Prestupové pohyby v sezóne 2013/2014

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

Zamknuté
legolas380
Príspevky: 515
Dátum registrácie: 30.08.2010 20:08:24

Príspevok od užívateľa legolas380 » 09.01.2014 12:53:28


Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 09.01.2014 14:07:40

Trojan, len potvrdzuješ moju domnienku. Nepotrebujem presviedčať, že to je inak. Najmä v tvojom prípade to je zbytočné. Pre ostatných... niekedy sa obchod podarí a predáte hráča (mimochodom AS ich za tri roky dokázalo uplatniť asi toľko koľko celé zostávajúce Slovensko). Kubík, Adi, Štefánik, Peltier ale aj Godál a Hlohovský. Hráči priniesli späť peniaze do kabíny, do klubu, do mládeže. Zachovali sa férovo voči svojim kamarátom. Iné veci sa nepodarilo a klub/majiteľ stratil - Depetris, Diaz, Salinas. Ak by mal klub 100% úspešnosť predaja, bola by to anomália. V prípade trojice menovaných tu bol agent, s ktorým už Ling nespolupracuje. Asi je jasné, že to nie je preto, že mu vyplatil províziu.

Celú situáciu veľmi pekne vykresľuje prípad Duda. Chýba klubizmus, viacerí hráči si nevážia šancu ani podporu. Niektorí by sa chovali inak, ale je za nimi agent, ktorý musí zarobiť. Dnes berú agenti každého, kto kopne do lopty. Ak klub chce hráča predať, práve agent rozhoduje, či hráč pôjde. Ak je rok alebo pol roka do konca zmluvy, radšej si počká a riskne to, lebo predaj bez zmluvy ide na jeho konto. Celé to je však ešte zložitejšie.

http://www.profutbal.sk/ligy/prestupy-a ... lzovat.htm?

Ak mám byť osobný, tak asi si bol ty, keď sem ťaháš rodinu. Pre AS pracujem lebo za 5-7 rokov vidím kus práce na ihrisku aj okolo klubu. Klubu, ktorý je mojim od čias VTJ, verím. Som rád, že som mu veril, aj keď nebolo dobre a takmer každý si kopol. A neboj sa o mňa. Ak by som náhodou prestal šúchať nohami a musel ísť preč. Budem mať čo jesť a aj moja rodina. ;)

legolas380
Príspevky: 515
Dátum registrácie: 30.08.2010 20:08:24

Príspevok od užívateľa legolas380 » 09.01.2014 14:18:11

trojan si asi neuvedomil ze to trosku prehnal s osobnosotou, ser na to martin...my ta mame radi :)

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 09.01.2014 14:36:17

Ano vela hracom chyba klubizmus - vernost klubu, agent (a peniaze) su rozhodujuce.
Ale este k tomu Williamovi - tak sa asi teda predsa nauci po slovensky :-)
Zla sprava je ze za nas uz nebude hrat - este horsia ze ho jeho matersky klub predal nasej konkurencii.
Gula vtedy este u nas po hracovom prichode vyhlasil nieco v tom zmysle, ze je to nas najvsestrannejsi legionar.
Takze predtym Slovan teraz aj Zilina (podobne ako Bayern v Dortmunde - Götze,Lewandowski) rybarci v nasich vodach.
Je to pre nich lepsie ako niekde vonku - lovit u konkurencie, lebo tym ju zaroven oslabuju.
Ale AS drzim palce aby sa nahrada za neho vydarila.

CISÁR AS
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 01.08.2013 19:37:19

Príspevok od užívateľa CISÁR AS » 09.01.2014 16:57:16

Tak teda môj názor na prestup Williama do MSK je asi taký že ked nemôže hrať za AS tak nech aspoň hrá na Slovensku kľudne aj v MSK pretože je to kvalitný hráč a takých slovenska liga potrebuje ved kvalita zostáva v lige. Dôležite bude ho adekvátne nahradiť a je to lepšie než by mal hrať niekde v CZ alebo PL. Ved aj pre takých ako je willi ľudia chodia na futbal a ja medzi takých patrím a možno ked bude hrať ZA na MY alebo SA tak tam pôjdem pozrieť ako nestranný divák. Bodaj by takých hráčov ako je willi bolo na slovensku čo najviac a možno by potom ľudia prestali hovoriť o kvalite našej ligy a o nejakom dne.

