8.kolo. AS - Trnava 3:3

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 11.09.2016 21:32:43

Ja som tu predtym spomenul ze vymena Janca nepriniesla ozivenie, nevsimal som si az tak detailne vsetky vykony ale az ked som si pozrel nas zaznam tak ma potesila aj asistencia Prekopa na nas vyrovnavajuci gol v poslednych sekundach. Semrinec totiz v poslednej akcii zapasu este rychlo vykopol az presne pred sestnastku kde dvoch protihracov obetavo prehlavickoval Paur na Prekopa a ten znova hlavickou posunul Jamesovi na rutinersky gol.
Ak sme spominali dve pekne hlavicky ktore predchadzali nasmu stastnemu golu v zavere tak krasne hlavicky boli aj nase goly od Jangu a Paura po asistenciach Janca.
Gratulacia strelcom (i asistentom) nasich dolezitych golov i ked ocakavali sme sice tri body, ale nakoniec TT takmer siahla po nich.
Nastastie sme jej nedovolili sa od nas privelmi bodovo vzdialit, potesila aj Myjava na Slovane, skoda ze nie aj obaja "Vyhodnare" lebo dovolili Ziline a Podbrezovej zvysit svoj naskok.

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Príspevok od užívateľa filipina » 12.09.2016 08:14:14

Trochen krásnej nostalgie ............. báječná atmosféra, tráva i futbal https://www.youtube.com/watch?v=4cgbzD8K9Fg
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

Užívateľov profilový obrázok
Balrog
Príspevky: 928
Dátum registrácie: 07.08.2007 13:08:46
Bydlisko: jedine TRENČÍN:)

Príspevok od užívateľa Balrog » 12.09.2016 09:49:54

krásna nostalgia... bol som na tom zápase a budem si ho pamätať do smrti...
Fandiť AS! That´s the spirit we need!

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 12.09.2016 11:53:41

ja som bol za branou od sokolovne s nebohym otcom. mal som 13. ta divacka kulisa sa dnes zda priam neuveritelna. kde sa vsetci ti ludia potratili, ked mame teraz problem dat 2000 divakov? vtedy hrali za trnavu ozajstne osobnosti, hodne obdivu. dnes to je nohy lamajuci, filmujuci a spinavo hrajuci sraltak.

Dominik46
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 22.10.2015 23:28:23

Príspevok od užívateľa Dominik46 » 12.09.2016 20:37:21

Hamer napísal:Ja som tu predtym spomenul ze vymena Janca nepriniesla ozivenie, nevsimal som si az tak detailne vsetky vykony ale az ked som si pozrel nas zaznam tak ma potesila aj asistencia Prekopa na nas vyrovnavajuci gol v poslednych sekundach. Semrinec totiz v poslednej akcii zapasu este rychlo vykopol az presne pred sestnastku kde dvoch protihracov obetavo prehlavickoval Paur na Prekopa a ten znova hlavickou posunul Jamesovi na rutinersky gol.
Skor ma prekvapilo striedanie Janča, zase trochu nezmyselny tah od Sevelu ,ale dlho som nevidel uz, ze by sme boli tak nebezpecny z rohov a z centrov ako tento zapas a to prave vdaka kvalitnym centrom od Janča. Skor by som videl striedanie za Suleka/Skovajsu aby sme v zavere mohli este viac ohrozovat a utocit, nakoniec to sice vyslo.

Celkovo sme ten zapas mali vyhrat Trnava si vypracovala v 1 polcase 2 sance z toho dala 2 gole. My sme mohli dat aj 3-4 v polcase a v druhom tiez. Skoda musime byt este viac efektivny a vystuzit tu obranu, otazka znie ako? Kedze mame prebytok stoperov núka sa nam moznost ze by hrali v rozostaveni: Lawrence-Klescik-Udeh-Schovajsa...

