a aka je teraz?. ja som mal v roku 1989 5 rokov. niektori z vas mozno o 3 viac, niektori o 3 menej... moze 8-rocne dieta objektivne zhodnotit svet okolo seba? urcite nie... aj trenciansky klub, ktoremu vsetci fandime, nech sa uz volal ako chce, bol vojensky, prachov mal dostatok, spickove zazemie, talenty nemusel vozit az niekde z kalimantanu... aj ozeta, ked postupila, bola este napoly vojenska. ked sa stala sukromnou, zacala upadat a dnes je klub zavisly na akomsi tralalakovi, hanebne zostupil(inak sa to neda nazvat) a aj v druhej lige hra druhe husle, ak nie tretie. to len preto, ze sa nezachoval premysleny system podpory sportu zo strany statu, lebo bol "komunisticky"(?). mozete oponovat, ze dnes uz nezabranime odchodu mladych hracov do zahranicia. to je pravda, ale problem nie je v ich odchodoch, ale v tom, ze nemame talenty. preco nemame talenty? lebo ich rodicia nemaju prachy na to, aby hrali futbal. podpora statu neexistuje. futbal hraju len rozmaznani protekcni chlapci, kt. rodicia vyvazaju na trening 5 melonovymi bavorakmi. je nahoda, ze najlepsi hraci sveta pochadzaju z brazilskej chudoby? decko bohatych rodicov ma ine naroky ako chudobny chlapec(resp. u nas taky, kt. rodicia nemozu platit futbal) kapitalizmus vam neda nic zadarmo, tak je to. sfz nie je "komunisticky". on je skorumpovany.

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Príspevok od užívateľa Forrest » 12.09.2008 12:30:25

ikotn: dakujeme za krasnu obhajobu komunistickeho rezimu (btw rezimu, ktory ma na krku viac vrazd ako nacizmus).
Ten futbal mal mozno vyssiu uroven - to jedine s tebou suhlasim.

Ale ostatne... prepac - viac blbosti v jednom prispevku som este necital... a nechcem to tu rozoberat, pretoze sa urcite nezhodneme...

Snad len jedno za vsetko- Na to, aby si vedel ake zverstva doba napachala v nej nemusis zit! (a to by si mal ako student historie vediet)
A este jedna vec z tvojich peral: "kapitalizmus vam neda nic zadarmo" ...a preco by aj mal?!? Kazdy si je sam strojcom svojho zivota a uspechu, je naivne sa spoliehat, ze ti da niekto nieco zadarmo. A tak to ma byt! Ked si schopny a chce sa ti, tak sa mas dobre.. Ked sa ti nechce, tak sa spoliehas na stat... takto by sme daleko nedosli..
Naposledy upravil/-a Forrest v 12.09.2008 12:54:30, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Balrog
Príspevky: 928
Dátum registrácie: 07.08.2007 13:08:46
Bydlisko: jedine TRENČÍN:)

Príspevok od užívateľa Balrog » 12.09.2008 12:47:55

hm, kapitalizmus, komunizmus a este aj fasizmus :?
ja som sice neni student historie ale ako taku ju mam rad a vzdy ma bavila a mozem povedat iba jedno... tento stat a teda ludia ktori ho tvoria este neziju kapitalizmom, oni sa to este len ucia. 3/4 ludi ktori riadia tento stat a kazdu korunu (ci onedlho cent) v nom maju este cervene trenky a doma na stene kosak s kladivom a podla toho sa aj spravaju :idea: vtedy nebolo nad stranikov, nikto na nich nemohol, iba snad oni sami... a presne podla toho sa spravaju aj dnesni politici, funkcionari (ci uz SFZ alebo SZLH) a ludia im podobni... preto na nich nikto nemoze, preto je kazdy strajk kazdy bojkot alebo ina forma protestu zbytocna... zmenila sa iba doba alebo lepsie povedane nazov rezimu v akom sa dnes nachadzame, ale ludia sa nezmenili, to este nejaky ten rocik potrva.
obhajovat komunizmus len preto lebo sa sportu darilo viacej je rovnako nezmyselne ako jeho prirovnavanie k fasizmu, kedze ten ani len nestihol dosiahnut svoj vrchol...ani neviem ci mal vtedy svet stastie ked jedno obrovske svinstvo dokazalo porazit svinstvo mensieho rozmeru... v kazdom pripade ci komunizmus alebo kapitalizmus alebo cokolvek ine...to nema vplyv na uroven futbalu, na ten maju vplyv iba ludia, ktori o nom ako o takom rozhoduju.

