Depetris a Godál na odchode?

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 19.02.2013 21:46:27

martin napísal:soki, je pekne chciet byt stale lepsi a lepsi, za 20 rokov potom budeme v idealnom prostredi najlepsi a pride mozno aj vitazstvo v LM...

treba vsak stat pevne na zemi a mysliet realne... konat realne a chovat sa realne... nieco na vysvetlenie v predchadzajucom prispevku...

preto dodam jedine... opat si pomozem ekonomickym prostredim... trvaly rast je pravicovy blabol... je to nieco nerealne a dnes to vidime na svetovej ekonomike...

ak by som to mal vysvetlit, radi by sme dosiahli nieco ako sinusoidu pootocenu v uhle 30%... samozrejme, ze niekedy pride vacsi pad, ako predpokladate, ale niekedy vacsi rast...
pockaj pockaj aka pravica???? [smilie=baby.gif] sak to vyhlasuje sudruh fiko a jeho lavicoví posluhovaci [smilie=axe.gif]
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 19.02.2013 21:53:00

Musu napísal:Taka mala nesmela otazocka. Co by sa stalo ak by sa Holandan zbalil a odisiel? [smilie=axe.gif] Znamenalo by to koniec futbalu v Trencine na "vrcholovej" urovni?
to nie je tajomstvo... ak bude podpora regionu na dnesnej urovni, bolo by to tazke (okrem holandana tu mame cesky synot, nadnarodny aegon, to neznamena, ze placeme, berieme to ako fakt, posuvame to krok za krokom a sme radi kazdemu lokalnemu partnerovi ci to je Coffee Sheep alebo VRM a dalsi... jednoducho s tym zijeme)... pravdou je aj mozny aj definitivny krach (ma to vsak urcite zaruky, nemyslim, ze La Ling podpise zmluvu s Ajaxom a potom im povie, sorry, skrachoval mi klub)... mame v meste, okrese a kraji zopar prikladov... v tomto pripade by sa zmenila filozofia v predaji hracov, ked by islo prec o co je zaujem... rovnako by sa menila skladba kadra a priority klubu... ma to vsak aj druhu stranu mince... holandan tu vybudoval pevne zaklady, z ktorych sa da cerpat...

s vyhlasenim o LM sme sa museli naucit zit, naucilo nas to pokore... my ideme dalej a citime, ze stale viac a viac fanusikov...

inak verime, ze na jar bude nova tabula... nebude to ziadna bomba, ale opat aspon nieco male...

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 19.02.2013 21:55:09

Musu napísal:
martin napísal:soki, je pekne chciet byt stale lepsi a lepsi, za 20 rokov potom budeme v idealnom prostredi najlepsi a pride mozno aj vitazstvo v LM...

treba vsak stat pevne na zemi a mysliet realne... konat realne a chovat sa realne... nieco na vysvetlenie v predchadzajucom prispevku...

preto dodam jedine... opat si pomozem ekonomickym prostredim... trvaly rast je pravicovy blabol... je to nieco nerealne a dnes to vidime na svetovej ekonomike...

ak by som to mal vysvetlit, radi by sme dosiahli nieco ako sinusoidu pootocenu v uhle 30%... samozrejme, ze niekedy pride vacsi pad, ako predpokladate, ale niekedy vacsi rast...
pockaj pockaj aka pravica???? [smilie=baby.gif] sak to vyhlasuje sudruh fiko a jeho lavicoví posluhovaci [smilie=axe.gif]

zbytocne komentovat

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 19.02.2013 22:02:16

martin napísal:
Musu napísal:
martin napísal:soki, je pekne chciet byt stale lepsi a lepsi, za 20 rokov potom budeme v idealnom prostredi najlepsi a pride mozno aj vitazstvo v LM...

treba vsak stat pevne na zemi a mysliet realne... konat realne a chovat sa realne... nieco na vysvetlenie v predchadzajucom prispevku...

preto dodam jedine... opat si pomozem ekonomickym prostredim... trvaly rast je pravicovy blabol... je to nieco nerealne a dnes to vidime na svetovej ekonomike...

