27.kolo : AS - Žilina 1:2

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

Hamer
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 21.04.2013 09:23:53

kuco napísal:Povedzte mi teda vy co to tu tvrdite, ze ako teda ten Gula sposobil ze sme prehrali?
Ja som zo zapasu smutny ako fanusik ale nebudem tu konspirovat kvoli tomuto jednemu vysledku. Gula mal ist prec uz v zime pre celkovu klimu v time a nie pre jeden zapas so Zilinou. Ale ak ma niekto nieco konstruktivne co potvrdi ze Gula tento zapas odjebal tak nech to sem da, mne sa nezdalo...
Absolutny suhlas - vystihol si aj moj nazor, Gula sa takisto ako aj cele muzstvo velmi snazilo vyhrat.
Inak aj to co povedal Gula po zapase - vyborne to vystihol a aj s tym uplny suhlas.
K futbalu patri aj trochu toho stastia - a ZA ho dnes mala, aj ked musim uznat hrala umne.
My sme nastupili s vynikajucou hrou a velkym tlakom ale oni uz pri ich druhej sanci dali gol.
Zapas ovplyvnil v nas neprospech aj rozhodca (ako prejavila uz davno nie - az takto nahnevana cela tribuna), ale o tomto asi este neskor.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2681
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Príspevok od užívateľa Luboš » 21.04.2013 09:53:41

lafo
[smilie=bow.gif] [smilie=bow.gif] [smilie=bow.gif]
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 21.04.2013 10:29:26

Nie som Guľov veľký prívrženec, ale že by on mal nejakú zásluhu na zlom výsledku, je blbosť. Zostava bola OK, aj striedania a futbal čo sme hrali v prvej polhodine bol ako z futbalovej učebnice vrátane gólu. Potom to bolo už iba o trochu smole, veľa o rozhodcovi a veľa o psychike. Ak nám tá európa unikne, bude ma to veľmi mrzieť, keď to bolo tak blízko...

Užívateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 620
Dátum registrácie: 22.09.2007 21:04:05
Bydlisko: Trenčín - Juch
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Axel Wers » 21.04.2013 14:49:17

Takže prehrali sme s mužstvom, ktoré sa na jar iba trápi a vlastne trápime sa aj my. Ak nezačneme hneď vyhrávať, tak budeme radi, keď skončíme na 4. mieste. A to je ešte optimistický predpoklad. To čo hráme teraz, nie je ani polovica toho čo sme hrali na jeseň, slabota a hanba!

Jerry
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 22.07.2011 11:46:13
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Jerry » 21.04.2013 23:38:49

