23. kolo : MFK Michalovce - AS Trenčín 1-3

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 13.03.2016 22:04:20

Na Pistovi je vidiet, ze lepsi kazdym zapasom. Pravdaje ta, co povedal klub, za par tyzdnov bude najlepsi v lige. Este chvilu a bude aj napadat obrancov este viac ako dnes.

Zoso sorry ale ironiu som nepochytil
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Užívateľov profilový obrázok
sammy
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 03.08.2007 13:38:24

Príspevok od užívateľa sammy » 14.03.2016 10:06:49

ked zhodnotili v tv bayona ako hraca, hrajuceho len na vlastne tricko, myslim, ze je na mieste pristavit sa aj pri ginovi. ja viem ze chce dat gol. velmi chce. ja ho mam ako hraca rad a doprajem mu ho. kludne nech je aj kralom strelcov, ale musi trocha zmenit pristup. tolko brejkov, co sme mali, alebo co sa crtali - to malo skoncit 1:5, ale ta realizacia... to sebcenie.. keby viac myslel na uspech muzstva a nie iba na osobny, tak by mu to paradoxne mozno sypalo viac. ako trebars berovi. ten tvrdo pracuje pre muzstvo a ta lopta si ho potom najde v pravy cas. tomu palec hore za jeho robotu.

ivanho
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 08.01.2015 17:44:27

Príspevok od užívateľa ivanho » 14.03.2016 10:29:02

ja by som to Ginovi nejak nezazlieval, beriem to tak, že to vezme na seba co nie vždy vyjde .. myslím, že aj sám Sevela takuto hru od neho požaduje, .. ako sa raz vyjadril on ma byt nas rozdielovy hráč. ešte k zapasu: nepozdavaju sa mi tie dlhé nakopavane lopty na Štefana, ved takmer vždy sa jej následne zmocnil super a goly ktoré padli sme si vypracovali tiež po zemi a nie nakopom. Stevov prinos je však citeľný (gól, asistencia [smilie=bow.gif] ). Ešte chcem vyzdvihnúť ako hral Kalu.
Double je len zaciatok

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 14.03.2016 10:55:13

Áno, brejkov sa včera črtalo dosť, v druhom polčase keď domáci hru otvorili, sme mali možností založiť množstvo brejkov, ale to je naša veľká slabina. Našou doménou bol vždy postupný útok, od minulej sezóny sa ho síce snažíme zrýchliť kolmicami dopredu, ale pri brejkoch do otvorenej obrany to stále nie ono, je to pomalé.
No skús sa zamyslieť Sammy kto musí pri brejkoch prihrávať a kto dostávať lopty na únik? Nie je to tak, že krídla teda Gino alebo hrot musí dostať loptu od stredopoliarov či obrancov?

O Ginovom sebčení tu už podobní experti ako Sammy toho popísali :) Objektívnym fanúšikom sa stačí pozrieť na štatistiky.

Hodnotenie sezóny 2014/2015: http://www.astrencin.sk/clanek.asp?id=V ... Jairo-3897
Gólové prihrávky:
Van Kessel 7 (gólov dal 6)
Bero 1 (gólov 5)

Jeseň 2015: http://www.astrencin.sk/clanek.asp?id=N ... essel-4410
Gólové prihrávky:
Van Kessel 8 (gólov 10), stal sa najproduktívnejším hráčom jesene
Bero 4 (gólov 10)

S Ivanhom súhlasím, pre nás ako technické mužstvo s vyspelou schopnosťou kombinácie bola vždy účinnejšia hra po zemi, nech tam bol vysoký či nízky hrot.
Kalu sa aj mne v 1.polčase páčil (prekvapil ma).

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 14.03.2016 11:34:15

Neobhajujem Gina, ale ten teren mu vcera nesedel. S tym sa neda spravit nic.

Nakopavane lopty na Pistu, nuz ale ked po zemi to nejde, co spravis? budes silou mocou si stat za svojim a hrat po zemi na oranisku? Kebuy nezmenil styl hry, tak ho kritizujeme, ze nevie reagovat na dianie na ihriskuj.


P.S. Berova nahravka na Pistov gol bola andherna ako z ucebnice
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Užívateľov profilový obrázok
sammy
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 03.08.2007 13:38:24

Príspevok od užívateľa sammy » 14.03.2016 14:33:02

handel, ja mam rad, ked hrac berie na seba zodpovednost. ale vcera mu to neslo aj kvoli terenu. a za experta sa rozhodne nepovazujem na rozdiel od teba. ja som iba pozorovatel futbalu, ktory obcas vyjadri svoj cisto subjektivny nazor, ak moze. ale som rad, ze mi vcerajsi ginov vykon objasnil objektivny fanusik cisto na zaklade statistiky z roku 2014.
Naposledy upravil/-a sammy v 14.03.2016 15:38:13, upravené celkom 1 krát.

