Reorganizácia ligy

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

delos
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 18.11.2012 15:14:37

Reorganizácia ligy

Príspevok od užívateľa delos » 21.03.2015 13:51:43

aký máte názor na reorganizáciu ligy ?

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 21.03.2015 14:46:46

10 klubov v lige je malo. 4 zapasy za sezonu s jednym superom, to by bola "ponorka" a liga by nebola az taka zaujimava. idealne cislo je 16. ako to bolo v 90-tych rokoch. je otazne, ci na tolko timov mame kvalitu. myslim, ze nie. skor by som uvital navrat tradicnych znaciek ako nitra alebo presov na ukor myjavy, podbrezovej, skalice etc.

delos
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 18.11.2012 15:14:37

Príspevok od užívateľa delos » 21.03.2015 15:31:27

16tímov je utopia už menšie mestečka nepodporujú bývalé štátné sprivatizované podniky a zaujem zahraničných firiem/fabrík je velmi malý. Martin , prečo asko hlasovalo za redukciu tímov ? pre mna ako laikovi je to totalne nelogický krok , polsky model je podla mna dostatočne atraktívny... a ako riešiť reorganizáciu, tak skôr by som riešil "príťažlivý marketingovy balík " na zlepšenie našej ligy pred verejnosťou a prilákať sponzorov a tak zvýšiť kvalitu ligu...

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Príspevok od užívateľa GULIVER » 22.03.2015 13:15:46

Podľa mňa je to zbytočné, lepší model ako je tento jev našich podmienkach neuskutočniteľný. Akurat by sa mohlo poriešiť vylosovanie, ale to sa už rieši, lebo bergerove tabuľky stoja za prd.

Sú tu iné problémy, ktoré treba riešiť.

napr: vyhrievané ihriská alebo finančné zabezpečenie klubov by sa malo kontrolovať pri odovzdávaní licencie.

Z krátkodobého hladiska je lepšie mať 10 klubov v lige ale to po čase človeka omrzí a už sme to tu aj mali a nebolo to bohviečo a HLAVNE by to bolo na úkor mladých futbalistov. Už teraz to majú ťažké presadiť sa do svojich klubov, potom už by to bolo nereálne.

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 08.04.2015 21:31:47

podobny model 2ligy

10 timov zapad (slovan,trnava,trencin,zilina,moravce,nitra,ruzomberok,dac,skalica,myjava)
10 timov vychod
(ruzomberok, bystrica,presov,michalovce,kosice,poprad,liptovsky mikulas,bardejov,loko. ke,moldava)

18kol v zakladnej casti.
Potom prvy 5 zo zapadu a vychodu dokopy a 18kol o majstra.
Zvysnych 5 v rovnakom regione s timami z nizsich sutazi o 5 miest do dalsej sezony v najvyssej sutazi.
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

kestl
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 03.08.2007 10:43:20
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa kestl » 13.05.2015 12:25:14

Musu napísal:podobny model 2ligy

10 timov zapad (slovan,trnava,trencin,zilina,moravce,nitra,ruzomberok,dac,skalica,myjava)
10 timov vychod
(ruzomberok, bystrica,presov,michalovce,kosice,poprad,liptovsky mikulas,bardejov,loko. ke,moldava)

18kol v zakladnej casti.
Potom prvy 5 zo zapadu a vychodu dokopy a 18kol o majstra.
Zvysnych 5 v rovnakom regione s timami z nizsich sutazi o 5 miest do dalsej sezony v najvyssej sutazi.
len ten Ružomberok tam máš 2x

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 15.05.2015 09:06:27

Aj ja som proti znizeniu poctu ucastnikov, lebo by to slovenskej lige neprospelo.
Menej hracov by dostalo sancu hrat silnu sutaz.
Vacsina europskych lig ma ovela viac ucastnikov ako my a funguje im to dobre.
Komu vadia vykonnostne rozdiely medzi tymi najlepsimi a tymi najslabsimi muzstvami ?
Vyzera to tak ze aj v tych ligach s mensim poctom ucastnikov nakoniec vzniknu velke vykonnostne rozdiely.
Z tych silnejsich a priemerne silnych lig myslim ze asi len Rakusania si tvrdosijne nechavaju iba 10 ucastnikov.
I ked je to hospodarsky silna krajina a urcite by utiahla aj viac muzstiev.
A nakoniec velke rozdiely medzi muzstvami maju napriek tomu stale, medzi prvym Salzburgom a desiatym Viedenskym Novym Mestom je po 32 zapasoch neuveritelny bodovy rozdiel 43 bodov.

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 15.05.2015 13:17:16

tu ide o to, ze poniektorym klubom (hlavne tym z donej casti tabulky) sa nepaci, ze so slinejsimi hraju doma jden zapas a vonku dva, tym padom hraju aj celkovo viac vonkajsich ako domacich zapasov. pozaduju rovnaky pocet domacich aj vonkajsich zapasov. nemyslim si, ze pri 12 kluboch su v nasej lige velke vykonnostne rozdiely. vacsina hra aj tak do neba volajuci nudny slovensky beton a la cementaren ladce. urcite od 4. miesta nizsie to tak je. preto zuzenie ligy nepomoze. ako je pisane vyssie, radsej nech viac hracov hra najvyssiu sutaz. ina vec je, ze nam hraju ligu "dediny" typu myjava, podbrezova, zlate moravce, senica (a jeden z dvojice michalovce, skalica o rok) a basty ako nitra, presov, BB sa potackavaju, respektive budu o rok potackavat v druhej lige.

