LM: AS Trenčín - Legia Warszawa 0:1

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 28.07.2016 09:39:53

Zoso napísal:Diks potrebuje cas. Musime si uvedomit, ze len prisiel a hned su velke ocakavania. Uz viackrat sme videli, ze zahranicnym hracom trva nejaky cas, kym vyuziju svoj potencial. Tak to bolo u Koolwijka, Scheta a dalsich.
Diks mozno potrebuje cas a aj chapem, ze to je iba vysledkom toho, ze nemame alternativu. Ale trener ich vidi na treningu vie kto je lepsi ci Pedro alebo Diks.

V sobotu verim v pozmenenu zostavu
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 28.07.2016 10:32:36

GULIVER, mozeme sa na vec pozerat aj cez rozne koeficienty, cisla, statistiky... nespochybnujem pravdivost cisel, ktore si uviedol a chapem tvoju argumentaciu.

tie udaje ale maju byt len pomocne a nemaju absolutnu vypovednu hodnotu. napr., pozrime si rebricek najlepsich lig sveta za rok 2015, ktory zostavuje medzinarodna federacia pre futbalovu historiu a statistiku.

http://sport.aktuality.sk/c/181566/najl ... upa-nahor/

chces povedat, ze argentina ma lepsiu ligu ako nemecko, francuzsko alebo portugalsko? alebo, ze paraguaj ma 10. najlepsiu ligu na svete? cely rebricek teraz nebudem hladat, ale urcite sa v nom najde vela takych papierovych paradoxov, ktore v realnom svete neplatia. ligu robia kluby, hraci, treneri, funkcionari, fans, infrastruktura a nie statistiky. ano, je pravda, ze polsky klub nebol v hlavnej sutazi LM 20 rokov, ale musime si priznat, ze stredna europa ako celok ma s tym problemy. v hlavnej sutazi EL sa ale polske kluby bezne vyskytuju (ako aj ceske, samozrejme) a nie su tam vzdy len do poctu. ono je to casto aj o stasti (akeho supera dostanes, ci vyuzijes sance v zapase, skusenosti a pod.). videli sme to vcera. aby som bol aktualny, pozrime sa na vysledky ceskych klubov v 3. predkole LM. oba doma remizovali, plzen s karabachom agdam a sparta s nasou starou znamou bukurestou. necudoval by som sa, ak by obaja ceski zastupcovia skoncili. agdam je tiez velmi kvalitny klub, aj ked je z azebajdzanu a bukurest je bukurest. dostane svoje percenticka a od sudcu a podobne. aby som to zhrnul, uznavam tvoju interpretaciu statistik, ale do svojho hodnotenia zaradujem aj dalsie veci.

a k zapasu, bol to typicky match snaziveho novacika a bohateho, zabehnuteho klubu. nevyuzili sme viac vylozenych sanci, oni raz usli a vyhrali. inkasovany gol isiel priam symbolicky cez dvoch nasich najslabsich obrancov, suleka a klescika. chovan sa zhostil svojej ulohy vynikajuco, neposobil nervozne ako semrinec. treba mu davat viac prilezitosti a mozno o 2-3 roky ho slusne predame. kaja uz nieco vybavi. trabzonspor vraj zhana brankara. vsak, karol... nepacila sa mi rozohravka, ktora isla cez klecika. ten ju nezvladal, panikaril a zbytocne znervoznoval cely tim. vpredu je predsa janga a ani lawrence nie je najnizsi, takze sa to malo riesit nakopavanim. pri kazdej klescikovej rozohravke hrozi fatalna chyba. udeh hral lepsie ako on. je to mlady chalan, ktory potrebuje v klescikovi citit oporu. zial, nie je to tak. lawrence aldom hodenu rukavicu na suboj o zakladnu zostavu zdvihol so ctou a zahral velmi dobre. koolwijk to zatial nie je, ale vykon to bol kvalitny. aldo bude musiet makat, aby sa do zostavy dostal, co je dobre pre cely klub. diks tradicne strateny. od svojho prichodu este nic neukazal. holubek na kraji nepotesil, ani nesklamal. proste holubek... chce to este priviest aspon jedneho kridelnika, podhrotoveho a krajneho obrancu. pretupovy termin je do konca augusta, tak snad. k sudcom napisem len tolko, ze by stalo za uvahu podat na nich staznost.
sanca na postup stale zije, ale bude to uz velmi tazke. treba verit.