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 14.03.2016 15:34:14

sammy napísal: keby viac myslel na uspech muzstva a nie iba na osobny, tak by mu to paradoxne mozno sypalo viac. ako trebars berovi. ten tvrdo pracuje pre muzstvo a ta lopta si ho potom najde v pravy cas. tomu palec hore za jeho robotu.
sammy, z tohto som mal ako vytušiť, že si myslel len a len včerajšok? Keď to napíšeš v prítomnom čase - tvrdo pracuje pre mužstvo..., tak nemôže z toho vyplývať nič iné ako že to myslíš všeobecne, neustále. Preto tie štatistiky, ktoré sú určite poučné aj pre druhých, čo nášmu dlhodobo najlepšiemu hráčovi neustále niečo vyhadzujú.
Vŕtať sa v tvojich príspevkoch určite nebudem. Ak si to myslel len na včerajší zápas, tak som ťa nepochopil, ale dôvody toho omylu som ti hádam vysvetlil a uznávaš to.

Užívateľov profilový obrázok
sammy
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 03.08.2007 13:38:24

Príspevok od užívateľa sammy » 14.03.2016 15:44:15

uznavam, ze si to mohol chapat z dlhodobeho hladiska a myslim, ze to nestrati svoju pointu ani tam. ja suhlasim, ze gino je nas najdolezitejsi hrac a dufam, ze chapes, ze je to skor rada pre neho ako byt este lepsi.

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 14.03.2016 15:45:50

OK, to beriem, peace

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 14.03.2016 16:31:57

Viete niekto ci Bero mal iba krce alebo nieco vaznejsie?
"Boh je laska" 1Jn 4:8

legolas380
Príspevky: 515
Dátum registrácie: 30.08.2010 20:08:24

Príspevok od užívateľa legolas380 » 14.03.2016 19:42:54

no nic idem sa k tomu ja vyjadrit lebo vy sa tomu nerozumiete :P

gino bol velmi obmedzeny terenom ako aj kazdy kto chcel hra technicky a rychlo sak pri tych brejkoch mu to skakalo jak sproste, by som sa na to vysral a rozplakal :D.

stevo je podla mna prinos a paci sa mi. podla mna sklepava lepsie ako wesley hoci tolko nenabeha ale na svoj vek beha aj tak velmi vela. a je aj prodiktivny hoci niekedy sa mi zda ze nefunguje gravitacia jak to je lajbavo :D

k standartkam. niekedy ich zahraval holubek, neviem ci by sme sa k tomu nemali vratit. koolvejk kope strasne pomale lopty. to su len take loby, naviac holubek vie aj vystrelit

vyborne hral kalu. a je tam progres. mozno to bude druhy simon. hoci ten sem prisiel vlepsom stave.

klescik. v niektorych situaciach hra velmi skusene a sprehladom a potom to totalne zabije takym zakrokom ako pri penalte. niekedy sa mi zda ze to robi narocky ja neviem toto pochopit.. a inac by som netvrdil ze je nejaky pomaly ako sa niekde pise, on len smiesne bezi :D ved vcera tam dobehol jedneho hraca jak nist

to je vsetko dufam ze uz sa nebudete hadat :D

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 14.03.2016 20:49:35

Aj "hadka" prispeva k pestrosti diskusie a nebola asi az tak vazna - ani podla teba kedze si dal smajlik :D - napokon koncila sa zmierom :-).
Inak aj podla mna je Gino nas najproduktivnejsi hrac a je snad v kazdom zapase pre supera velmi nebezpecny.
Ale samozrejme aj Matusovi to golovo pekne sype a produktivitu prajem aj dalsim nasim hracom.
K zapasu - uz tretikrat po sebe sice stresujuci zaver ale gratulacia Matusovi, Stefanovi i Matusovi c.2 a vdaka celemu tymu za vitazstvo.
Znovu penalta proti nam ktora vratila supera do hry, dvaja nasi hraci sa sice za penaltu rozculovali - ak mali pravdu tak sme to mali v zostrihu zverejnit aj z druhej kamery (a stale neviem preco vsetky dolezite momenty, nielen nase goly vseobecne nedavaju v nasom zostrihu aj z druhej kamery).
O penalte sa teda len z jedneho zaberu nebudem vyjadrovat - len po tomto a skalickom zapase dufam ze nie kazdy pad v nasej sestnastke sa takto bude posudzovavat.K
K dalsim tazsim faulom - nepotrestanie hrubeho faulu na Skovajsu zltou kartou prekvapilo aj komentatora STV i hosta - trenera Radolskeho a to iste hovorili aj o faule gruzinskeho legionara ktory tiez nebol povodne ohodnoteny zltou kartou.
Zltu kartu (bola uz jeho druha) v tomto druhom pripade vytiahol totiz az po jeho protestoch za odpiskanie faulu a fyzickom kontakte na rozhodcu - to si vsimli aj spominani odbornici (inak by vraj prekvapivo ani kartu nevytiahol).
Neviem ci bolo primerane aj az 5-minutove nastavenie v zavere.