Užívateľov profilový obrázok
ifo28
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 07.11.2009 15:52:36
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa ifo28 » 15.05.2015 14:41:36

suhlas s bakim.
Tu sa spekuluje aby neboli kluby z prvej sestky zvyhodnene.ako napriklad tuto sezonu trencin,kedze Zilina minuly rok uhrala spodnu cast tabulky,co vyzera ze rozhodlo o titule.Pretoze len kvoli tomu bude hrat Zilina dva zapasy v Trencine.
Radsej ako 10 by som videl 16 timov v lige.Uz len pre jediny dovod,dat sancu mladym hracom.Celu tuto ligu omladit, vystuzit zopar legionarmi a bolo by to urcite prospesne pre Slovensky futbal.

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 15.05.2015 15:54:30

Baki, "dediny" typu Myjava, Zlate Moravce, Senica, Michalovce (to je mi uz len dedina len o trochu mensia ako Trencin :-), Skalica ti sice mozu vadit ale to je tak vsetko co mozes s tym urobit.
Sam musis uznat ze zaviest nejake kriteria podla velkosti by bola blbost a aj diskriminacia.
Su to sice mensie mesta ale sidla okresov, no keby nimi podobne ako Podbrezova ani neboli - je to uplne spravodlive ze su v prvej lige.
Oni boli znevyhodneni uz tym ze nemaju zazemie krajskych miest ale v konfrontacii s nimi si to momentalne aj tak vybojovali (co samozrejme nemusi trvat vecne).
Inak v LM budeme aj my dedina (pre Blavakov sme uz teraz) no taketo dediny sa obcas vyskytuju aj v tych najsilnejsich ligach.
Ale suhlas s tym ze 2 zapasy doma a jeden vonku (ci naopak) v nasej lige nie je optimalne riesenie.

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 15.05.2015 18:06:35

samozrejme, s tym nikto nic nespravi. pokial postupia do ligy a splnaju kriteria, nikto im nemoze branit v lige hrat. slovo "dedina" som dal do uvodzoviek. viem, ze to nie su dediny ale okresne mestecka (okrem podbrezovej, snad). radsej by som videl v lige nitru, presov a BB ako ZM, podbrezovu alebo skalicu. v LM hral par rokov dozadu villarreal a ten ma tusim 30 000 obyvatelov. a nebol do poctu. dostal sa do SF. na velkosti mesta dnes nezalezi, ak su prachy. ale hovorim o tradicii a historii, ktoru nitra s presovom maju a skalica s podbrezovou nie.

Užívateľov profilový obrázok
18dominik18
Príspevky: 753
Dátum registrácie: 23.11.2012 15:47:04
Bydlisko: trencin

Príspevok od užívateľa 18dominik18 » 16.05.2015 13:18:26

zuzovanie timov je totalna hlupost nič to nevyrieši .Treba zaviesť kritéria vyhrievany travnik a podobne praca z mladežou atd. Aby sa mohla vytvorit silna najvyššia sutaž zaklad je práca s mladežou a ako to povedal aj Gula zmenit myslenie pre Slovenske kluby je to asi jedina cesta .Silný sponzori sem nepridu len tak..
AS trencin

Užívateľov profilový obrázok
ifo28
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 07.11.2009 15:52:36
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa ifo28 » 17.05.2015 10:24:48

Dat kazdemu teamu podmienku 5,6 dorastencov,pridat k tomu legionarov a by sa videlo jak by to vyzeralo.Inac samozrejme ze by to nebolo hned hotovo.Nejaky cas by to potrebovalo nechat dozriet.
A v poslednom rade dat normalnych trenerov typu Sevela,Gula a nie takych hrobarov,neandrtalcov co budu hladat priciny vsade,len nie v sebe,v obyvackovom koberci a pre odpiskane jedenastky.

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 17.05.2015 12:49:40

vzdy je jednoduchsie blablabla koberec, blablabla bakelit, blablabla rozhodca ako povedat, ze dnes sme boli neschopni, oproti trencinu sme posobili ako drevaci a po prvom inkasovanom gole sa nas beton rozsypal na prach. zial, na viac nemame...

no vieme si predstavit, ze by to nejaky maric, gergely, jarabek alebo tittel povedal?

Užívateľov profilový obrázok
rudeboy
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 09.05.2008 09:23:41

Príspevok od užívateľa rudeboy » 25.05.2015 11:03:23

10 muzstiev je malo. zas to bude nuda, ked kazdy s kazdym odohra 4 zapasy. uz to tu raz bolo a bolo to zle. chapem ze vela klubov ma financne problemy, ale zuzovanie lige po tejto stranke nepomoze. vsetci co sme tu a to sme fanusikovia futbalu sme proti. predpokladam ze aj medzi inymi tabormi fanusikov prevlada tento nazor. lenze co si mysli fanusik, to na slovensku nikoho nezaujima. hlavne, ze to vsetko robia pre nas. uz teraz je rozhodnute. uz teraz sa tesim ako porastie navstevnost na nasich stadionoch. myslel som si, ze tato sezona bol pad na uplne dno, ale ono bude este horsie... (jedine co zdvihne navstevnost buducu sezonu bude city arena v tt vsade inde to pojde z kopca)

Zamknuté