Nemôžem si pomôcť, ale niektoré výkony niektorích hráčov sú tŕňom v mojom oku. Ok, máme mladých hráčov, sú talentovaný, ale to niekedy nestačí. Je to aj v hlavách a kto to v nich nemá dostatočne upratané, bohužial, neuspeje. V tomto prípade by som si zobral na paškál napríklad Kubíka či Lobotku. Na čo sa tí chlapci hrajú? Čo sú nejaké futbalové celebrity? Kubík hral v Holandskej lige, ok, ale aj tak je to stále obyčajný hráč ktorý musí na sebe veľmi veľa popracovať. Hlavne v hlave by si to mal ako prvý upratať, mám z neho pocit ako keby nevie čo zo sebou, hrá sa na playmakera na kraji zálohy, prieniky robí štýlom "idem preraziť múr hlavou" a keď sa mu to aj podarí, zbabre to. Drgne do neho niekto? Hneď padá, rozhadzuje rukami a nohami namiesto toho aby sa to snažil ustáť a hrať ďalej na doraz... len čakať na písknutie Ferko, to sa neoplatí, hlavne nie mimo šestnástky, takže makať na sebe a ešte raz makať a nehrať sa na futbalovú celebritu Trenčína. Ďalší je Stano Lobotka, mladý to chlapec z Hradnej. Ak si chlapec myslí, že mu vyšli dva zápasy na jeseň a jeden a pol zápasu na jar a Gula ho pochválil na tlačovke a De Boer do médii a on už je nejaká mladá trenčianská futbalová superstar a playmaker a la Xavi a dal sa dokopy s nejakou moderátorkou športovou, tak nech na to rýchlo zabudne. Stanko musí ešte veľa mlieka vypiť aby ustál súboje, mal presnejšíe prihrávky, lepšie krytie lopty a tak isto ako Ferko, upratané v hlave. Je veľmi tenká hranica medzi sebavedomím a aroganciou, ten kto ju prešvihne (hlavne v športe) tak tam je to veľmi citelné na trávniku i mimo neho. Ale ked si človek pozorne všíma Stana už pár zápasov, tak totálne na ňom vidím dve veci a to sú tie, že chlapcovi to moc prepalilo hlavičku že ho niekto verejne pochválil a urobil z neho mladučkého špílmachra. Nie! Pekne od podlahy chlapec môj, s rešpektom a pokorou, inak to nepôjde. Takže páni, treba makať na sebe ako na človeku, potom ako na futbalistoch a až potom sa dostavia úspechy. A to je aj celé vidieť že naše výkony sú polovicu zápasu dobré a polovicu rozpačité. A to nehovorím o negatívnych veciach ktoré produkuje Baez, Adi a pod. Prihrávať si medzi sebou na vlastnej polovici to vie každý, ale páni, vymyslite trošku viac kombinácie a jednoduchosti aj v šestnástke súpera, čo vy na to? Lebo hrať "pekný" medzišestnástkový futbal v dnešnej dobe vám prekukne každý ale len úspešný dávajú góly a vyhrávajú.

Užívateľov profilový obrázok
matt-666
Príspevky: 961
Dátum registrácie: 07.08.2010 17:28:11
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa matt-666 » 22.04.2013 08:22:59

zase na Fera nemozme tolko nadavat, velakrat svojou rychlostou splasis cele muzstvo k lepsiemu vykonu, casto taha a tvori utoky prave on, kde by sme boli ak by tu nebol? plus nezabudajme ze vytvoril nejednu penaltu .. co je vsak trosku negativne je ta jeho poplasenost, bud zla prihravka alebo strela, alebo sa utok zasekne a prihravka dozadu, treba viac pokoja a kludu a pojde to

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 22.04.2013 09:08:10

súhlasím s mattom. Kde by sme boli, ak by tu Fero nebol?
Keby sme nemali Kubíka (aj Lobotku), tak hráme o záchranu! (že mu teraz druhý polčas moc nevyšiel na tom nič nemení) Divní ľudia ktorým kolú oči práve tí úspešní. Viď kedysi Peltier. Spomínam si dobre na zopár tunajších expertov - aký je len nafúkaný... ako len sebčí... strieľa, hoci mohol prihrať... (Malecovi... :D
Takže podľa Jerryho by obaja mali hrať "od podlahy, s rešpektom a pokorou"??? PRDLAJS! Mali by hrať ešte odvážnejšie s väčším sebavedomím, hlavne Ferovi by som to odporúčal - veď on sa niekedy doslova bojí vystreliť z jasnej pozície! -mal by strieľať aj keď je trochu z uhla - veď odkiaľ sme dostali teraz oba žilinské góly? Oni asi nemajú prikázané, že krídla to musia v prvom rade drbnúť hore do vzduchu...

space
Príspevky: 291
Dátum registrácie: 17.08.2009 07:23:02
Bydlisko: TN

Príspevok od užívateľa space » 22.04.2013 09:29:40

baki napísal:
nesto napísal:
space napísal:1 : 1 ako dva biče , alebo žeby sa tréner hecol ?
hej hej, v 90. minúte nabehne do šestnástky a rozhodne hlavičkou na 2:1..


no, milos bude bez sance [smilie=beer.gif]

Tak bez šance naozaj bol ......... ale po jesenných 0:2 na jar "lepšie" ....... 1 : 2.

