Prestupové pohyby v sezóne 2013/2014

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 05.12.2013 22:04:05

davida ani nepotrebujeme. mozno to bude zniet naivne, ale ja malecovi verim. dokonca by som sa necudoval, ak by bol najlepsi strelec ligy. lacny pojde prec v zime a ten cernoch mozno tiez. ak by ale mal david zaujem, tak by sme boli sprosti, ak by sme to nevyuzili. ak nie, je tu malec, pripadne na hrote zaskoci vilo.

Užívateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 620
Dátum registrácie: 22.09.2007 21:04:05
Bydlisko: Trenčín - Juch
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Axel Wers » 05.12.2013 23:05:29

Ak Malec bude na sebe naďalej tvrdo pracovať, tak v budúcnosti to môže byť slovenský Zlatan Ibrahimovič. Výšku na to má, góly dáva tiež. Len aby mu to vydržalo (s tými gólami).

Trojan
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.04.2011 16:48:12
Bydlisko: Trencin

Príspevok od užívateľa Trojan » 05.12.2013 23:33:29

Len tu nerobte z Malca Ibrahimovica, to je vtip roka.. Malec je obycajny drevak typu Depetris, Fabus. Na nasu srandaligu to staci, potuluju sa po ihrisku ako hrotovi utocnici a system hry zalozeny na centroch z krajov logicky prinasa ich goly, ale jakmile tito drevenni hraci prekrocia hranice, tak sa nepresadia v Europe, dnesny futbal je o rychlosti, technike, hre 1 na 1, a to je to co tito spominani strelci nemaju a nikdy mat nebudu. Strelci to su, ja im to neberem, ale len u nas. Najlepsie by urobili keby navzdy ostali v Trencine, respektive na Slovensku, lebo inde sa nepresadia. To ze sa Depetris nepresadi ani v Turecku mi bolo jasne skor, ako tam odisiel, nema nato.

snapshot
Príspevky: 2732
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 06.12.2013 08:45:45

Trojan s depetrisom si sa sekol, lebo on sa presadil v Rize hned ako tam prisiel, potiahol ich o ligu vyssie, prisiel novy trener a ten vsadil na inych "konov"

Ale jasne robit z Maleca Ibrahimovica je trochu moc, jedni co maju spolocne je vyska
"Boh je laska" 1Jn 4:8

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 06.12.2013 12:59:48

Typy útočníkov sú rôzne - 1/výškou skôr nižšie, ktorí menšiu výšku nahrádzajú rýchlosťou, pohyblivosťou, premýšľaním a technikou -a 2/vysoké neohrabanejšie, také "jakubkovské" soľné stĺpy hlavne čakajúce na hlavičku z vysokého centra. Len výnimočne sú podobní útočníci aj technicky vyspelí (zákony fyziky a poloha ťažiska nepustí). Zaujímavé, že Malec sám vraví, že hlavičky nie sú jeho silná stránka a oveľa viac gólov dáva nohou. Preto čo ma pred touto sezónou na ňom najviac štvalo bolo, že sa svojim herným prejavom skôr podobal na tie neaktívne soľné stĺpy, pasívne čakajúce na center, niekedy mi to pripadalo akoby sa až schovával pred loptami. Dosť tomu aj prispel "guľovský" spôsob hry - síce v poli pekný, barcelonovský, no málo efektívny a s krídelnou hrou na 90% so zatiahnutím až ku čiare a odtiaľ streotypné vysoké centre (Holúbek -typický predstaviteľ).
No s trénerom Ševelom (miesto v zostave roka si zasluhuje!!!) & krídelníkom van Kesselom prišla zmena v podobe priamočiarejších útokov a po krídle zatiahnutie nie smerom k rohovej zástavke, ale agresívne k bráne s následnou buď strelou, alebo ADRESNOU prihrávkou po zemi na voľného spoluhráča. -výsledky hovoria za všetko. Páči sa mi, že Malec sa na túto zmenu hry prispôsobil najlepším spôsobom - viac sa pohyboval, viac sa zapájal do hry aj v strede, viac sa ukazoval, tým mu vzniklo viac šancí a aj tu je viditeľný gólový výsledok. Držím mu palce, aby mu to sypalo aj ďalej a dúfam že dostávať prihrávky od Gina bude môcť aj na jar.