Dominik46
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 22.10.2015 23:28:23

Príspevok od užívateľa Dominik46 » 12.09.2016 21:11:27

Viem ze nemame vyslovene laveho obrancu, ale Lawrence musi hravat def. stred, ved je to posledne mesiace jeden z najproduktivnejsich hracov, z lavej obrany gole davat nebude, dalsia vec je sice pekne koho priviedli ale mame na poziciu DZ 5 hracov: Lawrence, Gabriel, Baez, Ket, Opatovsky, naco?

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Príspevok od užívateľa GULIVER » 12.09.2016 21:32:56

Opatovsky poleno, Ket namiesto Suleka, Baez do Nemšovej Lawrence na lavu obranu a zrazu tam zostal iba Gabriel [smilie=baby.gif]

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 13.09.2016 07:15:57

Dominik46 napísal:Viem ze nemame vyslovene laveho obrancu, ale Lawrence musi hravat def. stred, ved je to posledne mesiace jeden z najproduktivnejsich hracov, z lavej obrany gole davat nebude, dalsia vec je sice pekne koho priviedli ale mame na poziciu DZ 5 hracov: Lawrence, Gabriel, Baez, Ket, Opatovsky, naco?
Dvam tomu max 3 zapasy a gabriel bude stabilne na DZ. A suhlasim s tym, ako to zhrnul Guliver. Ket namiesto Suleka alebo stihanut Ranka, Baez Nemsova, no Halgos nech sa uci od Gabriela. To moze mat vo svojom veku vysoku skolu futbalovu. A Gabrielovi by som prikazal ze ma Halgosa co najviac naucit, nech je jeho mentor
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 13.09.2016 09:24:49

opatovsky je DZ? nie je nahodou podhrotovy? suhlasim, ze sulek by mal ist do nemsovej. neviem, naco ho drzia v acku a este aj v zaklade, ked vacsina golov ide cez neho. superi nie su sprosti. chodia cez neho cielene. ak by aspon viac vedel s loptou, mohol by ho trener vyskusat na kridle. ale takto... ket je na kraji spolahlivy v obrane, ale vobec neutoci, co je pri nasom style hry problem. co sa tyka stredovej trojky, tak ja som jednoznacne za gabriel - lawrence - paur. gabriel tam so vsetkymi pozameta a lawrence vie dobre vykryvat priestor a je bojovny.

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 13.09.2016 09:48:24

baki napísal:opatovsky je DZ? nie je nahodou podhrotovy? suhlasim, ze sulek by mal ist do nemsovej. neviem, naco ho drzia v acku a este aj v zaklade, ked vacsina golov ide cez neho. superi nie su sprosti. chodia cez neho cielene. ak by aspon viac vedel s loptou, mohol by ho trener vyskusat na kridle. ale takto... ket je na kraji spolahlivy v obrane, ale vobec neutoci, co je pri nasom style hry problem. co sa tyka stredovej trojky, tak ja som jednoznacne za gabriel - lawrence - paur. gabriel tam so vsetkymi pozameta a lawrence vie dobre vykryvat priestor a je bojovny.
Opatovsky hraval aj DZ.

stredova trojka by mala byt Gabriel - Janco - Paur

Jnaco zapas od zapasu sa zlepsuje a jeho centre su presne. Proti TT prihral na 2 goly. Stava sa z neho motor stredovej formacie, ktory prepaja obranne linie s utokom. Vie vymysliet nahravku, je tvorivy a som rad za akzdu prilezitost, ktoru dostane.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 13.09.2016 09:56:55

Súhlasím so snapshotom,
Lawrence... bojovnosť nepredviedol v sobotu v obrane ani najmenej, ako DZ býval lepší, ale tam sa črtá Gabriel. AKo ofenzívna záloha nemá také prihrávky, centre ani techniku ako Jančo. Čo má od Janča lepšie, je chladnokrvnosť v zakončovaní, ale tá sa získava hlavne skúsenosťami a preto ja by som tiež uprednostnil Janča -a to bez nejakého patriotizmu, veď ma tu už poznáte :)

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 13.09.2016 10:50:46

handel napísal: Lawrence... bojovnosť nepredviedol v sobotu v obrane ani najmenej
No nepredviedol, lebo tak ako isli utoky po pravej strane isli aj po lavej. A je to sposobene stylom hry, ktory mame.

