8.kolo. MŠK Žilina - AS 5:1

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

Užívateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 620
Dátum registrácie: 22.09.2007 21:04:05
Bydlisko: Trenčín - Juch
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Axel Wers » 17.09.2017 18:30:58

No a hokejisti v Žiline vyhrali 3:0. Ono asi platí, že sa buď darí futbalu alebo hokeju. Futbal pre túto sezónu bude veľmi veľkou neznámou.
VICTORIAE AVGVSTORV(m) EXERCITUS QVI LAV GARICIONE SEDIT MIL(ites) L(egionis) II DCCCLV (Marcus Valerrius) MAXIMIANUS LEG(atus) LEG (ionis) II AD(iutricis) CVR(avit) F(aciendum)

legolas380
Príspevky: 515
Dátum registrácie: 30.08.2010 20:08:24

Príspevok od užívateľa legolas380 » 17.09.2017 19:42:01

handel napísal:Celý život som uznával a fandil útočnému futbalu a tak som otvorený spôsob hry AS doteraz vždy podporoval, ale táto sezóna mi to postupne nahlodávala a znechucovala (síce začal to ešte asi vlaňajší záver Ligy majstrov a zápasy Barcelony s Juventusom, ako aj Bayernu s Realom). Včerajšok bol vrcholom, to u mňa pochovalo všetky ilúzie o nejakej futbalovej spravodlivosti, vo fubale u nás i v zahraničí začína čoraz častejšie platiť pravidlo že tvorivejší, útočnejší tím prehráva.

Veľmi ťažko sa mi to píše, ale vzhľadom na súčasnú mizernú efektivitu AS a hlavne na systém tohtoročnej fortuna ligy je asi najvyšší čas, aby sme -najmä vonku, ale so silnejšími súpermi aj doma- začali hrať vyložene na výsledky a nie na riziko, naučili sa hrať zbabelo, špekulantsky, škaredo, na grécko-taliansky spoôsob, z posilnenej obrany a trénovať hlavne bleskový prechod do protiútokov. Marčok síce hovoril po zápase opak, ale vieme dobre že stačí zmena názoru La Linga. Ak si to uvedomí, jedine tak asi máme šancu na boj o Európu. Už je hodina dvanásta.

Ševela v poslednom rozhovore, ktorý som tu zavesil do inej časti, hovoril: "Viackrát som sedel s predstaviteľmi klubu. Riešili sme herný prejav mužstva. Potrebovali sme ho zlepšiť. Chceli sme zvýšiť dominanciu tímu a podobne aj atraktivitu trenčianskeho futbalu. Nehodlali sme ustúpiť zo zaužívaného trendu."
Je to pekné, ale ak zistíme že na taký štýl momentálne naozaj nemáme, dá sa to nazvať aj tvrdohlavosť za každú cenu.
nevidel by som to tak tragicky. vcera nam chybala len lepsia koncovka a dali by sme aj zilinu...mali sme ciste sance. som za to aby sme hrali tak ako vcera akurat ze by som vymenil polcasy. a kolotoc co sme spravili ziline by sme mali robit v druhom polcase, lebo sme sa vybili...po podobnom vykone proste vytazstva musia prist...

Užívateľov profilový obrázok
18dominik18
Príspevky: 753
Dátum registrácie: 23.11.2012 15:47:04
Bydlisko: trencin

Príspevok od užívateľa 18dominik18 » 17.09.2017 19:48:17

Podla mna by sme sa mali jednoznačne posilnit v obrane..dookola chybujuci hrači ziadna konkurencia na tychto postoch..
AS trencin

Užívateľov profilový obrázok
Zoso
Príspevky: 341
Dátum registrácie: 12.03.2009 00:15:00
Bydlisko: Trenčín,Istanbul