Užívateľov profilový obrázok
matt-666
Príspevky: 961
Dátum registrácie: 07.08.2010 17:28:11
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa matt-666 » 06.12.2013 14:11:29

podla mojho nazoru mu jednoznacne pomohli goly, najma tie zo zapasu so slovanom 4:2, odvtedy si viac veri a pada mu, len tak dalej

Trojan
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.04.2011 16:48:12
Bydlisko: Trencin

Príspevok od užívateľa Trojan » 06.12.2013 14:39:33

Snapshot, nesekol, pre mna presadit sa v Turecku neznamena presadit sa v druhej lige. To je to o com som pisal, v druhych ligach sa este presadit moze, ale naviac nema. Inak im fandim vsetkym, nech sa im dari, aj Matovi Fabusovi. Strelci to su, ale tie parametre ,ktore som spominal oni nemaju a nikkdy ich mat nebudu. Takze na nejaky vrcholovy europsky futbal mozu zabudnut, maximum pre nich su druhe ligy alebo stredna Europa. Na druhej strane, ak budu v Trencine goly davat, tak je to len dobre, kazdy klub potrebuje goly, ale to ze su to drevaci a vzdy budu je jednoducho fakt. A s tym ze vysoky hrac je vzdy nemotorny drevak je blbost, v Europe su to najcennejsi hraci, ale musia popri vyske mat aj rychlost, techniku, klucku, 1 na 1.

snapshot
Príspevky: 2732
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 06.12.2013 14:43:59

Ale treba pochopit ze utocina typu Higuain, van Persie, Messi ktory si trufne na 1cs1 alebo 1vs 2 na Slovensku nemame a ani asi nebudeme mat. U nas utocnik vzdy tazil a bude tazit z prace timu.
A porovnavat akehoolvek utocnika s top na svete je uplne vedla. Radsej ho porovnajme s Vittekom ktory tiez mal dobru karieru, podobny tip ako Malec.

Ale inak pred sezonou som videl post utocnika po Adihop odchode najhorsie az v zapase so Slovanom prisiel Malec a presvedcil ma o opaku a tak celu tribunu okolo mna
"Boh je laska" 1Jn 4:8

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 06.12.2013 15:09:39

Trojan, tiež som ako aj vraví snapshot, rozmýšľal o domácich hráčoch - no vymenuj mi podobné dvojmetrové typy ako Malec, ktoré majú (alebo kedysi mali) rýchlosť, techniku a hlavne kľučku 1 na 1
(Vittek je v tomto celkom dobrý, ale jemu aj do dvoch metrov riadny kúsok chýba :)
...a ak chceš porovnávať všetkých, prečo asi najlepší útočníci sveta s dokonalou technikou, kľučkou boli/sú nižšieho vzrastu? -Garrincha, Pelé, Maradona, Messi... myslíš že to vôbec nesúvisí s ťažiskom tela, keď píšeš že blbosť?

boxo2
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 14.02.2008 16:53:20

Príspevok od užívateľa boxo2 » 06.12.2013 15:55:37

Malec cisty drevak s obrovskou davkou stastia!!! Nic viac!!!

snapshot
Príspevky: 2732
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 06.12.2013 16:22:03

boxo nesuhlasim, uz minuly rok v I lige podaval solidne vykony a pokracuje v nich dalej. Myslis, ze hattrick proti slovanu bol stastie alebo drzost, utocna snaha a dohravanie suboju ked isiel proti brankarovi?
Teraz ked to kopol z prvej tiez stastie?
Zoberme si ake drevo bol Adi po zime podaval vyborne vykony ktore nas tahali cez EL.