mrkvaTn
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:06

Príspevok od užívateľa mrkvaTn » 12.09.2008 12:57:00

Hmmmmm pekne aj tému už možme prepisať. policia - pyro - vedenie - štb

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 13.09.2008 08:19:01

mrkvaTn napísal:Hmmmmm pekne aj tému už možme prepisať. policia - pyro - vedenie - štb
Akurat som nad tym uvazoval :roll:
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 13.09.2008 11:42:16

ach jaj, forrest

ja som myslem, ze fico-choreo, co si tu pred casom predviedol, nebolo nahodne. komunizmus napachal viac "zverstiev" ako fasizmus. je to trosku od temy, co si pisal, ale mozme aj o tomto par slov. ako historik ti vravim, ze ak by nebolo "komunistov", dnes bud nie sme, alebo rozpravame madarsky, v lepsom pripade nemecky. ak by nebol zssr, adolf nas spapa na veceru. sovietsky zvaz mal v 2. sv vojne 20 milionov obeti, najviac zo vsetkych ucastnikov vojny. ak by nebolo zssr, amerika by sa na nas vyprdla(rovnako, ako to robi aj dnes). situacia bola taka, ze vitazu vojny si rozdelili sfery vplyvu. ceskoslovensko sa dostalo pod zssr, na co predurcovala aj jeho geograficka poloha. jednoducho tak to bolo. a teraz k tym "zverstvam". jedina krajina po 2. sv vojne, co rozputavala nepokoje, su jedine usa. asi si uz pocul o vojne vo vietname, ale aj dalsie, najnovsie afganistan, irak. kolko ludi zomrelo v tychto vojnach? blizky vychd: usa, "vzor" demokracie, podporuju vojensky a logisticky agresiu izraela, pred par dnami, "dcera demokracie", kandidatka na post viceprezidenta usa, sarah palinova sa vyhrazala rusku vojnou :!: radary v cze, pol:usa vidia, ze ruska a cinska ekonomika expanduje, kym americka nestoji ani za bushov prd. preco nepoziadali madarsko alebo slovensko? pisal som som, ze kapitalizmus nam nic zadarmo neda, ty si napisal, za je to v poriadku. ja hovorim, ze v poriadku to nie je, lebo v ustave slovenskej republiky sa pise, ze ekonomika sr je sice trhova, ale SOCIALNE A EKOLOGICKY ORIENTOVANA! nazory, co tu pises, mozno na slovensku zastava jedna strana a ta ma podporu 0,1 percenta. o slabych sa stat musi starat, to snad nikto nespochybnuje. pravo na slusny zivot je aj charte ludskych prav osn. rovnovaha sil na svete sa skocila zaciatkom 90 rokov 20. strocia. si spokojny s tym to svetom, kde bohati su este bohatsi a chudobni este chudobnejsi? co zivotne prostredie, ktore najviac znecistuje usa. kto bude sudit busha za nezmyselnu vojnu v iraku? obyvatelia mnohych krajin trpia hladom, lebo usa na nich uvalili sankcie za udajnu podporu terorizmu. to nie su podla teba zverstva? pouzitie atomovej bomby v japonsku nebolo zversto? este dnes sa tam rodia postihnute deti, dalsi priklad, jedine usa v celej historii pouzili atomovu bombu. kapitalizmus je krvavy moloch, ktory na cele s usa vedie svet do zahuby. nevravim, aj socializmus mal chyby, ale zversva kapitalizmu budu citit aj dalsie generacie. nevravim, ze sa ma socializmus vratit, respektujem historicky vyvoj, ale podla mna ma kapitalizmus na konte viac zverstiev a nemusim byt ani historik. tolko na temu zverstva, podme na kosice

JEDINE TRENCIN DO TOHO!!!

