7.kolo. Žilina - AS 4:0

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Príspevok od užívateľa GULIVER » 29.08.2016 09:45:49

Sevela na tlacovke:

Upozornoval som Sulek,a ze Hlohovsky si to dava do vnuta na pravu nohu a striela. Hned v 8. minute sme tak cez neho dostali gol.

Toto hovori za vsetko...

uf
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 19.08.2016 10:47:00

Príspevok od užívateľa uf » 29.08.2016 09:55:46

dnes sme mohli kludne aj bez brankára....bol tam úplne zbytočný ,bez obrany sa môže zblázniť......Šulek...no čo...už ste to napísali za mňa... do Nemšovej,nech naberie trocha istoty,budú to ťažké dva týždne po takejto deke,ale o tom,o čo budeme hrať na konci sezóny sa ešte nerozhodlo...takže oddych a chalani hlavy hore [smilie=bounce.gif]

Užívateľov profilový obrázok
sammy
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 03.08.2007 13:38:24

Príspevok od užívateľa sammy » 30.08.2016 09:58:27

zapas som nevidel, ale co citam reporty a pozeram zostrih, tak vidim, ze zas inkasujeme z rychlych brejkov. na pode supera... to je vazne tak tazke vymysliet nejaku inu taktiku, nez utocenie pocas celeho zapasu? a to hlavne na pode silneho supera? to musime stale pozerat na to iste trapenie proti muzstvam za, tt, ba, ktorym staci zakopat sa na vlastnej polovici a hrat na brejky? este stale sme presvedceni, ze mame na to muzstvo? proti zvysku ligy prosim, ale nie v zapasoch v za, tt a ba. to by uz mohol postrehnut ten trener, po ktorom je taky obrovsky dopyt, ze uz kvoli nemu asi nestiha mysliet v prospech astn.

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 30.08.2016 11:48:04

Sammy, prvá časť je naozaj na zamyslenie, aj mne to po zápase napadlo. No to že Ševela už nestíha myslieť v prospech AS, to si podľa mňa tresol dobrú hovadinu. To nemyslel v prospech AS ani v posledných dvoch sezónach keď sme získali na domácej úrovni všetko čo sa získať dá? Veď sme hrali v podstate stále s rovnakým útočne zameraným systémom ako teraz. On viackrát priznal, že je to systém ktorému verí a ktorého sa tak ľahko nevzdá.
Či to je správny postoj, je diskutabilné. Na jednej strane je pravda, že keď nás ZA, TT a BA občas porazili, tak to bolo vždy rovnakým spôsobom, neotvárali hru, hrali špekulantsky obranne a hádam všetky góly padali z ich rýchlych protiútokov do našej rozhodenej obrany. No minimálne v rovnakom počte zápasov sme ich našou ofenzívou porazili. Neviem či by sme uspeli viackrát, keby sme hrali defenzívne. Aj teraz v ZA sme mali murovať? S našou aktuálnou "kvalitou" obrany? Fakt neviem ako by to dopadlo. Za pokus by to možno stálo, nechať tvoriť hru ich a my hrať na kontry - ale pozor, nezabúdaj že už by neunikal v protiútokoch rýchly Gino ale ťarbavý Janga.

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 30.08.2016 12:22:14

unikali by kalu a balom, ktori su rychli dost a nie janga. ten by cakal, ako vzdy, niekde za polovicou. zial, nieco na sammyho uvahe je. trener by mal mat "plan B", hlavne ak vie, ze zelinka ma zmaknute rychle protiutoky. vety typu "my inak hrat nevieme" sa mi zdaju trochu ako alibizmus. sevela by mal prisposobit taktiku sile kadra, co sa mu v tomto zapase vobec nepodarilo. mozno si uz studuje turistickeho sprievodcu prahy a na "plan B" nema cas...

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 30.08.2016 12:43:47

po zápase sa už ľahko mudruje čo by bolo keby...
v máji sme ich rozdrvili 5:2, dokonca aj v letnej príprave sme u nich vyhrali 2:4 - a to všetko našim útočným systémom,
výber taktiky je jedna vec, tam sa dá polemizovať a názory môžu byť rozdielne, ale spochybňovať až zosmiešňovať Martinov poctivý prístup k robote, to som práve od teba baki ani najmenej nečakal :(

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Príspevok od užívateľa GULIVER » 30.08.2016 13:19:10

Ano handel, ale hrali sme so Skovajsom, Holubom, Rabiu, Berom a Van Kesselom,

a oni hrali bez Pečovského s tromi útočníkmi Mbah, Paur , Vallo.

Oni hrali s hracmi, ktorí hrajú za béčko alebo su na lavicke, my sme hrali s najlepšou zostavou a s hráčmi ktorí už odišli.

Vtedy bola kvalita na našej strane, teraz nie je.

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 30.08.2016 15:28:09

ja nespochybnujem sevelov pristup. stale ho povazujem za profesionalny, no nie zapaleny a angazovany ako v minulosti. je evidentne, ze chce ist prec. z takeho trenera vela nemame. nech radsej pride niekto, pre koho je AS vyzva. ked bola v hre skuBA, len tak jachtal radostou a nikto ma nepresvedci, ze to tak nebolo. ja hovorim, ak chce ist, nech ide. za adekvatnu sumicku, of course [smilie=beer2.gif] v "prestupoch" niekto pisal, ze gula ma ist do polska, tak mozno sevela pojde do zelinky. financne by si urcite polepsil, otazne je, ci aj sportovo, kedze zelinka pajcla nas system robi s mlaldymi hracmi. este je tu slavia a bezodny cinsky vacek...