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Príspevok od užívateľa filipina » 28.07.2016 11:38:20

Axel Wers napísal:Legia Varšava sú dedinskí hráči, polovica z nich pracuje v mäsokombináte, druhí hrajú futbal na dohodu za 10 zlotých na zápas a stravný lístok. Sú niekde len na trochu vyššej úrovni ako FC JRD Budkovce. To je niečo ako Slovan, tiež veľké meno, ale na tráve hrajú ako tajtrlíci.
A zvyšných 22 mil. € z rozpočtu asi dávajú na charitu .........
Ale k zápasu - vyrovnaný (remízový) zápas aj bez ohľadu na štatistiky. Rozhodlo naše nepremenenie šancí - proti takýmto súperom musí byť min. 50 -70 %-ná úspešnosť.
Bala opäť veľká slabota. Takisto Šulek má šťastie, že na lavici nemá konkurenciu. Dix - preboha nie - radšej trenčianski dorastenci .... A môžete si hovoriť čo chcete - istotu v bráne by sme potrebovali - aj Chovan chyby v rozohrávke, odkopoch a pri všetkých loptách do 5ky drichme na čiare (aj s jeho výškou) - čo letelo na bránku chytil. Najlepšie Kalu + Bero. A nechápem, že prečo ich Ševela neučí - nikde sa neponáhľať s rozohrávkou a keď je zle - loptu preč !!!!!!!!
A absolútne nevieme "zatopiť" pri štandardkách ...... ( ani len pri rohoch ), lebo kopajúci jedia len salónky .......
A predviedli sa i 3 lukašenkovci na ihrisku - mi to pripadalo, že hráme so Slopanom našu sranda kofola ligu ...... čo pískali nechápal nikto na štadióne ........
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 28.07.2016 12:03:18

Mne napriklad vadili rozohravky Holubeka cez stred ihriska. V prvom polcase tam riadne zavaril.

Chovan aj Udeh hraju jednoducho a platilo to. hlavicka, odkop a prec stym.

Iny hral vyborne ale aj stracal vela lopt, ale bolo to sposobene tym, ze nebolo komu prihrat.

Namiesto Diksa tam nabuduce mozeme dat rovno Prekopa.

No a hrat nakopavane lopty na Janga a Lawrenca? To je vtip asi. Ked sme hrali po zemi, mali sme prevahu, ked sme zacali nakopavat, bola to bieda, kedze oni boli vysoki.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Užívateľov profilový obrázok
ifo28
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 07.11.2009 15:52:36
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa ifo28 » 28.07.2016 12:07:35

Dobre sme triafali toho brankara , ale je to len o jeden gol.Zabojujme.

Užívateľov profilový obrázok
ifo28
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 07.11.2009 15:52:36
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa ifo28 » 28.07.2016 12:56:03

Dobre sme triafali toho brankara , ale je to len o jeden gol.Zabojujme.

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 28.07.2016 14:48:38

snapshot, to nie je vtip. rozohravat cez klescika mozu maximalne v lige, kde sa ich vsetci boja a nenapadaju ich. ved aj vcera, ked to chovan daval klescikovi, tak okolo mna 30 ludi vireskalo, naco mu to dava. casto sa klescikova rozohravka koncila ich vhadzovanim v blizkosti nasej brany alebo mu loptu vypichli a narobili nam zbytocne problemy. v takychto tazkych zapasoch je v zavere citit kazdy krok, ktory hraci spravia navyse. klescik ma byt pre chovana, suleka a udeha oporou, zial, nie je. aj poliaci to zbadali a casto isli prave cez klescika. udeh ich tam par razy zrovnal, tak si na neho tolko nedovolovali. mozno by mal lawrence zbiehat blizsie k obrannej linii a rozohravat on. tazko povedat. len by to nemalo ist cez klescika.

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 28.07.2016 15:09:22

baki napísal:snapshot, to nie je vtip. rozohravat cez klescika mozu maximalne v lige, kde sa ich vsetci boja a nenapadaju ich. ved aj vcera, ked to chovan daval klescikovi, tak okolo mna 30 ludi vireskalo, naco mu to dava. casto sa klescikova rozohravka koncila ich vhadzovanim v blizkosti nasej brany alebo mu loptu vypichli a narobili nam zbytocne problemy. v takychto tazkych zapasoch je v zavere citit kazdy krok, ktory hraci spravia navyse. klescik ma byt pre chovana, suleka a udeha oporou, zial, nie je. aj poliaci to zbadali a casto isli prave cez klescika. udeh ich tam par razy zrovnal, tak si na neho tolko nedovolovali. mozno by mal lawrence zbiehat blizsie k obrannej linii a rozohravat on. tazko povedat. len by to nemalo ist cez klescika.
Tym vtipom som myslel nakopavanie lopt na Lawrenca/Janga. Ked sme tak hrali, tak nam vobec neslo.

