Prestupové pohyby v sezóne 2013/2014

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

Zamknuté
CISÁR AS
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 01.08.2013 19:37:19

Príspevok od užívateľa CISÁR AS » 07.12.2013 10:01:12

Tomáš je už dnes veľmi platný pre náš tým,aj ked by som ho ešte neporovnával z Davidom a už vobec nie k Adimu. Ja Tomášovi držím palce ma velku perspektívu do buducna.

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 07.12.2013 11:25:49

vzdy to je uhol pohľadu... moj je taky, ze si vyberiem par kriterii

- aktualna forma v polsezone
- bojovnost
- rychlost a nasadenie
- zakoncenie
- variabilita zakoncenia
- uzitocnost pre tim
- podrzanie lopty
- prihravka
- zlepsenie spoluhracov

a ked dam body 0-10 ku kazdemu, tak myslim, ze malecova jesen je minimalne rovnaka ako davidova posledna, excelentna a nezabudnutelna

kazdy je iny, ale tomas sa moze porovnavat s kymkolvek, ak bude nadalej pracovat, budeme sa este cudovat ;)

toto je nazor sukromnej osoby, nie postoj klubu ASTN

Užívateľov profilový obrázok
nesto
Príspevky: 341
Dátum registrácie: 03.12.2008 17:17:36
Bydlisko: Brezina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa nesto » 07.12.2013 12:58:42

handel napísal: no vymenuj mi podobné dvojmetrové typy ako Malec, ktoré majú (alebo kedysi mali) rýchlosť, techniku a hlavne kľučku 1 na 1
ja si pamatam jednoho z dorastu, ale už si nespomeniem to meno /skoro dvojmetrak, technik aj "hovado"/.. škoda, že sa vtedy dorastenci tak nezapracovávali do prvého mužstva..
ANDY RULES!

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 07.12.2013 16:39:00

Zaujimava tema ohladne vysky u utocnikov.
Ja by som nezovseobecnoval, je to o individualite hraca a jeho technike - a podla mna to nie je ani v sucasnom futbale a dokonca ani v hokeji uplne dolezity parameter (oproti basketbalu).
Vyssi mozu mat vyhodu napr. pri hlavickach nizsi pri kluckach - ale fakt to zavisi aj na individualite - preto budu vzdy vyborni aj vyssi aj nizsi utocnici a je to tak dobre.

No a k Malecovi - gratulacia k jesennemu kanonierskemu prvenstvu a prianie aby na tom najvyssom rebricku zostal aj po jarnej casti.
Nehovorim, ze vzdy uputal svojim vykonom - naozaj tam este aj teraz niekedy boli useky len s odpochodovanim ale vela krat aj ako striedajuci hrac dal krasne goly.
Je chladnokrvny a v sanci vacsinou neprestreluje (a tuto vzacnu vlastnost nema vela hracov - ma ju napr. aj Gino, Lester, Fanendo, David, naozaj aj Peto Mazan i niektori dalsi).
Ma aj (podobne ako Fanendo) tvrdu strelu zdialky - mohol by ju aj viacej vyuzivat.
Posledny dolezity gol s RK bol tiez krasny z dialky (vdaka zan Cogymu - inak ten by si zasluzil byt v SK-jedenastke roka, mimochodom pekny bol ale aj ten Mondekov gol po strele Gina))
Vynikajuca Malecova nova vlastnost je aj jeho pressing - dokaze superovi pekne vypichnut loptu a je z toho vacsinou golova prilezitost, ma ale samozrejme este co to pozdokonalovat.
Ocenujem aj jeho vetu po vitazstve v RK To sme my Trencania :-)

Co sa tyka porovnania s Davidom z tej jeho najlepsej poslednej sezony - su si v mnohom podobni ale v aj v niecom odlisni.
David mal lepsie hlavickovanie, lepsie spracovanie si lopty aj trochu viac zapajania sa do hry.
Tomas zasa ako som uz spominal tvrdsiu delovku a vynikajuci pressing s uspesnym vypichnutim - a to aj proti tym mimoriadne silnym superom (napr. Astra Giurgiu pred Holubkovym golom, i proti Slovanu a pod.)
Obidvaja maju moje sympatie - Davida by som ale nerad videl hrat proti nam, t.j. ak sa predsa vrati na SK tak dufam ze do AS a nie ku konkurencii - a o Ferovi plati samozrejme to iste :-)

Trojan
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.04.2011 16:48:12
Bydlisko: Trencin

Príspevok od užívateľa Trojan » 12.12.2013 19:55:15

Peto Mazan je chladnokrvny a v sanciach nezahadzuje ??? ty co si jeho foter? sak to je najdrevenejsi hrac corgon ligy, Trencin uz zistil co to je zac, tak sa ho rychlo zbavil, a zachvilu bude tam kam patri, niekde v 3 lige na hornej nitre, aj tam bude mat problemy.. To fakt len v nasej sranda lige mozu hrat takito hraci. Ak myslis s akou chladnokrvnostou zahadzoval tie penalty, tak potom ano. Ved vdaka tomu chlapcovi skoro Trencin nepostupil do dalsieho kola cez Svedov, vdaka tomu co zahadzoval.
A druha vec, ten Malecov gol v Ruzomberku bol sice velmi dolezity a cenny gol , ale kde si prisiel nato ze krasny a z dialky to netusim, sak to bola obycajna dorazka z desiatich metrov

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 13.12.2013 10:58:10

"Boh je laska" 1Jn 4:8

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 13.12.2013 11:38:26

pekný článok snapshot, vďaka za link.
Na úspechu má Ševela veru obrovský podiel. Vždy som v jeho zostavách i v striedaniach videl logiku a odzrkadľovali momentálnu formu tých najlepších v mužstve. Keďže je jasne vidieť v mužstve okrem výbornej pohody aj oveľa vyššie sebavedomie hráčov, tipujem že je aj dobrý psychológ.
Potvrdzuje to v rozhovore - tieto slová sa mi veľmi páčili:
Čo je rozhodujúce ...aby hráči na ihrisku dokázali v zlomových momentoch zabrať naplno a strhnúť víťazstvo na svoju stranu?
- Sebadôvera. Keď je hráč sebavedomý, tak si dovolí veci, ktoré inak skúša na tréningu a zrazu si ich dovolí skúsiť aj v ostrom zápase a vychádzajú mu.