Príspevok od užívateľa Zoso » 18.09.2017 11:49:37

Roman Marčok, tréner Trenčína:"Do zápasu sme vstúpili so zámerom atakovať Žilinu na jej polovici, hrať na riziko, vo vysokom tempe a intenzite. Chceli sme ukázať veci, ktoré sú typické pre AS Trenčín, ukázať našu silu, byť dominantní a ukázať, že máme výborných hráčov. V prvom polčase sa nám tento zámer darilo napĺňať. Dobre sme vstúpili do zápasu, v podstate nám chýbala iba efektivita na to, aby sme potvrdili dominanciu na ihrisku. Z prvej šance sme však inkasovali, čo nás trochu zrazilo na kolená, ale dokázali sme sa vrátiť do zápasu. Naštartovali sme sa, dokázali sme, že vieme odohrať ťažký zápas a prvý polčas sme naozaj zahrali tak, ako si predstavujeme. Takýmto spôsobom chceme hrať a takýmto spôsobom veríme, že máme v každom zápase šancu na víťazstvo. V druhom polčase súper po štvrtom góle ovládol zápas a ukázal, že jeho trénovanosť a výkonosť je ďaleko vyššia ako naša. Ukázal, na čom máme pracovať, v čom sa musíme zlepšovať a na čo musíme hráčov upozorniť v najbližšom období."

Z tohto mi vychadzaju tri veci, s ktorymi nebolo vedenie spokojne:
1. Nasadenie a vacsia hra na riziko. (Uz davno som nevidel od nas taky vykon s nasedenim a kombinacnou hrou ako teraz.)
2. Nedovera v nasich hracov.
3. Nedostatocna priprava v treningu.

Ja chcem vidiet hrat nasich ako v prvom polcase. To je nas Trencin, pri ktorom nevadi aj nestastna prehra. Verim, ze v zapase s Nitrou zacneme vitaznu seriu.

Užívateľov profilový obrázok
Zoso
Príspevky: 341
Dátum registrácie: 12.03.2009 00:15:00
Bydlisko: Trenčín,Istanbul

Príspevok od užívateľa Zoso » 18.09.2017 11:59:37

Tento prispevok prosim vymazat - opat problem s dlhym nacitavanim a duplicitnym prispevkom.

Užívateľov profilový obrázok
sammy
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 03.08.2007 13:38:24

Príspevok od užívateľa sammy » 18.09.2017 12:22:37

Zoso napísal:Ja chcem vidiet hrat nasich ako v prvom polcase.
to by sme chceli vsetci (aj ti, co piseme, ze treba uz zacat hrat aj trochu s rozumom..) pretoze to bolo naozaj pozeratelne. zial, toto vladzu niektori hrat iba 20 minut, niektori este o trochu dlhsie. pokial dovtedy nedame gol, zacne sa nam to skaredo nevyplacat. proti slabsim tesna prehra alebo remiza, proti lepsim aj takyto debakel. vraj mame aj kondicneho trenera... mozno by pomohlo zahrat tuto 20 minutovu fazu v neskorsom priebehu zapasu, ked uz aj super ma menej sil a nie vystrielat sa hned na zaciatku. potom tam uz len behame ako smadne kone.

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 18.09.2017 12:50:53

sammy napísal: to by sme chceli vsetci (aj ti, co piseme, ze treba uz zacat hrat aj trochu s rozumom..) pretoze to bolo naozaj pozeratelne. zial, toto vladzu niektori hrat iba 20 minut, niektori este o trochu dlhsie. pokial dovtedy nedame gol, zacne sa nam to skaredo nevyplacat. proti slabsim tesna prehra alebo remiza, proti lepsim aj takyto debakel. vraj mame aj kondicneho trenera... mozno by pomohlo zahrat tuto 20 minutovu fazu v neskorsom priebehu zapasu, ked uz aj super ma menej sil a nie vystrielat sa hned na zaciatku. potom tam uz len behame ako smadne kone.
Suhlasim, mali by sme sa naucit menit tempo hry podla priebehu a reagovat tak aj na supera. toto boli posledny rok nase slabiny, busili sme do betonu a na koniec sme dostali smutny gol. Toto sme nevedeli, priznajme si to, iba sme busili aj ked sme nevladali ale spravit cast hry, ze nechame vytiahnut supera, nech on beha, tovri a my budeme caka tna protiutok, to sme nevedeli a to nam chybalo. Potom sme druhe polcasy nevladali
"Boh je laska" 1Jn 4:8

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Príspevok od užívateľa GULIVER » 18.09.2017 18:00:00

Mna najviac zaraza to, ze nedavno sme superov prehravali nasou fyzickou pripravenostou a vybornymi protiutokmi.