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 13.09.2008 11:42:59

mrkvaTn napísal:Hmmmmm pekne aj tému už možme prepisať. policia - pyro - vedenie - štb
ja som s stb nezacal :D 8)

Užívateľov profilový obrázok
mi_ke
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 03.08.2007 13:49:24
Bydlisko: Trencin

Príspevok od užívateľa mi_ke » 01.10.2008 10:14:07

no ja to nerad robim, lebo predsa len by to tu malo byt o futbale, ale ked citam nejakeho mladeho lavicoveho intelektuala, co si este dovoli povedat, ze studuje historiu (to by som nikomu na tvojom mieste nespominal), tak jednoducho musim reagovat: Takze, po poriadku...Ak ti to uslo, ZSSR malo s Nemcami podpisany pakt (Ribbentrop Molotov) o neutoceni, takze v case, ked sa nemecke tanky veselo prehanali svojou blitzkrieg po takmer celej Europe, Rusi si pokojne struhali matriosky. Ak by Hitler Rusov nenapadol, tak moznoze ano, dnes hovorime po Nemecky, zdvihame pravice a vsetci sme katolickeho vierovyznania. Po madarsky by sme urcite nerozpravali, moc pocuvas svoj ozraty vzor zo Ziliny. Ceskoslovensko by totiz existovalo ci by nas po vojne ovladli bolsevici alebo by sme sa dostali pod sferu vplyvu zapadnych statov. Co by vsak urcite neexistovalo po 45 rokoch totality je postkomunisticke zmyslanie ludi, kedze patrime k statom s najvyssou korupciou, uplatkarstvom, v state kde narodnym sportom je kradnut,kde platy daleko zaostavaju za celoeuropskym priemerom.
Mimochodom, ako "historik" by si mal vediet, ze zhodenie atomovych bomb na Japonsko zachranilo nevypocitatelne viac zivotov ako to, keby sa vo vojne pokracovalo. Sfanatizovany Japonci boli vdaka premyslenej propagande ochotni radsej zomriet ako kapitulovat. Ked si vezmeme, ze ich mohlo byt tak 70-80 milionov (dnes ich je cez 120), asi by to boli riadnej jatky. Krasny je tiez tvoj vyrok "jedina krajina po 2. sv vojne, co rozputavala nepokoje, su jedine USA". V tejto vete si sa opisal cely...ty totiz nerozlisujes historiu a ideologiu. A to je pre historika to najdolezitejsie, odosobnit sa od svojich zrejme od malicka vstepenych idealov lepsich zajtrajskov. Aby som ti totiz objasnil pamat, tak Sovieti prisli bez pozvania v 56 do Madarska,v 68 do CSSR, 79 Afganistan, 94 Cecensko,2008 Gruzinsko.(niekolkodnovy konflikt s Cinou je doteraz zahaleny pod ruskom zahady) A bude toho zrejme viac, lebo Rusi si uvedomili svoj obrovsky energeticky potencial a europsku zavislost na nom, takze tu v najblizsich rokoch mame novu studenu vojnu. Veta, ze "kapitalizmus je krvavy moloch", tak to uz patri do slovnika ustrednych tajomnikov UV KSC ci profesionalnych revolucionarov, ale nie do ust niekoho, kto sa sam povazuje za historika. Ak niekto nevie rozlisit 45 rokov totality so systematickym porusovanim zakladnych prav a slobod s demokraciou, tomu odporucam bud psychiatricke liecenie alebo vystahovanie sa na ostrov slobody alebo do Severnej Korey. A ja som si hlupak myslel, ze to len jedna generacia ludi s cervenymi knizkami musi vymriet a Slovensko bude v pohode. Opak je pravdou, tento narod je nakazeny bolsevizmom, panslavizmom, nacionalizmom a inymi izmom ako mor!