Trojan
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.04.2011 16:48:12
Bydlisko: Trencin

Príspevok od užívateľa Trojan » 09.01.2014 17:12:49

Martin, zasa si sa pekne vyhol odpovedi na moje otazky, si spravny politik a novinar. Ja sa ale opat pytam, kto plati cudzich hracov? Z koho vrecka idu peniaze na mzdy tychto hracov? To je riesenie celeho rebusu. Ak ich teda neplati klub, ktory zivori tak ten, kto ich plati,musi mat s nimi automaticky uzavrete zmluvy, ak sa teda nejedna o cierne peniaze, tak hraci maju zmluvu s Trencinom futbalovu, a inu zmluvu uzavretu s niekym inym( tym,ktoich plati). Tym padom ma niekto iny autorske prava na danych futbalistov,kedze ich plati a ked ich plati tak by mal mat s nimi uzavrete zmluvy. Ked ma autorske prava na danych hracov,logicky ma prava na peniaze spojene s predajom tychto hracov, tak ako to teda je Martin, budes mlcat,zavadzat ci popripade klamat? Buchas sa tu do prs, ze nie je ziadna vernost ku klubu, ta vernost je praveze az moc velka,a vies ako sa ma v skutocnosti ta vernost budovat? TRANSPARENTNOSTOU VOCI SPORTOVEJ VEREJNOSTI! slovenski hraci tu hraju za drobne,ktore im meskaju, vyplaty v celom klube meskaju,ale par cudzincov ma velmi pekne platy,takze tie platy im dava klub hej, na ukor platov vsetkych a na ukor meskania vyplat, pekna rozpravka.Kazdy, kto ma trochu rozumu,pochopi ako to tu funguje,takze nechapem preco to budete stale zapierat,je to jasne,ale jednoduchsie by bolo priznat pravdu, to by bola transparentnost a cestnost voci fanusikom , takto sa buduje vernost,nie len prazdnymi recami. Tymito prazdnymi recami tu vernost veru nevytvorite, bolo by vhodne vylozit karty na stol a naliat si cisteho vina.

Inak, trosku si sa preriekol, ked si napisal,citujem :V prípade trojice menovaných tu bol agent, s ktorým už Ling nespolupracuje.... Takze Ling ma spolupracovat s agentom pri predaji svojich cudzich hracov,ktorych si sem doviedol a vyplacal? Nie nahodou klub by mal spolupracovat s agentom pri predaji svojich hracov? Ci Ling je nejake nove synonymum pre klub? Alebo Ling je samostatna kapitola v klube? problem je zrejme ten ze ti hraci asi nepatrili klubu,vsakze? Tak ako to teda je,Martin, klub v klube? Firma v klube? Agent v klube? Externa agentura v klube? Vysvetli nam to.

Ps: Co sa tyka toho ci som bol osobny,nebol. Neviem kto si,nepoznam ta,neviem ci mas rodinu,ak aj mas tak nech sa jej dobre dari..Bolo to myslene vseobecne,vsetci musime predsa zivit svoje rodiny..

Užívateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 620
Dátum registrácie: 22.09.2007 21:04:05
Bydlisko: Trenčín - Juch
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Axel Wers » 09.01.2014 19:33:55

Čo sa týka Williama, ja si skromne, ale skutočne veľmi skromne myslím, že pod jeho odchod či prestup sa podpísalo aj to, že dával o dosť menej gólov ako sa čakalo. Príchod nových hráčov do ofenzívy určite nebol náhodný.