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 14.03.2016 20:54:59

A suhlasim aj s nasim trenerom ze sa hraci musia sustredit predovsetkym na svoje vykony a nie na nasho konkurenta Slovan (i ked nesledovat sa to neda a jeho remiza v ZM nas vsetkych velmi potesila) a najma ze zdaleka este nie je nic rozhodnute.
Ved ano - hrame okrem mnohych inych zapasov este aj u nich a v pripade rovnosti bodov maju zatial lepsie vzajomne zapasy (aby sme aj toto zvratili museli by sme u nich vyhrat najmenej o dva alebo este lepsie az o tri goly, co sa nezda moc realne).

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Juraj » 14.03.2016 22:11:41

Gino aj Matúš sú rovnako dôležití hráči-každý iným spôsobom a štýlom hry...
Proti Ginovi hral zlý terén-ťažko sa šprintuje s loptou na"oráčine"- práve Gino bol jedným z rozhodujúcich článkov nášho titulu a prevahy minulú jarnú časť...
Aj ja som ho neraz kritizoval za jeho flegmatickosť pri vracaní sa do obrany,ale už som si zvykol a on to vracia mužstvu rýchlosťou dopredu a ťahom k šestnástke súpera...
Matúšova buldočia bojovnosť v každom súboji dopredu aj dozadu mi veľmi imponuje,jeho tímovosť,rozumnosť a pokora,ale stále sa má ešte čo učiť a je dobre,že ešte zostal pre neho aj pre klub...
Tiež som sa čudoval,prečo Kleščo zahráva kopy,radšej by som tam tiež videl Jakuba Holúbeka,lebo Ryan to kope nejako flegmaticky...
Všimol som si,že Kleščo má celkom solídnu rýchlosť-čo keby sme ho využili radšej na Čogleyovom poste pri ťahaní útokov smerom dopredu ku krídelníkom a Šuleka posunuli viac dozadu...
Tie trilerové závery sú podľa mňa spôsobené väčšou zodpovednosťou za výsledok,strachu z chyby a následnej straty bodov a náskoku pred Slovanom aj tlaku,ktorý vyvíja na nás Slovan zákulisnými ťahmi cez rozhodcov a aj verejnosť,ktorá všeobecne očakáva našu obhajobu titulu...
Kým minulý rok sme mohli-tento rok musíme...
Ale takýto tlak môže tím aj hráčov posunúť ďalej a pripraviť hráčov na tlak v európskych pohároch,keď bude treba hrať aj takticky na udržanie tesného náskoku...
Tiež si myslím,že Ševela by mal záťaž rozdelovať medzi viacerých hráčov,veď lavičku máme širokú...
Pišta sa mi páči každý zápas viac,aj keď nemá ešte na celý zápas...
Výborní boli aj Bero,Kalu,Skovajsa...
Zatiaľ to napriek drobným komplikáciám vychádza-dúfajme,že to bude takto pokračovať...
[smilie=clover.gif] [smilie=clover.gif] [smilie=clover.gif]
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 15.03.2016 10:21:01

Ano chalanom verime ze to takto bude pokracovat. Pozrel som si aj nove vyjadrenia Igora a Matusa Opatovskeho k zapasu a Matus c.2 tam skromne povedal ze gol "jasle" dal so stastim. Ano mozno tam bolo aj troska stastia lebo brankar vykryl uhol ale Matus spravil to najlepsie co mohol, mal pred sebou nielen brankara ale este dvoch obrancov ale dokazal sa presadit.
Ked hovorime o nasich slabsich protiutokoch tak tento treti gol bol ale vyborny protiutok (od 3:28 minuty).
https://www.youtube.com/watch?v=PA7hY5ylzwM
Ryan z obrany vynikajuco nahral Ginovi ten znova vynikajuco vysunul rychleho Davida a Gino mu sam potom tiez nabehol do vybornej neofsajdovej pozicie sam pred sestnastkou.
David uplne volnemu Ginovi zial prekvapivo nenahral ale po jeho suboji s obrancom sa predsa len dostala lopta k volnemu Matusovi c.2 a ten sa vyborne zbavil obrancu a popri dalsom obrancovi prestrelil brankara.
Pacil sa nam samozrejme aj gol Matusa c.1 a aj pekny gol Stefana ktory zaujal aj v Rakusku :
http://www.skysportaustria.at/fussball- ... r-trencin/

Napísať odpoveď