ak by som to mal vysvetlit, radi by sme dosiahli nieco ako sinusoidu pootocenu v uhle 30%... samozrejme, ze niekedy pride vacsi pad, ako predpokladate, ale niekedy vacsi rast...
pockaj pockaj aka pravica???? [smilie=baby.gif] sak to vyhlasuje sudruh fiko a jeho lavicoví posluhovaci [smilie=axe.gif]

zbytocne komentovat
http://www.strana-smer.sk/1350/politick ... re-volebne
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

soki
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 11.08.2010 19:56:42

Príspevok od užívateľa soki » 19.02.2013 22:02:22

ide o elementarne chapanie ekonomiky... ak na nieco nemash musis urobit rozhodnutie, lebo pride pozicka, nesplacas a zacnes vytvarat dlh... pride krach... klasickym prikladom je americka hypotekarna kriza... netraba to brat doslovne, ale na pochopenie by to malo stacit...

amerticka hypotekarna kriza vznikla tym, ze americke banky na cele s FED podporovali vsetky vrstvy tym, ze na aku kolvek vec pozicali peniaze s krytim prave tou danou kupovanou vecou s velmi priajatelnym urok, po nesplacani banka tuto vec samozrejme zhabala, ale nemala peniaze. tym vzniklo vela nehnutelnosti, ktore boli majetkom bank. Kedze v tej dobe sa nehnutelnosti stali nelikvidnym a neziadanym artiklom, banky nemali obezivo na bezne financne operacie....

cize as nema peniaze na bezne financne operacie.

to nie je otom ci si tu napiseme co co znamena a ake ma kto chapanie ekonomickej teorie, ale hrdit sa po pat rocnom cykle, ze hadam za 3 roky budeme tam kde sme teraz boli za 5 to je pre mna vec.

JA LEN V PODSTATE NECHEM CHAPAT PRECO SA TU VSETCI HECUJU ZE JE TO VSETKO NA DOBREJ CESTE KED JE TO CESTA DO SEDEHO PRIEMERU.

Neviem ja jednoducho z nejakeho subjektivneho racionalneho pohladu celej tejto vidime nejako neverim.

No co su tie financne spravy na webe alebo su inde na nahliadnutelnom mieste ako to vacsina a.s. spolocnosti robi na zaklade opatreni NBS?

soki
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 11.08.2010 19:56:42

Príspevok od užívateľa soki » 19.02.2013 22:18:47

martin napísal:soki, je pekne chciet byt stale lepsi a lepsi, za 20 rokov potom budeme v idealnom prostredi najlepsi a pride mozno aj vitazstvo v LM...

treba vsak stat pevne na zemi a mysliet realne... konat realne a chovat sa realne... nieco na vysvetlenie v predchadzajucom prispevku...

preto dodam jedine... opat si pomozem ekonomickym prostredim... trvaly rast je pravicovy blabol... je to nieco nerealne a dnes to vidime na svetovej ekonomike...

ak by som to mal vysvetlit, radi by sme dosiahli nieco ako sinusoidu pootocenu v uhle 30%... samozrejme, ze niekedy pride vacsi pad, ako predpokladate, ale niekedy vacsi rast...
uz len k tomu rozvoju len tak ked teraz je vrchol co sme dosahovali 5 rokov tak v bode 5 je to 100% cize jeden rok je 20% ciela. teraz ked po tomto "rozrpredani" chceme dosiahnut vrchol za 3 roky tak je to medzi rocny prepad o 60%... len tato kratka nevedecka analyza ukazuje, ze je to velmi volatilne podnikatelske prostredie do ktoreho tazko niekto zainvestuje peniaze..... a vyhova na krizu je asi blbost.....


ale napriklad sa mi velmi paci informacia, ze navstevnost stupa to je dobry signal, ale je otazne ci ludia budu ochotni zaplatit aj za to co tu bude teraz... lebo aj v TN si myslim, ze ludia chodili na "mena". Aj sponzorov pritahuju plne tribuny vsetko to ako tak ide ruka v ruke stym trvaloudrzatelnym rastom......