Nezabudnime ze tak ako Adi aj Malec maju specialne treningy
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Trojan
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.04.2011 16:48:12
Bydlisko: Trencin

Príspevok od užívateľa Trojan » 06.12.2013 19:08:13

Handel, pozri si europsky fotbal, trebars anglicku ligu, kazde muzstvo ma na hrote hrotaka co ma minimalne 185 cm a vyse , a su to borci s technikou a rychlostou. Mas pravdu, kedysi dominovali mali hraci, ale doba sa zmenila, dnes chce kazdy klub vysokeho utocnika , rychleho ,s technikou a schopneho obist 1 na 1.. Malych hracov utocnikov stale ubuda, a taky Messi je unikat, na tom nemozes stavat. Jednoducho v sucasnom futbale su ziadani vysoki utocnici. Mali utocnici ked tak na kridle, ale su to dnes taki ofenzivne naladeni zaloznici. A zasa na druhej strane musim priznat a uznat, ze klub pracuje velmi dobre s tymi nasimi hrotakmi, ten progres tam urcite je, a je to rozhodne len a len treningom, lebo drevaci to boli obrovski, cize vsetka cest klubovej praci a treningovemu procesu. A ta nasa hra je postavena na tom ,ze muzstvo hra na nich. Ale to tiez len podotyka moje tvrdenie, ze vysoki utocnici su dnes velmi ziadani , takmer kazde muzstvo chce vysokeho hrotaka a tomu sa prisposobuje hra. A tych slovenskych utocnikov, Filip Holosko - 185 cm, reprezentant, Adam Nemec 190 cm reprezentant, Martin Jakubko - 194 cm reprezentant, Marek Bakos 184 cm reprezentant, Robo Vittek 188 cm reprezentant, piati stale aktivni utocnici, ktori sa presadili v Europskom futbale a vsetci so startmi v repre.. Prave preto ze su tito vysoki utocnici ziadani, som porovnaval tych nasich s moznostou dostat sa do lepsieho klubu, je jasne ze to je neporovnatelne, a aj nemozne. Ale pre Trencin mozu byt dobri.

Trojan
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.04.2011 16:48:12
Bydlisko: Trencin

Príspevok od užívateľa Trojan » 06.12.2013 19:11:09

A snapshot, teraz si kvalitne pobavil , ak je Malec podobny typ ako Vittek, tak ja som potom podobny typ ako Messi.

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 06.12.2013 23:17:37

Trojan napísal:Len tu nerobte z Malca Ibrahimovica, to je vtip roka.. Malec je obycajny drevak typu Depetris, Fabus. Na nasu srandaligu to staci, potuluju sa po ihrisku ako hrotovi utocnici a system hry zalozeny na centroch z krajov logicky prinasa ich goly, ale jakmile tito drevenni hraci prekrocia hranice, tak sa nepresadia v Europe, dnesny futbal je o rychlosti, technike, hre 1 na 1, a to je to co tito spominani strelci nemaju a nikdy mat nebudu. Strelci to su, ja im to neberem, ale len u nas. Najlepsie by urobili keby navzdy ostali v Trencine, respektive na Slovensku, lebo inde sa nepresadia. To ze sa Depetris nepresadi ani v Turecku mi bolo jasne skor, ako tam odisiel, nema nato.


aj o adim sme roky hovorili, ze je drevak a pred odchodom uz hral celkom obstojne. malec ma len 20 rokov, este a moze vyvijat. pred rokom nedaval goly na jeho hru sa nedalo pozerat. teraz ale goly uz dava. mozno o dalsi rok sa bude dat na neho aj pozerat. musime uznat, ze v poslednom case spravil progres, zlepsil sa vo vybere miesta v sestnastke. samozrejme, ibra z neho nebude. ibra je len jeden. aby mal dvojmetrovy chlap techniku ako messi, to dokaze len ibra.

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 07.12.2013 09:33:06

boxo2 napísal:Malec cisty drevak s obrovskou davkou stastia!!! Nic viac!!!
kazdy ma svoj nazor a pohlad na vec, ale dnes je malec mozno lepsi a uzitocnejsi pre tim, ako david vo forme, v ktorej odchadzal... ale to je zas iba moj nazor...

Zamknuté