Momentalne sme slabi aj v jednom aj v druhom. Bud to je trenerom (hlavnym a kondicnym) alebo tu mame flakacov.

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 18.09.2017 20:07:03

GULIVER napísal:Mna najviac zaraza to, ze nedavno sme superov prehravali nasou fyzickou pripravenostou a vybornymi protiutokmi.

Momentalne sme slabi aj v jednom aj v druhom. Bud to je trenerom (hlavnym a kondicnym) alebo tu mame flakacov.
GULIVER napísal:Mna najviac zaraza to, ze nedavno sme superov prehravali nasou fyzickou pripravenostou a vybornymi protiutokmi.
Plne suhlasim s
GULIVER napísal:65minut
GULIVER napísal:Momentalne sme slabi aj v jednom aj v druhom. Bud to je trenerom (hlavnym a kondicnym) alebo tu mame flakacov.
a cia je chyba, ze su tu flakaci a ze hravaju? Vazne si myuslite, ze Sevelovi niekto kecal do zostavy?
"Boh je laska" 1Jn 4:8

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 18.09.2017 21:27:47

snapshot napísal:Vazne si myuslite, ze Sevelovi niekto kecal do zostavy?

Vážne sa tu nájde nejaká naivka čo si myslí, že Ševelovi nikto nikdy nekecal do zostavy?
(pripomeniem že La Ling má za cieľ postaviť AS ako sebestačný klub a klub sa udrží pri živote hlavne výnosným predajom hráčov a hráč ktorý nehráva sa nepredá)

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 19.09.2017 09:58:13

handel napísal:
snapshot napísal:Vazne si myuslite, ze Sevelovi niekto kecal do zostavy?

Vážne sa tu nájde nejaká naivka čo si myslí, že Ševelovi nikto nikdy nekecal do zostavy?
Vazne si myslis, ze trener ako Sevela, Gula by tu boli keby im velmi kecali do zostavy?
"Boh je laska" 1Jn 4:8

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 19.09.2017 12:29:08

snapshot, už sa to ťažko zistí, je asi zbytočné sa o tom dohadovať. Tiež je otázka čo je to "veľmi kecali", teda či mu (im) to bolo len "odporúčané" a či to uposlúchli. Môj odhad je, že vzhľadom na nevyhnutnosť predajov hráčov v našom klube, občas im niektorí hráči boli minimálne "odporúčaní" do zostavy.

salomon
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 19.09.2008 13:45:19

Príspevok od užívateľa salomon » 19.09.2017 14:03:00

najväčšia ironia je že momentálne najlepší stoper v lige Maduka Udeh je na hostovaní v Prešove , hlavne že nám , ,funguje ´´ defenzíva [smilie=axe.gif]

Užívateľov profilový obrázok
Zoso
Príspevky: 341
Dátum registrácie: 12.03.2009 00:15:00
Bydlisko: Trenčín,Istanbul

Príspevok od užívateľa Zoso » 19.09.2017 14:12:21

salomon napísal:najväčšia ironia je že momentálne najlepší stoper v lige Maduka Udeh je na hostovaní v Prešove , hlavne že nám , ,funguje ´´ defenzíva [smilie=axe.gif]
Nikdy som nepochopil preco ho uplne prestali stavat. Mal sice horsiu rozohravku a spravil nejake chyby, ale inak podal vela dobrych vykonov. Pre neho je dobre, ze pravidelne hrava. Dufam, ze sa v zime vrati a posilni nasu obranu.

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 19.09.2017 14:17:40

salomon napísal:najväčšia ironia je že momentálne najlepší stoper v lige Maduka Udeh je na hostovaní v Prešove , hlavne že nám , ,funguje ´´ defenzíva [smilie=axe.gif]
Tieto cachre v obrane som nechapal uz davno. Ako odisiel Madu, akoby sa trenerovi rozpadla koncepcia. nechapem tomu osobne.
Uz sme mali asi vsetky varianty a menili sa aj vtedy, ked to klapalo. Bol KLescik na stoperovi, vlavo, na stoperovi bol Udeh, Skovajsa, Lawrence, Salata, niektore fungovali a aj tak na dalsi zapas to vyzeralo inak. Nuz uvidime ideme dalej

Ale my nemame az taky problem na stoperskom poste, my mame problem pred obrancami problem hlavne
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Napísať odpoveď