Prípravné zápasy v sezóne 2015/2016

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 20.02.2016 19:16:16

tak, mame za sebou pripravu pred jarnym finisom. v prvom rade musim povedat, ze som cakal od znojma, ako lidra druhej CZ ligy, viac. podla mna to nebol pre nas dostojny super a na generalku malo vedenie dohodnut niekoho lepsieho. o tyzden budu vyblednuti uplne o niecom inom. z tohto dovodu nas moze mrziet inkasovany gol (ktory som aj tak nevidel). ich brankar bol totalne tragicky. stvrty gol bol vylozene jeho pracicka a ciste svedomie nemal ani pri tretom, aj ked tam padla cela obrana do jedneho, ked si gino este dorazal vlastnu strelu. hracom, ktori nastupili v zaklade, nie je prakticky co vytykat. dnes budem "dobry" aj klescika. v poslednych zapasoch bolo na nom badat, ze sa do toho po odchode ramona zacina dostavat, je skutocnou oporou pre skovajsu a na ihrisku je uz aj viac ako psychicka podpora. zo striedajucich hracov ma najviac zaujal kalu. podla mna po odchode gina nastupi prave on na jeho miesto. co sa tyka maierhofera alias pistu, musi sa s timom viac zohrat a bude to fajn. myslim si, ze miesto si zastane. okrem golu tam mal viac dobrych momentov, hlavne vtedy, ked vyhral hlavicku na polovici znojma a poslal chalanov 2 na 1. toto od neho asi cakaju aj treneri. ked dobehne kondicne resty, moze byt pre nas klucovym hracom v zavere sezony. navyse, vyzera byt velmi inteligentny a vychovany clovek. pred prichodom na ihrisko v druhom polcase pockal sudcov a pozdravil ich, po zapase sa ochotne pofotil so vsetkymi fans, ktori chceli. toto nie je samozrejmost a treba to ocenit. ako jediny novy hrac v time to nema jednoduche. od jeho postu sa cakaju goly. v jeho veku dava timu taky zivotny nadhlad, co nam doposial chybalo. neviete niekto, preco nehral bero?

teraz este treba tyzden potrenovat a ide sa na to. bude to tazke, ale chalanom verim.

snapshot
Príspevky: 2732
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 20.02.2016 23:34:49

baki suhlasim s hodnotenim a hlavne Pistu. A ten gol, ak to tak chcel, tak to bolo s prehladom.

Co sa tyka rpistupu k fans, superovi a rozhodcom je to aj tym, ze posobil vo futbalovo vyspelych krajinach a tam je pristup ku vsetkym uplne iny.

Dnes ma prekvapilo ze by sa chcel dostat na ME
"Boh je laska" 1Jn 4:8

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 21.02.2016 00:14:12

Áno, hráčom v základe nebolo čo vyčítať, teda som za základ proti Slovanu tak ako bol dnes (+Bero za Holúbka, ak bude k dispozícii), t.j. v útoku na 3 krídla bez Maierhofera :) Gino si tam viedol dobre a ja tipujem, že tam dá viac gólov ako Pišta.
Čoraz príjemnejšie ma prekvapuje Jančo. Jeho rozohrávka sa mi zdá už presnejšia ako mával v poslednej dobe Bero. Ešte keby pridal viac dôrazu, odvahu pre streľbu + nejaké to zakončenie, bude nová hviezda.
Ostatní zahrali svoj slušný štandard, u Holuba bolo vidno (v 1 polčase) že na svojom poste v strede je to lepšie.

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 21.02.2016 10:35:14

snapshot, kedy pista hovoril, ze chce ist na ME? to sa mi nezda ako realne. rakuskych utocnikov sice velmi nepoznam, ale myslim, ze je tam este stale marc janko, ktory hra momentalne v fc bazilej, a to je iny klub a ina liga ako AS a slovensko.

handel, gina je v strede skoda. je to najlepsi kridelnik v lige a bol by hriech nestavat ho na jeho poste. necakam, ze pista bude hrat hned cele zapasy, lebo ma pravdepodobne kondicny vypadok, kedze dlhsie nehral. ale casom ho podla mna seva bude davat do zakladu. vcera nase rohy vyzerali o poznanie lepsie, ked sme tam mali dvojmetroveho hraca a aj pre superovu obranu je to neprijemne. na lavicke nam vzdy ostane kvalitny kridelnik (guba alebo schet), co je velmi dobra alternativa v pripade nepriazniveho vysledku alebo zmene stylu hry pocas zapasu.

Hamer
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 21.02.2016 10:42:51

Asi to tak aj bude zo zaciatku ligy - najprv kombinacia kridelnikov a v priebehu zapasu potom doplnenim hrota.
A ku generalke - ja by som ju hodnotil podobne ako nasa stranka za vydarenu.
Generalka ma byt trosku uvolnenejsia a ocenujem ze sa hralo cisto najma ked si spomeniem na generalku pred dvomi rokmi ked nam slovensky druholigista po hrubom zakroku na konci stretnutia zranil Gina.
Znojmo je silne muzstvo, vedie kvalitnu 2.cesku ligu - pricom napriklad tretia (v tej sutazi) Karvina vcera vyhrala 2:0 v nasej prvoligovej Skalici posilnenej uz aj Piroskom, Masarykom...
A k nasemu zapasu - ze to bolo vyraznejsie vitazstvo - to ovplyvnili nase dva-tri rychle goly pricom sme si ale nevytvorili predtym nejaky velky tlak.
Chcel by som aby sme takto chladnokrvne skorovali aj v lige.
Co sa tyka brankara supera - podla mna za vacsinu golov nemohol - pri tretom gole najprv velku sancu zneskodnil vyrazenim, pri Ginovej opakovacke uz toho moc spravit nemohol.
Pri nasom stvrtom gole to sice brankar nie moc stastne vykopol do rohu sestnastky k Sulekovi ale ako polahcuju okolnost :-) tam predtym mal tiesnenie Schetom i jednym spoluhracom.
Gratulujem strelcom Ginovi 2x :-), Mitchelovi, Matovi Sulekovi, Stefanovi alias Pistovi :-)
Ale treba podakovat aj nahravacom Jakubovi, Davidovi, Ibimu Rabiuovi, a znovu Ginovi ale i celemu tymu.
A k Pistovi a ME - ak by sa mu vydaril v nasej lige vstup, nejaku sancu by mozno aj mal, ma v Rakusku este asi svoje renome a ze je hrac slovenskeho majstra TN by nevadilo, lebo ich repre netrenuje Janko Kozak :-)

