Csabov odchod

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

Užívateľov profilový obrázok
janoas
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 03.08.2007 12:14:14

Príspevok od užívateľa janoas » 17.07.2008 13:09:11

Je ešte vôbec niaka šanca, že ostane?! :x
Každopádne Volešák musí zostať...... :evil: :evil:
Inak tá obrana, nalavo by som dal Peciara, Kasálek robí hrozne vela chýb, na stopérov Csabov a doprava Čogleya, ale môžem len snívať... :roll:

Max Duke
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 11.03.2008 12:55:51
Bydlisko: Považská Bystrica

Thaže

Príspevok od užívateľa Max Duke » 17.07.2008 14:38:06

Volešák zostáva drobné + a každý je nahraditeľný platí aj o obrancoch. Len dúfam že sa na ňom adekvátne zarobí. A aspoň kvapka pôjde späť do futbalu. Ale kolik múže mít takovej klub peňez ? A na koľko je Czaba cenený ??? :evil:
Lopta je guľatá. Zápas trvá 90 minú, všetko ostatné je teória.

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Re: Thaže

Príspevok od užívateľa ikotn » 18.07.2008 14:06:21

Max Duke napísal:Volešák zostáva drobné + a každý je nahraditeľný platí aj o obrancoch. Len dúfam že sa na ňom adekvátne zarobí. A aspoň kvapka pôjde späť do futbalu. Ale kolik múže mít takovej klub peňez ? A na koľko je Czaba cenený ??? :evil:
presne, ked sa prachy za csabu investuju do klubu a nie do tralalakovej novej jachty, tak aj tento odchod ma nieco do seba. mozno by tralalak mohol kupit ale FAKT NADEJNEHO , TALENTOVANEHO 20 R. STOPERA :shock:

Užívateľov profilový obrázok
Balrog
Príspevky: 928
Dátum registrácie: 07.08.2007 13:08:46
Bydlisko: jedine TRENČÍN:)

Príspevok od užívateľa Balrog » 21.07.2008 07:38:02

podla toho co bolo napisane v sporte slovo "pripadny" z nazvu tejto temy mozete kludne odstanit :? mam z toho naozaj zmiesane pocity - Csabovi drzim palec ale bude tu chybat :cry:

Užívateľov profilový obrázok
janoas
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 03.08.2007 12:14:14

Príspevok od užívateľa janoas » 21.07.2008 10:25:46

Neviete za koľko odchádza? :cry:

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Príspevok od užívateľa Forrest » 21.07.2008 10:30:32

Odchadza na rocne hostovanie s opciou, cize nemozeme od toho ocakavat financie ako za regulerny prestup. Mozno par EUR - zalezi na dohode klubov.
Ale aj tak nechapem, aky ma vyznam rocne hostovanie s 3! rocnou opciou... to som tusim este nevidel.. Vsak z takehoto "biznisu" klub nema takmer ziadny zisk a pride o svojho mozno najlepsieho hraca...

zvlastne obchody...

kestl
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 03.08.2007 10:43:20
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa kestl » 21.07.2008 10:35:09

No a je to hotové. Csaba odchádza a v obrane ostáva diera, ktorú bude potrebné rozumne zaplátať. A už neodohrá ani spomínaný posledný záapas proti Podbrezovej. Už vo štvrtok má odísť do Holandska. Keby ešte aspoň do tej soboty vydržal, zaslúžil by si aby sa s ním rozlúčili funkcionári a diváci priamo na ihrisku.No nech sa mu tam darí.

marco
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 03.08.2007 10:28:04
Bydlisko: GALANTA

Príspevok od užívateľa marco » 21.07.2008 10:39:17

Forrest, nie je to neobvyklý postup. Podobné zmluvy majú u nás Lukšík so Szórádom. Po ukončení naplánovaného hosťovania sa v prípade záujmu môžu stať našimi hráčmi. Csaba odchádza na normálne platené hosťovanie. Určite nejde o pár Eur.

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 21.07.2008 10:46:14

nie forrest, v prestupovom obchode to nie je novinka... a nie je to ani vymysel Rybnicka s Lingom... agent by tomu povedal, ze ide o stvorrocnu zmluvu... v akej podobe je uz nie je dolezite... aj Haag sa musi poistit... napriek tomu, ze teraz by mal platit 2x... za rocne hostovanie a po roku za prestup... alebo sa rozhodne na Csabu po sezone nereflektovat... predsa len kupovat hraca, ktory nie je reprezentant z druhej ligy... myslim, ze to je celkom uspech, ze isiel tam a nie do Ruzomberka...

dam ti este jeden priklad... dukla a teraz aj zvolen sice opvie, ze podpisal s hracom trojrocnu zmluvu, ale pritom ide o 1+1+1 a po kazdom roku od nej moze odstupit... rovnako ako Haag teraz... AS mala rovnako Minarcika... ak by bol zaujem, muselo ho po skonceni hostovania kupit... Haag sa takto poitil, ze ked ho klub preda, tak iba im....