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 19.02.2013 22:34:47

a este som zabudol dodat, ze sa s jarnym bojom o EL mozeme rozlucit a budeme radi, ak skoncime do 8. miesta

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 19.02.2013 22:40:47

ja nemyslim, ze v TN sa chodilo na mena... to mal iba David... ostatne je team work... navyse, david v jesennej casti...

vsetko je o interpretacii... tak ako si napisal, medzirocny prepad je 60%, alebo mozeme povedat, ze dalsich pat rokov uz nezaciname z 0%, ale zo startovej ciary 40% a za 5 rokov budeme na 140%... pri dalsim cykle sa vieme dostat na 180%, co je v 15rocnom horizonte zaujimavy posun...

ako som napisal, vsetko ovplyvnuju okolnosti a posun moze byt vacsi alebo mensi... islo iba o jednoduche vysvetlenie filozofie, ktorej cielom je dostat sa zo sedeho priemeru...

nemyslim, ze sa tu niekto hecuje, ze to je na dobrej ceste... vzdy ide o uhol pohladu... ak sa na to pozerame cez LM je to ine ako ked to budeme porovnavat s casmi baraze...

Užívateľov profilový obrázok
TNpatriot
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 28.11.2007 12:49:23
Bydlisko: Trenčín

Boris Godal

Príspevok od užívateľa TNpatriot » 19.02.2013 22:56:58

Boris, vdaka za vsetko co si odohral za TN futbal.... vsetko dobre v Polsku.
Nech sa dari

Punk´s not dead...

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 20.02.2013 07:26:14

ski ty si nejaky ekonom, ked mas takyto prehlad? Ja by som ta urcite zamestnal v AS Trencin, pretoze vsetky tvoje príspevky su trefne, hovoris veci na rovinu, nezahmlievas. Taky clovek by sa mi pacil vo vedeni firmy.
Ak som ta dobre pochopil myslel si to tak ze sme klesli preto aby sme zase mohli stupat ano? martin to zase myslel tak ze sme klesli ale nie az na dno aby sme mohli stupat, ale uz prekrocit tu pomyslenu ciaru, nastavenu latku ano? cize soki ty si myslel ze za 3 roky budeme na rovnakej urovni ako teraz ano? martin zase myslel ze za 3 roky budeme vyssie ako teraz, ale nepovedal v akom smere? soki to znamena ze ty by si poskytol nieco co by mohlo ostat na doterajsej urovni co je dobre a to zveladovat, nieco co neslo, napriklad odchody hracov by mali prekrocit tu pomyslenu latku. Takze teraz napriklad nebudeme poskytovat 5rocne kontrakty ale len 3rocne? Alebo sa stale bavime len o financnej stranke klubu, ja uz som z vas mimo. Nemozeme sa tu bavit na rovinu? Sak jeden hovori to co chcem pocut druhy zase hovori tak ako to je z pohladu ekonoma. Ty si stutdoval ekonomiku? Neni si ty ten pan čislo 21 na kandidátke http://www.cas.sk/clanok/216764/13-naro ... datov.html, pán Ján Sokolík? Ak áno tak to je potom super ze chces pomoct nasmu futbalu. Podla mna by ta mali pocuvat a zamestnat.
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 20.02.2013 07:27:45

A este by som sa chcel spytat kedze ide o mestky stadion a aj na hokejovom je verejne korculovanie, kedy si mozeme prist zahrat s chlapcami futbal? Alebo to nie je mozne? Pan Soki prisli by ste si zahrat keby bola taka moznost?
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 20.02.2013 08:17:56

hokej a futbal nemozeme porovnavat a to velmi dobre viete... [smilie=alien.gif]

Mikulenka
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 18.07.2011 16:23:27
Bydlisko: Trencin

Príspevok od užívateľa Mikulenka » 20.02.2013 10:59:45

A coskoro nova sprava o prestupe.....samozrejme von z klubu

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 20.02.2013 11:04:30

martin napísal:hokej a futbal nemozeme porovnavat a to velmi dobre viete... [smilie=alien.gif]
Akoze nie, ja neporovnavam hokej s futbalom, ale majetok mesta s majetkom mesta...
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 20.02.2013 11:08:07

Mikulenka napísal:A coskoro nova sprava o prestupe.....samozrejme von z klubu
odkial je tato informacia... lebo tu o nicom nevieme... ak pride skutocne extremna ponuka, tak to budeme riesiet, ale prestupove obdobie je takmer vsade ukoncene... dnes pracujeme na prichode 21rocneho nigerijskeho stredopoliara...

Napísať odpoveď