LuckyLoser
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 15.03.2015 11:02:25

Príspevok od užívateľa LuckyLoser » 21.02.2016 12:57:09

tak podali jsme takový optimální výkon, asi jak by to mělo vypadat proti slabším týmům.
golman, obrana v pohodě a asi zůstane stejná i na mistrák.. jen se pořád opakuje, že když sem dojede nějaký betonář tak nám "vždy" dá gol jedině z rohu nebo ze standartky, hlavně bacha na to v sobotu..
na tu zálohu jsem zvědavý a doufám v návraty hlavně Koolwijka i Bera!
no a v útoku asi teda začneme s třema křídlama, jen se bojím, že tam na hrotu Gina jednak uskáčou a okopou. Stopery má slovan solidní, spíš by se nám Gino hodil na kraji.
A Stefana nutno pochválit, že jako jeden z mála hrotů (Wesley, Malec) vyskočí i do hlavičkového souboje, ba dokonce to dokáže prodloužit :D

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 21.02.2016 14:34:25

baki vraví, že včera vyzerali naše rohy o poznanie lepšie, lebo sme tam mali dvojmetrového hráča. Na tému naše rohy sa tu už viedlo spústu debát, tak som tomu venoval pár minút, stiahol som si záznam zápasu a rýchloposuvom som mal veľmi rýchlo tento prehľad zahrávania rohov v 2.polčase, teda už za prítomnosti Pištu. Boli už vyslyšané volania aby sme všetko zahrávali do výšky, že prízemné centre sú beznádejné. Všetkých 7 rohov bolo zahrávaných do výšky (jeden po krátkej rozohrávke):
1-vyboxoval brankár
2-Pišta neodhadol najvhodnejší moment výskoku a aj keď šla lopta na neho, prehlavičkovali ho znojemnskí trpaslíci (bez urážky, iba dojem z rozdielov vo výške oproti Pištovi)
3-náruč brankára
4-odhlavičkoval znojemský trpaslík
5-odhlavičkoval znojemský trpaslík
6-odhlavičkoval znojemský trpaslík
7-rozohraný na krátko, potom vysoký center ktorý nezasiahol nikto a lopta skončila v aute

S tým súvisia ešte dva paradoxné fakty:
-jediný gól čo bol hlavičkou, dal Gino :)
-jediný gól čo dal Pišta bol nohou :)

snapshot
Príspevky: 2732
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 21.02.2016 17:15:52

baki

Pista hovori o repre tu cca od 4tej minuty sa hovori o AS, pista je tam od 4:15

http://videoarchiv.markiza.sk/video/spo ... ove-noviny


Inak moderator uz zacal masirovat o nepopularnej umelej trave.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 21.02.2016 21:06:40

ja som to tu tusim uz pisal, ale zopakujem to. bez stredneho utocnika sa da hrat, ale je to len plan "B". taketo "barcelonske" experimenty fakt nikam nevedu. aj samotna barcelona po urcitom case tapania nakoniec toho suareza kupila. hra bez stredneho utocnika je beztvara a podla mna ju skutocne nemozeme brat ako nas plnohodnotny herny styl, ktorym by sme sa mali prezentovat. ak by boli treneri s tymto systemom spokojni, tak by sme asi "pistu" neangazovali. jednoznacne "bijca", ktory bude vpredu vyhravat hlavickove suboje, bit sa so stopermi a sposobovat "zdesenie" v obrannych radoch "nepriatela", potrebujeme. myslim si, ze pista rozsiri diapazon nasho herneho potencialu.

ja aj bez mucenia priznam, ze som sa mylil, ked som napisal, ze post stredneho utocnika zvladne ktorykolvek nas kridelnik. priprava ukazala, ze nezvladne.

Hamer
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 23.02.2016 12:29:51

Ved dufajme ze skuseny hrot pomoze nasmu muzstvu.
Ale je pravdepodobne ze vyskusame v priebehu zapasu obe moznosti t.j. aj bez klasickeho hrotaka (napr. kvoli kondicke - ale mozno sa uz zlepsila) a aj s hrotom.
Wesley mal mozno aj preto takmer plnu minutaz lebo ho asi uz vtedy pripravovali na prestup.
No a Tomas Malec sa stal efektivny casto aj ako zolik v priebehu zapasu.

snapshot
Príspevky: 2732
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 23.02.2016 13:29:48

Malec bol dobry na druhy polcas, lebo stoperi bolio unaveni a Malec mal na to kondicku, detto ked teraz nastupuje Guba do druheho polcasu. hodnotim to pozitivne a vidim to tak isto aj s Pistom
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Napísať odpoveď