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Príspevok od užívateľa Forrest » 21.07.2008 10:51:55

marco: nie je to uplne neobvykly druh dohody, ale urcite nie celkom bezny v pripade jedneho z najlepsich hracov timu. Na hostovanie s tak dlhou opciou sa dohaduju kluby vacsinou v pripade hracov, ktori nemaju iste miesto v time a stratili by zapasovu prax. Co rozhodne neplati v Csabovom pripade...

Par EUR je to v porovnani s jeho trhovou cenou, za ktoru mohol teoreticky prestupit. A klub by urcite v momentalnej situacii vedel rozumne danu sumu pouzit. Takto sa holandania po roku mozu rozhodnut, ze Csabu nechcu, klub na tom neziska takmer nic (v porovnani s regulernym prestupom) a my budeme celu sezonu bez velkej opory, ktora v konecnom dosledku moze znamenat nepostup...

No ale zrejme klub vie, co robi a moj skromny pohlad na tom aj tak nic nezmeni...

Pripad dvoch hracov, ktori u nas hraju s obdobnymi zmluvami je presne ten pripad, ktory popisujem vyssie - neprisli sem ako klucovi a stabilni hraci svojich predoslych timov, cize "skuska" v podobe hostovania je v ich pripade relevantna.


martin: ale ja tomu typu zmluvy rozumiem, ale v momentalnej situacii ju nechapem.. A to som opisal marcovi vyssie. My niesme v situacii, ze si mozme dovolit "poziciavat" svojich najlepsich hracov. Csaba ma urcite svoju cenu a ked ho nechcel "riskovat" zaplatit Haag, tak sa mohol predat inde (aj ked do menej pre neho atraktivneho timu)... Ide mi o to, ze klub na tom mohol ziskat viac, nie o to, ze Haag si ho chce (pochopitelne) otestovat...
Naposledy upravil/-a Forrest v 21.07.2008 10:57:12, upravené celkom 3 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Balrog
Príspevky: 928
Dátum registrácie: 07.08.2007 13:08:46
Bydlisko: jedine TRENČÍN:)

Príspevok od užívateľa Balrog » 21.07.2008 10:54:38

no a teraz otazka za milion: PRIDE NIEKTO NOVY NA JEHO MIESTO??? alebo to zaplatame uz niekym koho mame?

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 21.07.2008 11:45:32

no uz neplacme, nepomoze nam to. len aby prisla adekvatna nahrada. za ruzomberok b hral martin laurinc...

Užívateľov profilový obrázok
mi_ke
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 03.08.2007 13:49:24
Bydlisko: Trencin

Príspevok od užívateľa mi_ke » 21.07.2008 13:16:00

Velki PR manageri, je tu jeden velky rozdiel medzi Luksikom resp. Szoradom a Csabom na strane druhej. A sice ten, ze kym z inych klubov sem idu na hostovania hraci, ktori vo svojich kluboch nepatria do zakladu (a to nechcem povedat nepotrebni,ale tak to je), tak z AS odisiel najlepsi a najskusenejsi hrac...To je prvy a hlavny rozdiel, a druhy je ten, ze takyto hraci nechodia na hostovania,ale sa predavaju...a netvrdte mi o opaku, lebo to nie je pravda. Dalsie cachre-machre majitela...este treba dodat, ze ADO den Haag je klub, s ktorym ma zrejme majitel velmi dobre vztahy...ved Tonegido je ich spriazneny klub.

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Príspevok od užívateľa Forrest » 21.07.2008 13:36:30

mi_ke napísal:Velki PR manageri, je tu jeden velky rozdiel medzi Luksikom resp. Szoradom a Csabom na strane druhej. A sice ten, ze kym z inych klubov sem idu na hostovania hraci, ktori vo svojich kluboch nepatria do zakladu (a to nechcem povedat nepotrebni,ale tak to je), tak z AS odisiel najlepsi a najskusenejsi hrac...To je prvy a hlavny rozdiel, a druhy je ten, ze takyto hraci nechodia na hostovania,ale sa predavaju...a netvrdte mi o opaku, lebo to nie je pravda. Dalsie cachre-machre majitela...este treba dodat, ze ADO den Haag je klub, s ktorym ma zrejme majitel velmi dobre vztahy...ved Tonegido je ich spriazneny klub.
som rad, ze som neni sam, kto si tohto "nenapadneho" obchodiku vsimol.. bohuzial s tym uz ale asi nic nezmozeme.. Mna len mrzi, ze klub aspirujuci na postup sa takymto sposobom pripravuje o svoje najvacsie opory ..bez adekvatnej odmeny, resp. nahrady...

marco
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 03.08.2007 10:28:04
Bydlisko: GALANTA

Príspevok od užívateľa marco » 21.07.2008 13:39:38

Ak by odmena za Csabu nebola adekvátna, určite by neodišiel. Tak ako neodišiel do RK resp. do ďalších tímov z bývalého Sovietskeho zväzu, z ktorých došlo viacero ponúk.

Csaba do Holandska jednoducho prestúpiť chcel. Klub mu to v rámci dohody pred zimným podpisom zmluvy umožnil. Nepoznám detaily kontraktu, ale údajne bola tá ponuka neporovnateľne lepšia ako všetky ostatné za posledný rok.
Naposledy upravil/-a marco v 21.07.2008 13:48:16, upravené celkom 2 krát.

Napísať odpoveď