16.kolo. DAC - AS Trenčín 2:0

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

Jerry
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 22.07.2011 11:46:13
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Jerry » 22.11.2016 14:34:26

Do bodky suhlasim s Josephom 👍🏻 Je pravda ze co sa tyka menenia stylu hry, striedani ako takych ci zvolenia taktiky, Sevela teda este neni tak vymakany trener. Vo svojej podstate ku vsetkej cti je este taky "nikto nikde" ale len nase uspechy z neho neurobia automaticky top trenera. Na Gulovi je vidiet vacsiu vyzretost, Sevela mal obdobie kedy sa "citil" a tak to aj dopadlo... Aj on sa musi este vela ucit. Co sa kadra tyka, ocakavam v zime velke upratovanie, generalny cleaning, 1/3 muzstva tu nema co absolutne robit. Dobre to povedal Bero na profutbal.sk, ze su tam urciti hraci co to maju na haku a s takymi treba rychlo urobit kratke procesy. Uz nech je po jesennej casti lebo to je utrpenie co hrame. Ani ucel, ani napad, ani styl...cele zle. A este k tomu niektori bez ❤...

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 22.11.2016 15:21:42

Ak sa naozaj v zimnom období mužstvo posilní ako sa sľubuje a my začneme vyhrávať -a to rovnakým sposôbom hry, tak zrazu bude Ševela skvelý pre všetkých, aj pre našich kritikov. A ak po čase odíde, tak už to nebude "nikto nikde", ale Jerry s Josephom budú za ním vyplakávať :)
Zaujímavé že nikto z kritikov nepomenoval, koho by si tu vlastne na lavičke želal. Niektorého z neúspešne pendlujúcich domácich trénerov? Či zahraničného typu McDonald? Lebo ak si myslíte, že v súčasnej situácii vrazí La Ling obrovské prachy do "vyzretého" svetaskúseného trénera, tak ste na veľkom omyle.

Môj postoj: ak máme hrať ako väčšina ligistov - zbabelú otrasnú defenzívnu odkopávanú a mať pritom (so šťastím že súper je nemtavý) o nejakých pár ušmudlaných bodíkov viac a nebyť na ôsmom ale na nejakom piatom-šiestom mieste, tak to radšej riskovať a pokúšať sa o odvážny útočný futbal, aspoň ak nám to súper umožní.

Užívateľov profilový obrázok
Zoso
Príspevky: 341
Dátum registrácie: 12.03.2009 00:15:00
Bydlisko: Trenčín,Istanbul

Príspevok od užívateľa Zoso » 22.11.2016 17:25:42

handel napísal:Môj postoj: ak máme hrať ako väčšina ligistov - zbabelú otrasnú defenzívnu odkopávanú a mať pritom (so šťastím že súper je nemtavý) o nejakých pár ušmudlaných bodíkov viac a nebyť na ôsmom ale na nejakom piatom-šiestom mieste, tak to radšej riskovať a pokúšať sa o odvážny útočný futbal, aspoň ak nám to súper umožní.
S tymto suhlasim. Styl netreba menit a podla mna s obranou nebol problem. Co nas najviac tlaci je zaloha, kde nema kto zobrat na seba zodpovednost a dobre rozohrat. Halgos to nezvlada a uz davnejsie som ocakaval zostavu, ktora nastupila na druhy polcas. Paura tiez vobec nie je vidiet a skusil by som ho nahradit ak mame kym. Na ostatnych hracov postupne padla deka.Su mladi a este neboli v takej situacii, ze ich kazdy kritizoval. To potom odskakuju aj lahke lopty a nastava frustracia. Dajme nabuduce zostavu ako bola cez druhy polcas (este mozno niekoho miesto Paura) a verme, ze sa chytime. Ina moznost do zimneho upratovania nie je.

Jerry
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 22.07.2011 11:46:13
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Jerry » 22.11.2016 18:12:10

Handel, no pozor, ja za týmto klubom stojím, aj za Ševelom, ale ukazuje sa že vôbec není tak vyzeretý a kvalitný tréner ako si možno aj sám myslel, teraz ho situácia vyzlieka donaha, takže ešte veľa vody bude musieť Váhom pretiecť aby bol "niekto niekde". V Lete bol sebavedomý že až sa mu z uší parilo, mal veľké oči sám zo seba že ako len môže ísť inde trénovať veľký klub. Ja ho mám ako trénera rád, neviem si predstaviť zatiaľ nikoho namiesto neho, ale tiež si musí Martin uvedomiť že všetko sa deje postupne, aj on robí chyby ako "brno" či už taktické, hernými pokynmi, zostavou či striedaniami. Dobré to bolo keď tu bol Vrabec, ten ho tuším vedel aj usmerniť, neviem či Gula je až taká dobrá náhrada za Ivana, možno sa mýlim. V každom prípade ako je tak je, v zime to treba prekopať ten káder a zbaviť sa väčšiny tej hniloby čo nemajú záujem drať trenky za Trenčín [smilie=boxing.gif]