Okrem prehry mňa však mrzí prejav mužstva, lebo pri futbale slepého s jednookým ten s jedným véééééľmi slabým okom prehral [smilie=angry.gif] .
P.S. Klasika - na TN sa to už stáva pravidlom, že sa súper chytí, resp. napraví si reputáciu Tentokrát boli v kurze Slotovany ............ [smilie=arrow2.gif] .
Keď som bol malý,bol som namyslený-teraz už nemám žiadnu chybu ♣.

Hamer
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 22.04.2013 19:50:07

Je pekne, ze Bednarik si v clanku chlapsky priznal chybu - ale o tej cervenej by som polemizoval.
Zivot nie je ciernobiely a nebolo to take hrozne - a aj kvoli tomu byva v beznom zivote pri priestupkoch rozpatie (t.j. napr.iny trest je za prekrocenie rychlosti o 10 a iny o 40km/h).
Takisto aj pri futbale - niekedy je umenie vycitit ten rozdiel medzi zltou a cervenou kartou.
Barcik je skuseny futbalista a takto mu to vyhovovalo aj s tym potiahnutim za jeho dres (a s jeho tak trosku oneskorenym padom :-).
Teraz poviem mozno nieco subjektivne, ale ak by dal Bednarikovi rozhodca zltu tak by to bolo rozhodne lepsie prejavenie citu pre hru (ako to vidavame aj zo zahranicnych zaznamov) a nikto by neprotestoval.
Kolko je vo futbale v zapale hry potiahnuti za dres a ked sa super vysmykne a neposkodi ho to pri akcii tak to kvalitni rozhodcovia nechaju tak.
A fakt nie je vo svete beznym javom duplovany trest t.j. penalta (inak v clanku je chyba - Barcik ju nekopal) a k tomu este cervena - t.j. de facto poprava supera - (to len u nas obcas v prospech 1-2 klubov).
Asi na kartu bol potom ten natlak niektorych zilinskych hracov na rozhodcu aby dal cervenu - hovori sa tomu ovplyvnovanie rozhodcu - v pravidlach zakazane - ale to nechal bez povsimnutia.
Co nenechal predtym bez povsimnutia - iny zakrok nasho Ramona - zlta karta (ktora myslim znamena aj v jeho pripade stop).
T.j. pred zapasom s TT sme zial tymito rozhodnutiami vyradeni o 2 stoperov.

Jerry
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 22.07.2011 11:46:13
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Jerry » 22.04.2013 20:34:22

Páni, absolútne sme sa nepochopili. To s tou pokorou a rešpektom a tým, aby si to chlapci upratali v hlavách bolo myslené tak, aby si to fakt v hlavách upratali ale s tým, že samozrejme na trávniku nechajú všetko a budú vynikať. Ale podľa mňa, nie vždy a všade za každých okolností vynikajú a mám už dlhšie pocit (nie len skrz zápasu zo Žilinou) že trošku to Lobotkovi stúplo do hlavy a fakt sa hrá na nejakého Xaviho a že Kubík to niekedy zbytočne preháňa s pádmi mimo šestnástky keď práve nemusí a hlavne zbrklo rieši finálne útočné fázy. Treba im samozrejme sebavedomie na trávniku, ale musia si to v hlavách dobre usporiadať, inak to nikam nedotiahnú a dostanú sa maximálne do Slovana alebo Žiliny a to bude ich strop. Pritom majú na viac... Čo sa týka výkonov mužstva, najhoršie to není, ale chýba tomu niečo, moment prekvapenia, lepšie kombinácie pred šestnástkou ktoré dostanú do šance hráča zoči voči brankárovi resp.mali by sme lepšie, častejšie a hlavne kvalitnejšie strielať zo stredných vzdialeností, nie len doviesť to pred polkruh a tam to skončí odkopom súperovho obrancu. Ja osobne verím že do 3.miesta skončíme, ale musíme mať aspoň bod z Trnavy a doma nad Slovanom vyhrať a potom nebobrabrať vyslovene ostatné kolá.