Užívateľov profilový obrázok
sammy
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 03.08.2007 13:38:24

Príspevok od užívateľa sammy » 31.08.2016 09:36:02

uplynule dve sezony nemaju predsa nic spolocne s tym, co sa deje teraz. je zaciatok sezony a uz mame plno prehier, aj dost vysokych, takze niekde je chyba. ak je chyba v oslabeni kadra, tak ma zareagovat aj trener svojou taktikou. vsetci mame radi utocny futbal, ale niektore zapasy je dolezitejsie neprehrat, nez pocuvat chvaly superovych fans ako dobre sme hrali a este lepsie, ze sme im nechali body. toto sme pocuvali dva roky pred prvym titulom a strasne ma to iritovalo. hrali sme najkrajsi futbal a nevyhravali sme. chvalili nas, kade sme chodili, ale akonahle sme zacali aj vyhravat, uz bolo vsetko zle. cudzinci, umela trava, stary stadion... len dufam, ze sa nevraciame naspat do tych cias, ked nas zase zacnu superovi fans chvalit. treba sa posuvat vpred a nie vzad.

whoiswho
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 24.04.2016 18:25:51

Príspevok od užívateľa whoiswho » 31.08.2016 10:01:35

sammy napísal:uplynule dve sezony nemaju predsa nic spolocne s tym, co sa deje teraz. je zaciatok sezony a uz mame plno prehier, aj dost vysokych, takze niekde je chyba. ak je chyba v oslabeni kadra, tak ma zareagovat aj trener svojou taktikou. vsetci mame radi utocny futbal, ale niektore zapasy je dolezitejsie neprehrat, nez pocuvat chvaly superovych fans ako dobre sme hrali a este lepsie, ze sme im nechali body. toto sme pocuvali dva roky pred prvym titulom a strasne ma to iritovalo. hrali sme najkrajsi futbal a nevyhravali sme. chvalili nas, kade sme chodili, ale akonahle sme zacali aj vyhravat, uz bolo vsetko zle. cudzinci, umela trava, stary stadion... len dufam, ze sa nevraciame naspat do tych cias, ked nas zase zacnu superovi fans chvalit. treba sa posuvat vpred a nie vzad.
Netvrdim ze nemas pravdu, skor mas, ale zase kludne sa budem tesit tomu ak nas budu superovi fans chvalit. Ked uz nic ine robi to dobre meno Trencinu a futbalu. A aj o to ide. [smilie=band.gif]

P.S.: Samozrejme to ani ja nechcem menit za vyhry.

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 31.08.2016 10:06:33

sammy, no veď uvidíme, možno žiaľ už zakrátko, s novým trénerom a možno aj s typickým slovenským pokakaným deštrukčným antifutbalom, aké budú potom výsledky a následne aj návštevnosť na štadióne...

Užívateľov profilový obrázok
sammy
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 03.08.2007 13:38:24

Príspevok od užívateľa sammy » 31.08.2016 12:00:39

vyjadrujem sa tak nezrozumitelne, ked to beries ako volanie po destrukcnej hre? v nasej lige mozme hrat utocne 75% zapasov a tam s tym suhlasim. v tych zvysnych chcem trochu taktiky, je to taky problem? to jednoducho nejde stale sa tlacit dopredu, hlavne pri nasej obrane. potrebujes byt pripraveny aj na tazsie zapasy/momenty, do europy. hlavou sa mur neda vzdy prerazit. niekedy je lepsie ho preskocit/obist (rozumej supera prechcat lepsou taktikou - v tomto mame velke rezervy si myslim).

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 31.08.2016 12:14:30

hore píšeš ako uspeli naši súperi proti nám "staci zakopat sa na vlastnej polovici a hrat na brejky" -to je čo ak nie deštrukčná hra??

ale ako sám píšeš "pri našej obrane", pri takej obrane založiť hru na zabezpečenej obrane? nebude to riadny hazard?
a nepočul si ešte o pravidle "najlepšia obrana je útok"?
(ja tiež hovorím o zápasoch proti silnejším súperom)

Užívateľov profilový obrázok
Zoso
Príspevky: 341
Dátum registrácie: 12.03.2009 00:15:00
Bydlisko: Trenčín,Istanbul

Príspevok od užívateľa Zoso » 31.08.2016 13:27:51

My nemozeme hrat nejaky "vyckavaci" futbal. Nemame na to hracov a zle sa to pozera. Plus v nasej lige nie je na to super, kvoli ktoremu by sme k tomu mali pristupit. Tato vec sa tu objavi vzdy, ked nejak vyssie prehrame. Ale tato prehra nebola dovodom ofenzivneho futbalu, ale celkovej situacie a pristupu hracov. Ak by bolo vsetko na 100 %, tak by sme s nasim ofenzivnym stylom neprehrali.

Rozumiem ak v LM alebo EL hrame proti muzstvu takticky v zmysle, ze vsetci poctivo brania a utocia, ked sa vyskytne moznost. Ale kvoli komu by sme to robili u nas?

Napísať odpoveď