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Príspevok od užívateľa Forrest » 01.10.2008 10:57:56

mi_ke: Aj ked som uz nemal v umysle reagovat, ci uz kvoli offtopic alebo kvoli tej sprske blabolov, co tu ten prosovietsky typek predvadza (samozrejme ako nezaujaty historik :D ) , tak ta musim za vyjadrenie tohto nazoru pochvalit - skvele napisane!

Ale ako poznam bolsevicku aroganciu a 100% presvedcenie o "svojej" pravde (rozumej demagogia), tak cakaj tvrdu nekompromisnu reakciu :!: :lol:


Poslednych par prispevkov mimo temy presuvam do tejto novovzniknutej. Pre pokoj duse vsetkych.

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 01.10.2008 13:36:10

no neviem, forrest, preco si ma oznacil za autora tejto "temy", ked si ju zalozil ty :shock: a pisat tu, co by bolo, keby bolo... "komunisticky tipek", no neviem ako si na to prisiel, ked som napisal, ze komunizmus, pardon, socializmus(komunizmus nikdy nekde nebol) by dnes nemal opodstatnenie :shock: ale neboj sa, ziadna "tvrda" reakcia nebude, take si precitaj v casopise tyzden v editoriali stefana hriba

mike,

ja viem, ze zssr malo podpisany pakt s nemeckom o neutoceni a zssr ho dodrzalo... hypotezu o atomovom "vykupeni" si asi videl v jednom dokumentarnom filme(nespomeniem si, ako sa volal), ale to je jedno. no pekna zachcrana ludskych zivotov, ked este aj dnes, 60 rokov po, tam ludia trpia nasledkami. miomochodom, nedavno otvorene tajne archivy usa odhalili, ze atomova bomba mala byt pouzita aj vo vietname. tam by tiez zachranila ludske zivoty? a ze nerozlisujem historiu a ideologiu? nebud smiesny, ved tieto dve sa navzajom ovplyvnuju a jedna bez druhej nemoze existovat! precitaj si viacere knihy pojednavajuce hlavne o historii 20. storocia. kolko ich precitas, tolko nazorov v nich bude, lebo tie nie su na tuto temu ujednotene, ako to je povedzme v starsich dejinach. proste ja osobne si nedovolim povedat, ze to je spravne a ine nie. a na zaver: celkom "objektivne" si nespomenul americky protiraketovy stit, ci hladomor v krajinach "osi zla" sposobeny americkymi sankciami, konanie sarah palinovej, podporu socialne slabych. proste v ramci "objektivity" si vytrhol z kontextu mojho prispevku urcite vety, aby si ma urazil a zosmiesnil, samozrejme v ramci "objektivity". hlavne, ze obrazku pod tvojim nickom je fidelov kamarat a najvacsi argentinsky komunista, ernesto che gevara :oops:

forrest, mike

este raz opakujem, nie som komunista, nikdy som nim nebol, nikdy som nevolil kss. ze sa vam paci fungovanie dnesneho sveta pod patronatom usa, je vasa vec, ja vam neberiem vas nazor(nikdy som nikomu nebral nazor), ani vas neurazam, nedehonestujem, nezosmiesnujem. suhlasim s mikeom a viac razy som to tu napisal, ze toto je forum o futbale a ja som tu o stb a komunizme pisat nezacal. to je vsetko, viac k tejto "teme" nenapisem ani pismeno

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Príspevok od užívateľa Forrest » 01.10.2008 14:16:50

ikotn: ja som ta neoznacil ako autora tejto temy. Ja som len premiestnil prispevky od toho, kde sa zacala spominat politika a aky zly je kapitalizmus... A s tym si tusim zacal ty - ja som uz na to len reagoval. Ale vsak to nie je hanba, byt autorom nejakej temy na fore, ked mas na nu vlastny nazor :wink:

