13.kolo : AS - Slovan 4:0

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 21.10.2014 10:02:14

Ja este k pyru.
Je malicko takych krajin ako Norsko kde aj v niecom vypocuju beznych ludi (snad este trochu Svajciarsko ci Island).
Bolo tu spominane ze norski fanusikovia si to pyro vymohli a za urcitych okolnosti je na zapasoch povolene.
Ano je to tak - dokonca je to vidiet aj zo sobotnajsieho zapasu Trondheimu kde Tomas Malec zavesil treti vitazny gol (viacej o tomto zapase aj s videom je v rubrike Byvali hraci/Tomas Malec).
Tu je ale teraz len video z pyra z tohto zapasu :
https://www.youtube.com/watch?v=LgI3Cjrq2II
V nasej a aj vo vacsine inych lig je to zakazane a viem si predstavit ze keby to nasi fanusikovia este v najblizsej dobe zopakovali tak si na nas SFZ s radostou zgustne a bude este prisnejsi trest.
Inak dym na hraciu plochu (ci nebodaj delobuch medzi fanusikmi ako sa to stalo kedysi na Slovane) je ale ozaj velmi zle.
Naposledy upravil/-a Hamer v 21.10.2014 10:10:59, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 21.10.2014 10:04:04

18dominik18 napísal:ja chodim vačšinou na nekrytu ale na tej strane to je vždy tragicke ked neratam kotol až mam nervy na tych degešou čo im je zaťažko aj zatlieskať ..a to je tam vačšina taka na nekrytej


je to tak. ja tam chodim tiez a je to slabe. este ked silnejsie zakricim, tak sa na cloveka pozeraju ako na debila, ze co krici. penzisti len tliachaju a spominaju, co sa udialo na tom a tom zapase v 65-tom, aky paradny gol dal jozko jankech, ako bravurne zakrocil vildo schrojf. adolescenti tam riesia, cim sa to vlastne vcera na "akcoske" strieskali, ci to bola vodka alebo rum a oceckovia s krpcami na kolenach hovoria do telefonu manzelkam, ze nieeeee, ja nie som na futbale, to mamin televizor. proste vsetci tam riesia voloviny, ktore patria k pivu do karčmy. dalsi sa hadaju o miesto, ze kto kde stal...

Užívateľov profilový obrázok
imko6
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:43:48
Bydlisko: Trenčin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa imko6 » 21.10.2014 12:44:16

Pyro, dym mi na futbale vobec nevadia, vyzera to super. Patri to k atmosfere zapasu... (aj ked uznavam ze hracom sa v tom dyme asi nedycha celkom dobre)

Mysliet si ale ze jeho pouzivanim "prevychovame" DK SFZ hranici so zdravym rozumom. Prepac Michal, to si fakt myslis ze ked ho budu ultras odpalovat na kazdom zapase dymovnice tak si SFZ povie: "OK, povolime im to teda!"
Hovno! Budu nam sekat pokutu za pokutou kazdy zapas. Bude im robit radost zrazat opakovane nas klub na kolena budu sa tesit ze im vlastni fans klubu davaju zamienku...

Cesta k zmene pravidiel nevedie cez jeho porusovanie. Priklad s jazdou cez obec 100 km/h namiesto 50tky len preto ze JA si myslim ze 50tka je chobotina je krasny priklad.

A ked mi zakazu dychat??? Trosku nerealny a extremny priklad. Na KHL zakazali divakov bubny a megafon, podme sa bavit o tomto, nie o "povoleni dychat"...