Užívateľov profilový obrázok
matt-666
Príspevky: 961
Dátum registrácie: 07.08.2010 17:28:11
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa matt-666 » 09.01.2014 22:20:20

William daval menej golov pretoze hadam pol jesene odohral v zalohe :) .. Trojan, naco riesite vec ktora je davno jasna? naco tahas z Martina odpovede ktore nedostanes? keby mohol Martin nieco povedat, uz by to tu davno bolo .. tesme sa ze mame najlepsi klub, koncepciu a futbal v SR a nerieste zbytok .. sme firma, biznis, robi sa to pre zisk, je na tom nieco zarazajuce? ked z toho prosperujeme je mi jedno, kto koho plati, ci agenty, agentury, LL si sem legionarov dotoahne za svoje, za svoje platy, jeho je zisk z predaja, kde je problem? klub moze ryzovat na doraste .. pozrite sa kde sme boli 5-6 rokov dozadu ked sme hrali s mocenkom a salou, a kde sme teraz? radost chodit na futbal

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 10.01.2014 09:47:36

Trojan,

skusim jednoducho a vecne uzavriet temu...

- prečo Ling (ukončil spolupracu), možeme pisat aj klub, ale to nie je dolezite. ako vacsinovy vlastnik a clovek s rozhodujucim slovom vsak moze byt uvedeny aj on (v neformalnej diskusii), ale nepripisoval by som tomu vyznam vacsich rozmerov. preco? pretoze sa zachoval neferovo a bol pre klub partnerom iba do doby, pokial sem doviedol mladych hracov a klub mu ich vychoval, ked prislo na splatenie "dlhu", situacia sa zmenila

- "Takze Ling ma spolupracovat s agentom pri predaji svojich cudzich hracov,ktorych si sem doviedol a vyplacal?" - toto slovne spojenie hovori o elementarnej neznalosti tejto casti futbaloveho biznis (ano, futbal je biznis a vzdy bol)... pracujme s faktom, ze kazdy hrac ma agenta... desiatky z nich nam ponukaju slovakov aj zahranicnych hracov uz pomaly od ziakov az po veteranov... rovnako sem agenti priviedli Adiho, Jaira, Williama, Baeza... klub pri prestupe musi konzultovat s agentom (zastupcom hraca) zmenu dresu... ak ma hrac patrocnu zmluvu a v tretom roku odide, ma z toho prospech klub a agent... hracovi moze pocas zmluvy najst nove posobisko klub (co je jeho zaujem), alebo s iniciativou moze prist agent (prikladom boli Skrtel, Adi)... ak hracovi skonci zmluva, na jeho zmene dresu profituje agent a to vyrazne vyssou sumou ako v pripade nutnosti zaplatit aj klubu... navyse, hrac moze bez vedomia klubu podpisat zmluvu pol roka pred uplynutim kontraktu... DNESNE prava hracov su dostatocne ROZSIAHLE a VIAC chrania hracov ako kluby... prikladmi rozneho pristupu su DEPETRIS (ktory tu mal lukrativny kontrakt) a ADI... tam viac asi netreba...

- ohladom spekulacii o agenture a konspiracnych teoriach... jedinymi hracmi, ktorych klub neplatit (resp. platil iba cast kontraktu) boli Adi a Kubik pocas svojho druheho posobenia... ich manazer im chcel udrzat ukrajinsky standard a preto doplacal rozdiel... vsetkych ostatnych hracov plati AS z penazi, ktore tu vygenerujeme, z penazi z predaja a z penazi, ktore daju akcionari...

- ohladom bubliny slovenski vs zahranicni hraci... doba (Ereros, Depetris, Calgaro) je davno prec... dnes maju zahranicni hraci zmluvy na urovni slovenskych... je smutne, ze z kabiny sa dostavaju podobne reci... mozno to je len pozostatok minulosti, lebo trener Gula a teraz Sevela tvrdo pracoval na tom, aby chlapci citili, ze sa nerobia medzi nimi rozdiely... tak ako Gino zacal na tribune, tak tam boli Adi a aj dalsi... a ti co pracuju su napokon vzdy spokojni a oceneni...