Napisal som prosovietsky typek, nie komunisticky. A tym sa netajis, ked tak pozeram na tvoje vyjadrenia a videnie historie a sucasneho sveta. Takisto ako sa netaji pan vsemohuci, prosocialny a najvacsi ludomil Robo Fico tym, ze prakticky nezaznamenal ziadnu neznu revoluciu a ze mu nie je cudzie spolupracovat s takou zberbou s akou momentalne vladne (nehladiac na to, kolko byvalych vysoko postavenych stbakov je v jeho samotnej strane). A su mi proti srsti vsetci, ktori obhajuju tento moralny a politicky suteren a este to odovodnuju tym, ze vsetko americke je zle.

A ver tomu, ze .tyzden citam, pretoze ho povazujem za jediny tyzdennik na urovni, ktory dokaze zaujat aj niecim inym ako tym, kto sa kedy s kym vyspal a akej farby nosi nohavicky Zuzana Belohorcova.. (ale to ako privrzenec cloveka, ktory povazuje za najdoveryhodnejsi SK dennik Novy Cas asi nemozes pochopit). Aj ked sa s vyjadreniami pana Hriba velakrat nestotoznujem...

Inak k tomu mi_keho avataru - skus sa nan este raz pozornejsie zadivat a potom sa skus este raz zamysliet, ci mi_ke je jeho fanusik :)

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 02.10.2008 10:43:32

forrest,

ja skutocne nevyhladavam konflikty ani nic podobne. v mojich niektorych prispevkoch som sa mozno trochu nechal uniest, ale skutocne ma vytaca, ked napr. 16-17 rocni chalani maju plne usta stb a podobnych veci. castokrat ani velmi nevedia, o com rozpravaju. sfz je skorumpovany, laurinec a jemu podobni maju za usami, ale nie su estebaci ani komunisti, lebo ti uz neexistuju. vzdy som respektoval futbalovu tematiku tohoto fora, raz som to vsak uz nevydrzal. proti mike-ovmu obrazku nic nemam, len som na to poukazal, ak je taky velky kapitalista... ak citas tyzden, tak ho citaj, ale ak nevies, stefan hrib je clen kdh, takze az taky nezavisly casopis to nie je. ja novy cas necitam, fico ho oznacil za najdoveryhodnejsi asi z recesie. ale to nechajme, nie je to dolezite. asi bude najlepsie, ked sa na cas z fora stiahnem. budem ho citat nadalej, ale ako anonymny citatel. lebo as mam rad a hra dolezitu ulohu v mojom zivote, je proste moja srdcovka. mozno sa prihlasim neskor pod inym nickom a budem sa vyjadrovat len a len k futbalu a k as. ak som spravne neodcitoval tvoje charakteristiky na mna, tak sorry za porusenie autorskych prav :) ja ta nijako charakterizovat nebudem, ani nikoho ineho. tiez nevravim, ze vsetko americke je zle. no nic, asi tolko. zatial sa mavajte

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Príspevok od užívateľa Forrest » 02.10.2008 11:12:36

Nikdy som nepisal, ze vyhladavas konflikty - tu ide cisto o konfrontaciu nazorov a argumentov. A to, ze to nie je futbalova tema nie je ziadny problem. Prave na tieto temy tu je tato sekcia a tu si mozes pisat s hocikym o hocicom, pocnuc tym, co si mal vcera na ranajky az po globalne oteplovanie a jeho vplyv na sexualitu mravcov... Proste o vsetkom inom ako futbal.