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 13.12.2013 11:51:43

Trojan napísal:Peto Mazan ... je najdrevenejsi hrac corgon ligy, Trencin uz zistil co to je zac, tak sa ho rychlo zbavil...
Absolútne nesúhlasím, pravda je že Peťo mával výkyvy vo výkonnosti (v tomto sa dosť podobá Mondekovi), ale keď bol vo forme, bol výborný a veľkým prínosom pre mužstvo. Tie výkyvy sa dalú pripísať zrejme istej psychickej labilite, preto aj tie nepremenené penalty (vtedy išiel šľak trafiť aj mňa, o to nič). No tam si zasluhuje zdrbanie hlavne Guľa, ktorý mu ich dovolil ísť kopať opakovane aj keď bolo vidieť že chladnú hlavu na penalty chalan nemá.

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 13.12.2013 11:55:53

p. mazan. dobra tema. nebol v ZM nahodou len na hostovani do konca jesene? jeho navrat je uz asi pase... na druhej strane, po odchode van kessela by sa nam nejaky skuseny hrac na kridlo zisiel.

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 13.12.2013 14:06:29

Este by som chcel ukazat jednu peknu tabulku UEFA ratings:

http://www.uefa.com/memberassociations/ ... index.html


AS vdaka ucasti v EL si polepsilo oproti minulym rokom, treba dat vyhladat AS a trochu sa tam preklikat, da sa zobrazit iba tento rok, minule roky, atd
Inak tento rok sme na urovni MSK ZA coz je dobry vysledok, pre Senicou a len 2 mieste a sme pri SBA
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 15.12.2013 19:46:59

To Trojan :
http://www.astrencin.sk/spravy/index.php?clanok=3388

daj si tam cas 0:40 a pozri si najdrevenejsieho hraca corgonligy.
A viacej peknych golov alebo akcii od tohto hraca by sa este dalo najst.
Ano stane sa to aj najlepsim strelcom - nepremenil penaltu proti Goteborgu, ale uz som videl aj Davida a Fanenda zahodit u nas penaltu.
Napriek tomu tychto hracov povazujem za chladnokrvnych strelcov.
Aby sme si rozumeli nehovoril som, ze Peto bol nas top klucovy hrac - skor taky pracant ale dobru strelu a chladnokrvnost podla mna ma.
Na jar sa aj zlepsil v starte na loptu a v dravosti, ale respektujem klub ci uz by sa vratil alebo nie - fakt je u nas silna konkurencia.
Aj mnohi ini dobri hraci napr. aj Sevelom spominany Ramon nedostavaju prilezitost.
A k Petovi, nemusis mi verit ale samozrejme absolutne ho nepoznam, dokonca som si aj predtym niekedy na jeho vykony ponadaval.
Ale to nic neznamena, lebo to ja aj na inych nasich hracov, ktori sa potom zlepsili.

Co sa tyka Malecovho golu - sorry to mas pravdu - nebolo to az tak z dialky ako som si myslel.
Mne sa zafixovalo, ze nabiehal zozadu ale dobehol uz do sestnastky.
Ale krasny gol to bol - vyborny unik zacinajuci u Mondeka, Misaka a predovsetkym Cogyho.
Center to bol ztecovany ale Malecovo zakoncenie - to bol pre mna fakt krasny gol - pohotovost, presnost a razantna strela.

Trojan
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.04.2011 16:48:12
Bydlisko: Trencin

Príspevok od užívateľa Trojan » 15.12.2013 23:20:56

O to tu ide, ze ja ti nemusim posielat od ktorej minuty si ho mas pozret, na neho bolo zle sa kukat nonstop. Maly tlsty pomaly drevenny futbalista, nevedel hraca obist, ktory patri do 3. ligy. Ale kedze je to forum, ja ti tvoje nazory neberem.A len tak mimochodom usudzovat podla jedneho voleja ze neni hrac drevenny je tiez uplne mimo, to ked tam postavis stokiloveho tucka co nikdy nehral futbal tak zakoncenie natrenovat moze. A Malecov gol bol pre kazdeho Trencana dolezity, tym ze bol vitazny, ale krasnym by som ho nenazval.

space
Príspevky: 291
Dátum registrácie: 17.08.2009 07:23:02
Bydlisko: TN

Príspevok od užívateľa space » 18.12.2013 13:29:25

Keď som bol malý,bol som namyslený-teraz už nemám žiadnu chybu ♣.

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 03.01.2014 21:29:48

Martin ako to vyzera s Ginom a vieme v akom zložení sa ma 9.1 tím hlásiť?
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 04.01.2014 09:39:25

myslim, ze na van kessela sa pytas zbytocne. ak by aj na jar este u nas hral (o com ja vazne pochybujem), tak to budu zatlkat do marca.

Zamknuté