Suhlasim, ze Klescik by mal vycnievat ale nie je tomu tak. Ked sa da Skovajsa dokopy a naberie kondicku, tak verim v dvojicku Udeh-Skovajsa.

Hlavny problem je, ze Udeh aj Klseco su pomali. Skoda Ramona to bol posledny rychly stoper co sme mali
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Užívateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 620
Dátum registrácie: 22.09.2007 21:04:05
Bydlisko: Trenčín - Juch
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Axel Wers » 28.07.2016 19:39:35

filipina napísal:
Axel Wers napísal:Legia Varšava sú dedinskí hráči, polovica z nich pracuje v mäsokombináte, druhí hrajú futbal na dohodu za 10 zlotých na zápas a stravný lístok. Sú niekde len na trochu vyššej úrovni ako FC JRD Budkovce. To je niečo ako Slovan, tiež veľké meno, ale na tráve hrajú ako tajtrlíci.
A zvyšných 22 mil. € z rozpočtu asi dávajú na charitu .........
Boha, ty si nepochopilo, že ten môj príspevok mal zdvihnúť morálku mužstva? :D S akým pocitom by hráči AS nastupovali na trávnik, keby som o Legii písal len v superlatívoch, o polobohoch Galáktikos, ktorí nás už v prvom polčase rozbijú jak cigánske hračky? :D

snapshot napísal:
Zoso napísal:Diks potrebuje cas.
Diks mozno potrebuje cas a aj chapem
Diks možno potrebuje čas, ale my ho nemáme, odveta je už za týždeň :D
VICTORIAE AVGVSTORV(m) EXERCITUS QVI LAV GARICIONE SEDIT MIL(ites) L(egionis) II DCCCLV (Marcus Valerrius) MAXIMIANUS LEG(atus) LEG (ionis) II AD(iutricis) CVR(avit) F(aciendum)

LuckyLoser
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 15.03.2015 11:02:25

Príspevok od užívateľa LuckyLoser » 28.07.2016 20:09:29

Bylo mně hrozně líto Ševelu, který tam neměl v 60. minutě koho poslat.. věřím tomu, že v jarní sestavě bychom přes ně prošli, takto to bude těžké.. oni hráli to, co potřebovali.. za 90 minut netvořili hru.. u nás to bral na sebe hlavně Ibi.. zasloužíme si pochvalu, rozdíl byl asi jen v efektivitě..

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 28.07.2016 20:25:19

diks je podla mna tragicky omyl na urovni chanti, calgaro alebo salinas. nehovorim o tych 17-rocnych amikoch, ktori maju pravo na aklimatizaciu a podobne veci. ale diks ma 23 rokov a mal mat od zaciatku nasliapnute do zakladu. inak rafael, co som pozeral na stranke, ma 99 kg. to je na profi hraca asi trochu moc. nejako su s novymi hracmi problemy. to v minulych rokoch nebyvalo. uvidime, co aldo. sevela hovoril po zapase, ze ma kondicne resty. vedenie by malo kupit aspon 2-3 hracov, ktori mozu naskocit do zakladu, lebo to v lige bude tazke. trnava dnes hrala s austriou vieden uplne super. uz davno som nevidel hrat slovensky klub v europe tak dobre. moze to byt cierny kon ligy. konkurencia nespi.

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Príspevok od užívateľa GULIVER » 28.07.2016 20:38:01

Diks nepotrebuje čas, on na to nemá, je mi to luto ale kazdy vidi ze to bol krok vedla tak isto ako aj s tymi 2 cinanmi. To nam ma ako pomooct futsalista do LM ? Treba mudat pol roka v nemsovej, nech si spravi aaspoň zakladne navyky na ihrisko.

Tiez mi bolo luto Sevelu, len aby nam neusiel do Slovana, ked mu nenechame kader pokope na najdolezitejsiu cast sezony.

Ako hovorí Baki, tiez gratulujem do Trnavy, hrali dobrý futbal, Vrabec tam zavádza niektore nase prvky do ich hry.

Do odvety sa kader nemoze doplnit, takze budeme hrat s tym co máme k dizpozici, dufajme ze nikto nevypadne pre zranennie.

Este 1 vec, Videl som v priprave toho Pedra Bariosa, vyzeral celkom slusne, aj nas v lete posilnil, preco neni na supiske ? Bol rychly, technicky a bol to futbalista.