Plne podporujem ultras, fandenie, chorea (za ktore klub nedostane pokutu) ale iba po hranicu kde za to nebude klub znasat nasledky...
Naposledy upravil/-a imko6 v 21.10.2014 12:47:30, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
imko6
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:43:48
Bydlisko: Trenčin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa imko6 » 21.10.2014 12:46:00

[smilie=beer2.gif]

bmTN
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 14.07.2014 10:27:20

Príspevok od užívateľa bmTN » 21.10.2014 13:27:20

Peťo čau,

ja ale nehovorím o prevýchove SFZ (ako aj prevychovať vedenie akéhokoľvek zväzu na Slovensku, keď ani jednému nejde o to najpodstatnejšie a teda šport, ktorý zastupujú), ani vydieraní SFZ. Ja hovorím o nerešpektovaní hlúpych pravidiel, ktoré si SFZ a zákonotvorcovia vymysleli o nás bez nás. Ja si nemyslím, že odpalovanie pyra zmení niečo u súdruhov na zväza, ale to jednoducho neriešim. Riešim to, že to pyro dodá atmosfére grády, že nechá vyniknúť samotnú atmosféru. Ja si nepamätám, kedy sme my pyrom niekomu ublížili (odpaľuje sa poväčšinou na veľkých zápasoch. odpaľuje sa výhradne u nás v sektore, nehádžeme ho na plochu, hráčov, trénerov, súdrohov zo zväzu, fanúšikov domácich ani hostí.). Áno mrzí ma, že klub je v tomto rukojemníkom, ale tuto neexistuje zlatá stredná cesta ... niesú pre ňu na Slovensku vytvorené podmienky. Buď pyro odpáliš, zabavíš sebaaj ostatných, zlepšíš atmosféru a dodáš zápasu šťavu, no potrestáš tým klub alebo budeš šúchať nohami, nefandíš ako chceš, nepotrestáš klub, ukojíš súdruhov na zväze, ale ty sám ako fanúšik nebudeš spokojný s atmnosférou, lebo vieš, že jej niečo chýbalo. A ak by skutočne klub stál tak za fanúšikmi, ako stále tvrdí, že stojí ... tak by minimálne bojoval o to, aby si fanúšik mohol na štadióne fandiť tak, ako on sám uzná za vhodné. Z alibistických vyjadrení typu "ja od tohoto ruky preč", "to musí riešiť AVS, ÚLK, SFZ a neviem kto ešte, len nie my, tak tam ja podporu klubu smerom k fans nevidím.

Čo sa týka absurdity toho "nedýchania". Máš pravdu, ale ber to tak, že pre nás je rovnako absúrdne, že nemôžme odpáliť pyro, že nemôžme piť ani len pivo v buse alebo vlaku na výjazd, že sa musíš pomaly celý vyzliecť, aby Ťa nejaký zelený aniel mohol identifikovať a urobiť z Teba kriminálnika. Proste sú zákony dobré, zlé a na p.cu. Toto je ten tretí prípad a nech sa na mňa nikto nehnevá, ale rešpektovať ho nemienim.

legolas380
Príspevky: 515
Dátum registrácie: 30.08.2010 20:08:24

Príspevok od užívateľa legolas380 » 21.10.2014 16:12:11

:D neviem co je na dymovnici take uzastne a nechapem ako to meni atmosferu. :D

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 21.10.2014 20:05:36

legolas380 napísal::D neviem co je na dymovnici take uzastne a nechapem ako to meni atmosferu. :D


ved britska hmla, ta ňe? ked nam pred zapasom hraju YNWA, tak nech mame aj hmlu ako v londyne alebo v liverpoole. clovek v nasej vnutrozemskej klime kvalitnu hmlu aby lupou hladal...

bmTN
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 14.07.2014 10:27:20

Príspevok od užívateľa bmTN » 21.10.2014 20:18:14

legolas380 napísal::D neviem co je na dymovnici take uzastne a nechapem ako to meni atmosferu. :D

však a nechutili Ti viac jadierka?

legolas380
Príspevky: 515
Dátum registrácie: 30.08.2010 20:08:24

Príspevok od užívateľa legolas380 » 21.10.2014 22:45:40

nvm kamarat. chodil som na hokej a tam sa dala spravit atmosfera aj bez dymovnic. pre mna je potlesk viac ako daka dymovnica ;-) mozno to je tym ze nemam vztah k pyrotechnike. pravdupovediac nechapem ludi co na to vyhdazuju peniaze na silvestra :) berte ma s rezervou mam vypite :D

Napísať odpoveď