A kludne tu mozes riesit aj nazor tych 16-17 rocnych na STB (ak ti budu schopni rozumne oponovat), takisto ako ja tu mozem riesit moje antipatie voci Ficovi a jeho sucasnej vlade... A prave toto bolo tusim aj pojitkom (spolu s ostanym viac-menej suvisiacim) medzi vymenou nasich nazorov.

vysvetlivky:

mi_keho avatar: narazal som na to, ze sa zastavil v istej faze morfologizacie na jedno mile zvieratko, volne pozorovatelne napr. v ZOO :) ...skus sa este raz zahladiet.

.tyzden: necitam ho kvoli objektivite, ale hlavne kvoli odbornosti a dobremu pocitu, ze niekto vie takmer presne a navyse putavym sposobom vyjadrit moj politicky nazor.

Fico oznacil Novy Cas najdoveryhodnejsim s maximalnou vaznostou..o ziadnu recesiu neslo.. ale mas pravdu - to skutocne vobec nie je dolezite - dolezite su ine vyroky a kroky, ktorymi systematicky nici tuto krajinu. A tak ako si chcel v inom prispevku - kludne o tom mozme podebatovat niekde inde ako tu.. Aj tak by to tu nikoho nezaujimalo :)

A vobec nemusis prestavat byt aktivny na fore kvoli jednej vymene nazorov. Na to vobec nevidim dovod. Vo vztahu k AS sa predsa zhodneme :) A uz vobec sa nemusis prihlasovat pod inym nickom...
Ale je to tvoje rozhodnutie ;)

Užívateľov profilový obrázok
mi_ke
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 03.08.2007 13:49:24
Bydlisko: Trencin

Príspevok od užívateľa mi_ke » 02.10.2008 12:21:51

ikotn,

praveze stbaci a komunisti stale existuju...Len si zober vladu SR, pri nastupe do funkcie bolo 11 z 12 clenov vlady stranikmi, Slovensko este nemalo nekomunistickeho prezidenta, najlepsie statne zakazky dostavaju byvali stbaci. Moralka cloveka sa nezmeni zo dna na den, ta sa nezmeni nikdy! Ked sa niekto narodi ako svina a dokaze udat suseda, svinou ostane dozivotne.
Inak k Hribovi, pre mna je tiez diskvalifikujuce, ze tak inklinuje k talibanu, a ze z .tyzdna sa stal casopis jeho KDhackych kamosov, no Hrib je pre mna jednym z mala ludi v tejto republike, ktori su zarukou moralnej cistoty a pre mna bol napr. jeho rozhovor s Havlom na Pohode jednym z najsilnejsich zazitkov vobec.
Veru ukoncime to, lebo kym politika ludi rozdeluje, tak futbal by ich mal spajat...Fandime tomu istemu klubu, hoci tento klub stale nepovazujem za normalne existujuce spolocenstvo ludi, ale za zhluk diletantov, ktori sa snazia robit futbal. Ako ked opica cita knihu...

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 03.10.2008 08:11:51

no dobre, tak si zatial necham tuto identitu 8), presvedcil si ma. skutocne je dolezitejsie to, ze mame rovnaky pohlad na as. politika je druhorada, aj ked si este neodpustim povedat k havlovej ucasti na pohode, ze sa nezachoval koser, ked podporil radicovu na nepolitickej akcii s 30 000 potencionalnymi volicmi. povedzme ze je osobnost ceskoslovenskeho disentu, teda politicky vyhraneny proti akejkolvek lavici. teda nemal rozpravat v ramci festivalu o politike. je to spisovatel, filozof, tem na rozhovor s nim je teda dost. aj ked ani v najmensom nezdielam jeho politicke nazory, napr. jeho hra vernisaz sa mi velmi paci. ked uz chceli rozpravat o politike, mali mu pozvat nejakeho lavicoveho oponenta. a tlac na slovensku? ta je poriadne zaujata, hlavne mienkotvorne denniky, co si prednedavnom vsimol aj renomovany rakusky dennik die presse. kedze novy cas o politike pise najmenej, mozno preto ho oznacil za najobjektivnejsi. asi tolko

Napísať odpoveď