Matik
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 25.10.2012 10:42:42

Príspevok od užívateľa Matik » 22.04.2013 23:31:31

presne, súhlasím s Jerrym...podľa mňa tým chcel povedať to, že hráči ako Kubík a Lobotka sa ešte nemajú nárok tváriť ako majstri sveta. Lobotku som si veľmi nevšímal, avšak Kubíka sa snažím sledovať nakoľko verím v jeho potenciál. Kubík pri sebemenšom kontakte padá namiesto toho aby vystrelil, alebo sa snaží prejsť cez troch, loptu stratí a nevidím ani náznak toho, žeby sa o ňu snažil bojovať. Plus to jeho zakončenie, no jeežišmária. Miesto prihrávky volí strelu z uhla mierenú pomaly na svetelnú tabuľu, a keď je sám pred bránou, brankár zalezený v bráne že by ani nemal šancu zareagovať, tak prihráva...Nevravím že tak hrá vždy, ale posledné zápasy mu teda nevyšli. Možno mu nesedí ten krídelný post, nakoľko keď sa presunul počas zápasu v ruži na stredového útočného záložníka, za 15 minút bol zápas otočený. taktiež už ma rozčuľuje náš štýl, lebo hráme to isté. Buď po krídlach...po pravom to znamená spomalenie a čakanie kým sa 10 betonárov dostane do šestnástky a potom center. Po ľavom cez Kubíka to má sem tam rýchlosť, ale aj tak, veľa centrov bez rozumu. kombinácie cez stred s prihrávkami dozadu - súperova obrana má čas sa zmobilizovať a my cez ten betón jednoducho prejsť nevieme. Chýba nám rýchly prechod do útoku, nejaká kolmica za obranu u nás prakticky neexistuje. Ak nám v Trnave nepadnú nejaké tie strely z diaľky ako naposledy, bude zle nedobre. Aj keď myslím že Trnave so Zelenským už nepomôže nič..

Užívateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 620
Dátum registrácie: 22.09.2007 21:04:05
Bydlisko: Trenčín - Juch
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Axel Wers » 23.04.2013 21:17:26

Bezzubá a nemohúca Žilina prehrala doma s Nitrou 1:2.

Necítia sa teraz tí naši futbalisti tak trochu ako idioti, že sú jediným mužstvom, ktoré na jar prehralo so Žilinou?

space
Príspevky: 291
Dátum registrácie: 17.08.2009 07:23:02
Bydlisko: TN

Príspevok od užívateľa space » 24.04.2013 14:25:05

"Odohrali sme vynikajúci prvý polčas. Fantastický vstup, lavína útokov, kombinácie, rýchlosť, dravosť, toto všetko tam bolo. Žiaľ, súpera sme potrestali iba raz,“ povedal po zápase tréner AS.

Asi som bol na inom zápase ............
Keď som bol malý,bol som namyslený-teraz už nemám žiadnu chybu ♣.

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 24.04.2013 15:04:32

space napísal:"Odohrali sme vynikajúci prvý polčas. Fantastický vstup, lavína útokov, kombinácie, rýchlosť, dravosť, toto všetko tam bolo. Žiaľ, súpera sme potrestali iba raz,“ povedal po zápase tréner AS.
Asi som bol na inom zápase ............
keby nahradil "prvý polčas" za prvú polhodinu, prípadne za väčšinu prvého polčasu, tak by to sedelo úplne presne. Ja som taký dokonalý futbal od AS už dávno nevidel... možno iba ten minuloročný výprask Trnave...

aesaci
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 05.08.2007 18:56:52

Príspevok od užívateľa aesaci » 24.04.2013 15:29:22

prvú polhodinu sme hrali dobre, ale zase toľko šancí sme si nevypracovali. Treba uznať gól bol ako z učebnice, ale sa pýtam, prečo sme takýchto pokusov neukázali v zápase viac. Naša hra je stereotypná, stále sa tlačíme cez kraje, chýba tam moment prekvapenia ako to bolo pri našom góle kedy rozhodujúca prihrávka išla stredom. Je vidieť, že sa už na nás vedia družstvá pripraviť a darmo budeme nariekať, že sem každý chodí betónovať, skôr by sme sa mali zamerať na to ako to prekonať, veď tiež dopredu vieme, čo bude súper na nás hrať.

Napísať odpoveď