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 28.07.2016 21:07:30

barrios tu je aj s nejakym dalsim. sevela vcera hovoril, ze na acko este nemaju.

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Juraj » 28.07.2016 23:53:10

baki napísal: inkasovany gol isiel priam symbolicky cez dvoch nasich najslabsich obrancov, suleka a klescika... nepacila sa mi rozohravka, ktora isla cez klecika. ten ju nezvladal, panikaril a zbytocne znervoznoval cely tim. vpredu je predsa janga a ani lawrence nie je najnizsi, takze sa to malo riesit nakopavanim. pri kazdej klescikovej rozohravke hrozi fatalna chyba. udeh hral lepsie ako on. je to mlady chalan, ktory potrebuje v klescikovi citit oporu. zial, nie je to tak.
Väčšinou s Tebou súhlasím,ale teraz nemôžem...
Nikdy by som si nemyslel,že to poviem,ale Kleščík patril spolu s Berom,Kaluom a Lawrencom k našim najlepším hráčom!
Súhlasím,že rozohrávku nemá nijak excelentnú,ale vzadu hral nezvykle zodpovedne a pokojne!
Bol to jeden z jeho najlepších výkonov v poslednej dobe! Bojoval,hral srdcom a nepredviedol svoje zvyčajné kiksy!
Gól bol skôr Šulekov,lebo mal spraviť taktický faul,ten uznávam nemá túto sezónu vôbec dobrú formu,aj keď paradoxne včera hral dopredu celkom dobre,ale tá obranná činnosť mu nejde,zvyčajne stojí ďaleko od hráča...
Taktiež nesúhlasím s tým,aby sme hrali odkopy a hore vo vzduchu,veď nemáme ani jedného hráča,ktorý by vyhrával hlavičkové súboje-treba hrať rýchlo a kombinačne po zemi-to nám svedčí,ale keď nás súper zatlačí-vtedy treba samozrejme odkopnúť aj na tribúnu...
Včera napriek prehre som mal z našich veľmi dobrý pocit!Bojovali a makali celý zápas,mali šance,prevahu,len tá koncovka...
Výborný výkon vo výbornej atmosfére o ktorú sa žiaľ viac postarali"kibici".Čakal som väčšiu snahu od našich divákov pobiť sa športovo v hľadisku v súboji hlasiviek s poľskou menšinou,veď keď už sme cestovali do Žiliny a je to Liga majstrov...
Najviac sa mi páčili Bero,Kalu,Lawrence,Kleščík a Udeh.
Rabiovi to včera moc nešlo,Holúbek hral celkom dobre,až na tie zlé prihrávky priamo súperovi z ktorých mohol aj zahroziť gól...
Aj Chovan celkom dobre,Šulek dopredu dobre,vzadu už horšie...Bala sa ešte potrebuje vyhrať a získať skúsenosti...
Nepáčil sa mi Janga a Diks-to je omyl tejto sezóny...
Dal by som šancu Prekopovi aspoň v lige,veď v doraste bol gólový,nech zbiera skúsenosti,aby sme mali konečne časom poriadneho hroťáka!

Ja verím,že keď sa nepokakáme z atmosféry vo Waršave ešte môžeme postúpiť,keďže Legia je hrateľný súper a nám sa vonku darí!
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 29.07.2016 09:31:12

juraj, vcera v bagu hovoril zsolt hornyak, ze gol bol skor klescikov ako sulekov. stoper ma byt medzi utociacim hracom a branou. klescik bol v momente prihravky z kridla za jeho chrbtom. v tomto postaveni nemohol ist na neho tvrdo, lebo by to bola automaticky penalta. nemohol pouzit ani telo na blok strely. co sa tyka nakopavanych lopt, su menej nebezpecne ako rozohravka cez klescika. nemam nic proti rozohravke stoperov, ale aj sevela musi vidiet, ze tam ma klescik problemy. verejne to, samozrejme, nepovie. ak stoper nevie dat cistu prihravku a lopta mu odskakuje, tak je vzdy zarobene na poncialne problemy. mohol by mu pomahat lawrence alebo aldo, ak bude hrat, ale to zas vznikne diera v strede. nepredpokladam, ze sevela zavedie nakopavane lopty. budeme musiet trpnut dalej. zlaty ramon a rundic. ti nemali problem s tvrdostou, rychlostou, vyskokom ani rozohravkou. [smilie=blink.gif]

Napísať odpoveď