Jerry
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 22.07.2011 11:46:13
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Jerry » 22.11.2016 18:12:32

Handel, no pozor, ja za týmto klubom stojím, aj za Ševelom, ale ukazuje sa že vôbec není tak vyzeretý a kvalitný tréner ako si možno aj sám myslel, teraz ho situácia vyzlieka donaha, takže ešte veľa vody bude musieť Váhom pretiecť aby bol "niekto niekde". V Lete bol sebavedomý že až sa mu z uší parilo, mal veľké oči sám zo seba že ako len môže ísť inde trénovať veľký klub. Ja ho mám ako trénera rád, neviem si predstaviť zatiaľ nikoho namiesto neho, ale tiež si musí Martin uvedomiť že všetko sa deje postupne, aj on robí chyby ako "brno" či už taktické, hernými pokynmi, zostavou či striedaniami. Dobré to bolo keď tu bol Vrabec, ten ho tuším vedel aj usmerniť, neviem či Gula je až taká dobrá náhrada za Ivana, možno sa mýlim. V každom prípade ako je tak je, v zime to treba prekopať ten káder a zbaviť sa väčšiny tej hniloby čo nemajú záujem drať trenky za Trenčín [smilie=boxing.gif]

Jerry
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 22.07.2011 11:46:13
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Jerry » 22.11.2016 18:12:54

Handel, no pozor, ja za týmto klubom stojím, aj za Ševelom, ale ukazuje sa že vôbec není tak vyzeretý a kvalitný tréner ako si možno aj sám myslel, teraz ho situácia vyzlieka donaha, takže ešte veľa vody bude musieť Váhom pretiecť aby bol "niekto niekde". V Lete bol sebavedomý že až sa mu z uší parilo, mal veľké oči sám zo seba že ako len môže ísť inde trénovať veľký klub. Ja ho mám ako trénera rád, neviem si predstaviť zatiaľ nikoho namiesto neho, ale tiež si musí Martin uvedomiť že všetko sa deje postupne, aj on robí chyby ako "brno" či už taktické, hernými pokynmi, zostavou či striedaniami. Dobré to bolo keď tu bol Vrabec, ten ho tuším vedel aj usmerniť, neviem či Gula je až taká dobrá náhrada za Ivana, možno sa mýlim. V každom prípade ako je tak je, v zime to treba prekopať ten káder a zbaviť sa väčšiny tej hniloby čo nemajú záujem drať trenky za Trenčín [smilie=boxing.gif]

joseph11
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 02.08.2016 19:23:36

Príspevok od užívateľa joseph11 » 22.11.2016 20:40:27

Jerry - ďakujem.
Handel - bez urážky vôbec si nepochopil, čo som napísal.
Ja som sa v mojom príspevku ani raz nezmienil o tom, že chcem odvolať trénera, ale absolútne sa nestotožňujem s tým ako reaguje na vývoj zápasu a kedy strieda a nie je to len o tomto poslednom zápase.
Čo sa týka atraktívnej hry. Povedz mim kedy naposledy sme hrali atraktívny futbal? Podľa mňa v predkolách LM. Odvtedy nič. A nehovor mi, že k nám chodia mužstvá v tomto ročníku brániť. Aj Prešov, keď tu bol naposledy mal toľko šancí, že z toho boli sami prekvapení. Obidva zápasy v Michalovciach a v Podbrezovej a dokonca aj v Z. Moravciach sme prehrali, pretože vedeli čo majú na nás hrať a plus prejavili väčšiu túžbu po víťazstve. Naposledy to dokonale ukázala D. Streda a úprimne zaslúžili si vyhrať, aj keď paradoxne dali góly až v druhom polčase, keď sa naši ako tak pozviechali...
Poukazujem na to, že pri súčasnom trénerovi nemáme absolútne v zálohe niečo, čím by sme dokázali súperov prekvapiť - mám na mysli rozostavenie hráčov, ale hlavne taktiku...