Inak v zapase s TT bola Lawrencova strana horsia ako Sulekova. Po lavej strane isli dva goly, po Sulekovej ani jeden. Castokrat sa Lawrence zabudal na superovej sestnastke. ale to pripisujem tomu, ze casto striewda pozicie a zabuda sa kde hra zrovna
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 13.09.2016 13:32:13

Ale treba aj povedat ze napr. ich druhy gol doklepol uplne volny hrac z pravej strany (i ked tam bolo precislenie a mali sa vratit viaceri hraci).

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 13.09.2016 13:33:46

baki napísal:ja som bol za branou od sokolovne s nebohym otcom. mal som 13. ta divacka kulisa sa dnes zda priam neuveritelna. kde sa vsetci ti ludia potratili, ked mame teraz problem dat 2000 divakov?...
Podla mna sa v tomto prejavuju ani nie tak trochu ine priority dnesnej mladeze (ako pred desiatimi rokmi) ale najma demografia Trencina ked obyvatelstvo starne a nase mesto sa zmensuje.
A tiez ako z inych regionov byvaleho Ostbloku mnohych z mladsej alebo strednej generacie prinutila situacia pracovat alebo studovat v zahranici.
Trencin nie je sice hladova dolina ale na to ze je na strategicky vybornej polohe nema ziadneho strategickeho investora (i ked dvaja - Kia a Land Rover si vraj povodne vyhliadli nas region).
Politicke tlaky rozhodli a to mnohi Trencania ani nevedia ze dialnicne prepojenie D1 z Ciech na Slovensko je uz davnejsie presmerovane nie cez Stary Hrozenkov a Drietomu ale cez Puchovsku dolinu.
Napriek tomu ze sa planuje aj dalsie severne prepojenie Ostrava - FM - Zilina takze ovela vyhodnejsie by bolo prepojit regiony v strede krajin t.j. Uherske Hradiste (ktore bude i tak napojene na zlinsku dialnicu) s Trencinom, kde je potom ta ista dialnica Povazim ale aj planovana R2 na Zvolen.
Vlastne sa musim opravit, ani z R2 (TN-PD-ZH) asi tak skoro nic nebude, okrem hotoveho obchvatu BN (aj to len v obojsmernom profile) nie je v najblizsich rokoch realne vraj uz nic planovane (a to si ani neviem predstavit ked uz nebudu eurofondy), jednoducho priority sa presmerovali inam.

Ale este naspat k poctu divakov, Trencinu ubudlo oproti roku 2001 takmer 3000 obyvatelov a popri tom v Trencine sa meni vekova struktura, pocet deti medzi 0-15 rokmi je uz len polovicny oproti ludom starsim ako 60.rokov (kde s rastucim vekom prevazuju zeny). Takze aj v tomto treba hladat priciny preco (napriek sportovym uspechom) mame zretelne nizsie navstevy ako pred desiatimi rokmi.

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 13.09.2016 14:33:32

Hamer

Ano doklepaval to sam hrac.

Ale pozri si videlo, prvy gol:
Prepad Lawrence v STREDE pola, potom skovajsa a uz sa vezieme, lopta cez 3 obrancov. A podla mna Sulek bol dobre postaveny.
Druhy gol Lawrence ako lavy obranca bol v nedohladne 1/4 ihriska daleko cca 25metrov a potom Sulekova chyba

Ano chapem, ked prepad jeden z krajncyh obrancov, ma Baez zaskakovat, ale to je druha kritika, ze to nezvladal.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Napísať odpoveď