- meskanie vyplat - AS je jednym z najstabilnejsich SPORTOVYCH klubov na Slovensku... niekolkokrat sme priznali, ze situacia je je lahka a su tu podlznosti (ani dlh voci Depetrisovi sme sa nesnazili zatajit), ale ak meskali vyplaty, tak nikdy sa nestalo, ze by nedostali viac ako jednu vyplatu... co znamena, ze maximalne meskanie bolo cca 3 tyzdne... navyse, podobne meskanie sa tu uz dlhsie nevyskytlo...

pokial cheme hovorit o TRANSPARENTNOSTI, tak hovorme o konkretnych veciach... povedz mena, ludi, ktori sa stazovali... ja tu nevystupujem ako NICK, ale ako konkretna osoba a bol som a vzdy budem otvorene diskutovat s kazdym z ludi, ktori sem prichadzaju... nebudem hovorit frazy o TRANSPARENTNOSTI, ale AS si (pokial som tu ja) zaklada na otvorenom pristupe k fanusikom...

treba len pozornejsie citat web a mozno prist na niektoru z diskusii v kine Metro... ta decembrova bola velmi vydarena a pritomni sa nebali opytat ani na DS...

JEDINE TRENČÍN! ;) pekný deň, pokoj v duši a veľa radosti s AS

legolas380
Príspevky: 515
Dátum registrácie: 30.08.2010 20:08:24

Príspevok od užívateľa legolas380 » 10.01.2014 11:04:21

hm toto mi asi uslo...Ling uz nespolupracuje s AS? kto je tu potom veduci?

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 10.01.2014 11:48:59

legolas380 napísal:hm toto mi asi uslo...Ling uz nespolupracuje s AS? kto je tu potom veduci?


la ling je majitel AS trencin, ako s klubom moze spolupracovat? ved citaj, co napisal martin. la ling uz nespolupracuje s AGENTOM, ktory zastupoval depetrisa, diaza a salinasa.

Užívateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 620
Dátum registrácie: 22.09.2007 21:04:05
Bydlisko: Trenčín - Juch
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Axel Wers » 10.01.2014 11:55:59

Ale v podstate s tým prvým odsekom súhlasím, keď sem prišiel hráč a začal vyčnievať viac z priemeru ako bolo slušné, tak hneď išiel na prestup inde, kvôli tomuto som niekde svojho času písal, že AS mi pripadá ako rezerva Ajaxu.

Llovel
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 07.03.2013 20:25:10

Príspevok od užívateľa Llovel » 10.01.2014 13:18:07

Dobry zongler (GM) je podla mna ten kto dokaze 1.strednodobo 2.dlhodobo dosahovat dobre vysledky. Ak si zoberieme posledne 3-4 roky dalo by sa povedat ze nas GM sa blizi k prvej mete. Kedze Hk Dukla melie z posledneho, zazelajme si aby AS prebralo stafetu a nieslo ju aspon tak dlho ako Dukla.

space
Príspevky: 291
Dátum registrácie: 17.08.2009 07:23:02
Bydlisko: TN

Príspevok od užívateľa space » 10.01.2014 13:25:43

Páni, som z toho voľáky zmätený - na odľahčenie témy - http://www.youtube.com/watch?v=WwsqXjJPYfE Každý má svoj úsudok a každy, kto je zamestnaný môže "odtál-potál" a vie čo môže a nemôže povedať, takže zanechajme túto debatu (aj tak k záveru, aky si prestavuje Trojan v živote nepríde....) a bavme sa o veciach bežných prítomných, resp. budúcich - napr. čo nás čaká a neminie do konca tejto sezóny - lebo myslím si, že ostatné je hviezdny prach ........ [smilie=rofl.gif] .
Keď som bol malý,bol som namyslený-teraz už nemám žiadnu chybu ♣.

CISÁR AS
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 01.08.2013 19:37:19

Príspevok od užívateľa CISÁR AS » 10.01.2014 16:19:11

Mato teraz možno zaripnem ale práve som zostal nemylo prekvapený podľa tvojich slov AS nebolo ochotne dorovnavat protiponuku za williho? Len ta suma bola cca 150 000 Eur a bol by náš a MSK doplatilo 250 000 a je ich. Tá info je NEPOTVRDENA ale aj keby tak tých 250 má kde kto na na učte a za tých 150 si už ludia kupuju auta ktore potom trebars rozd..u na dialnici pri tt. No ja len že či to je ozaj pre klub tak veľa.

Zamknuté