Užívateľov profilový obrázok
sammy
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 03.08.2007 13:38:24

Príspevok od užívateľa sammy » 23.11.2016 10:53:36

ja sa pridam k jerrymu a josephovi. uz som to tu dokonca pisal. nevidim tam ziadnu reakciu na nasu situaciu a kvalitu kadra. ta taktika fungovala, ked bol kader top. teraz nie je sanca. treba reagovat a zaujimalo by ma, do akej miery ma v tomto volne ruky trener.. ci mu to nahodou nie je nakazane zhora, takto hrat. ked ideme k nabudenym madarom na otvorenie stadiona, je to krasna prilezitost zarezat ich z rychlych brejkov a nie ze to oni spravia nam.. toto je uplny nonsens. naopak, ked pridu moravce k nam, tak ich mozme tlacit cely zapas. chapeme ten rozdiel? toto nie je zmena taktiky, ze prejdeme na 'hnusnu' defenzivu po zvysok sezony a hotovo. my uz predsa potrebujeme aj nejake body. prejdeme na defenzivu ked treba, to snad chapeme, nie? co teraz dalsie zapasy? rk, za, tt vonku? handel, kolko bodov cakas s nasou - ehm - atraktivnou hrou a stale rovnakou taktikou? ze musi sevela hrat s tym co ma? no a? su tu aj muzstva so slabsimi hracmi ale maju lepsie vysledky. preco? zeby taktika vhodne zvolena k sile kadra? medzi riadkami tu citam, ze trener je zodpovedny za vysledky, ale ked nema top kader, tak to vlastne nie je jeho vina. prd makovy. on je totiz zodpovedny aj za vykon, nasadenie, motivovanie hracov na zapas a (snad) aj taktiku. tam vidim velke rezervy. sevela je este mlady trener. vyzera za s hracmi je skor kamarat a mam pocit, ze sa to zacina obracat proti nemu. niektorych by bolo treba za vykony a ich zapasove nasadenie obrazne povedane prefackat. a mozno aj doslovne. toto tam asi tiez absentuje. na zaver, aby to niekto nechapal zle - ja ho nevyhadzujem. naopak mu fandim, ako aj as, tak to dufam pochopi ako kostruktivnu kritiku z pohladu fanusika na tribune a co mu tam vadi/chyba. mozno tam spomenute veci su, len ich my, co mame odstup, nevidime.. co ja viem

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Príspevok od užívateľa GULIVER » 23.11.2016 12:17:22

Moj názor je taký, ze za to moze 30% trener 70%vedenie. Sevela sa stale drzi toho svojho ale to sa neda Koolwijk a Rabiu sa vzdy vedeli vynajst. Gabriel to nevie a Halgos tak isto nie. Potom je nasa taktika v style posuvania si lopty Klescik-Semrinec-Lawrence a na to sa neda pozerat, potom prekopnu zalohu, Janga prehra suboj o loptu a je po akcii. Pozrite si zapasy 90% nasich akcii su nakopavane lopty.
Treba aj dodat ze sme mali silu aj na LO kde bol Madu a ten vedel vyviest loptu a aj rozohrat, teraz to tak uz nefunguje.
Hrat na brejky sa da iba ciastocne, lebo Bala vsetko dodrbe, spomaly a este aj zle prihra.
Kalu sa zase stahuje stale do stredu ihriska, neviem ci to ma príkazom alebo to robi sam od seba ale je to zle.
Paur nema ziadne lopty, lebo sa zaloha prekopava a tak je vypnuty z hry.
LO+PO su strasne nizko postaveny, podla mna by mali byt vyssie ( kto sleduje EU futbal tak pochopi) pri rozohravke a este aj Gabriel sa zasuva do stredu obrany, takze vzadu je 5 hrácov a potom nikto v strede.
Od krajnych obrancov nejde ziadne centre, za cias Cogyho a Madua to boli oni kto mal najviac asistencii na goly.
Sevela to nevie dobre poskladat. Janco hral vyborne v LM a EL a teraz sedi. Halgos hra hovno aj tak stale hra. Baez ma dobru rozohravku, ktora nam chyba a tiez sedi, sedí aj Udeh, ktory najlepsi hlavickar v muzstve, sedi aj Uche, ktory by si zasluzil pri tej biede aspon raz sancu od zaciatku, za 10 minut toho moc neukaze ked v tom case len nakopávame lopty. Ja by som skusil na kridlo za Balu aj Diksa/Chisoma, oni aspon vedia odcentrovat a prihrat. Diks na to ze je futsalista ma vyborne centre.
Naco mame v U19 DoS Santosa a nevyskusame ho na zapas, co som bol na zápasoch U19 tak je výborny a bolo ho plne ihrisko.
na záver :
Prečo Sevela stale dokola tu istu zostavu ked polovica z nich hrá uplne ho*no?
mozno so mnou nebudete suhlasit, ale takto to vidim ja.

falco
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 05.04.2014 06:55:09

Príspevok od užívateľa falco » 23.11.2016 15:26:44

Presne si to vystihol [smilie=bananadance.gif]

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 23.11.2016 17:26:45

Mojou otázkou koho by ste si predstavovali lepšieho som myslel hlavne tých čo chcú Ševelov odchod.
GULIVER napísal:...Nech Sevela skonci, treba dat tomu muzstvu novy impulz.
baki napísal:fakt nech sevela radsej skonci.
Teraz čo čítam reakcie, tak už ho zrazu vyhadzovať asi zas nikto nechce [smilie=cool2.gif]

Zostavy som aj ja často kritizoval, to je vec názoru. Napríklad s Guliverom sa teraz vo väčšine dá súhlasiť /až na toho Diksa - ten mal dostatok príležitostí a jedna väčšia katastrofa ako ďalšia /a že Halgoš hrá hovno?! -počkaj, toto ti ešte pripomeniem [smilie=cool2.gif]
Sammy by si ako ideálneho trénera asi predstavoval kapurkára Janyho, áno, ten by fackal hráčov jedna radosť. [smilie=chair.gif]

Čítam že väčšina by si ako ideálny štýl našej hry v súčasnej situácii predstavovala prejsť na defenzívu - "podľa potreby". Tak podľa potreby so silnejšími súpermi? S touto obranou? [smilie=axe.gif] Keď už nikto nedokáže zahrať stabilne spoľahlivo a kopia sa kiksy na kiksy, raz jeden raz druhý, naposledy aj Skovajsa ktorého som považoval za najlepšieho?
Okrem toho neviem ako by sa to páčilo majiteľovi, veď aj on sám myslím potvrdil, že aj typy trénerov vyberá tak aby presadzovali jeho predstavu holandského útočného poňatia hry. Tam je ale prvoradá úloha v zime zohnať niekoho, kto dokáže lepšie zakončovať, keď sa začne premieňať aspoň časť našich obrovských vyložených šancí, hneď to bude vyzerať inak, aj výsledkovo a to sa hneď premietne aj do psychiky, atmosféry v tíme.

Veď si tu pištite po svojej defenzíve, mne je to úplne jedno, aj tak za súčasného majiteľa tak hrávať našťastie nebudeme a my ktorí uprednostňujeme atraktívny ofenzívny futbal pred upotenými remízkami 0:0, budeme radi chodievať na Sihoť naďalej, aj počas sezón keď sa výsledkovo až tak dariť nebude.

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Juraj » 23.11.2016 20:05:09

Guliver, súhlas asi vo všetkom...
A čo sa týka defenzívy, ja som tiež za holandský totálny futbal-raz totálne na hovno, raz totálne výborne...
momentálne sme totálne na hovno na jar budeme dúfam totálne výborne...
[smilie=grin.gif]
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 23.11.2016 20:26:55

presne tak Juraj, aspoň nie je nuda :)
teraz vážne, keby Ševela nevyznával riskantný spôsob hry, ale vyčúraný typicky fortunaligový systém "na silnejšieho opatrnúčko", mali by sme dvakrát po sebe double??? Prd! [smilie=smile1.gif]

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Príspevok od užívateľa GULIVER » 23.11.2016 20:49:22

Ja mam rad totalny futbal ako sme hrali poslednych 7 rokov. Ale momentalne ho hrat nemozeme. Vela golov sme vzdy dostavali ale este viac sme ich strielali. Momentalne goly len dostavame. Treba vydrzat 3 zapasy a na jar to bude stare dobre AS. LL sa potreboval trochu popalit s prestupmi ( tym myslim hlavne prichody). Verim, ze uz sem nebude tahat take typy ako Ket, Chisom, Diks, Bala a podobne.

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 23.11.2016 23:40:57

Ked sa tu bavite o defenzive, tak uz aj v repre to snad cela futbalova verejnost pochopila ze betonovanie sa nielenze nikomu nepaci ale neprinasa to ani vela efektivity. Preto mal Kozak pred zapasom so Skotskom noz na krku a zacali sme hrat utocne a vyplatilo sa. Napokon aj na nasom najvacsom uspechu na MS v J.Afrike naordinoval Weiss aj proti vtedy aktualnym majstrom sveta Talianom utocnu aktivitu a uspesne. A co sa tyka nasho AS tak my betonovanie asi ani nemame v DNA. A k zostave, myslim si ze trener musi aj zohladnit poziadavky vedenia. Napriklad hrac ktory ma sancu byt predany alebo ho chceme z nejakych dovodov predat tak ten musi dostat co najvacsiu minutaz lebo z lavicky sa hraci tazko predavaju. Predpokladam ze napriklad aj nas hrotak preto dostava tolko priestoru.
Inak s posilami som ja uz trochu skepticky, ved uz teraz napriek odchodom by sme mali drvit superov, ved okrem ineho v lete dosiel holandsky druholigovy kanonier a na jesen dvaja nigerijski reprezentanti (z ktorych ale jeden je na lavicke) a stale sme na osmom mieste.

Napísať odpoveď